Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Parkui suoliukus padovanoję žmonės, valdžios, muziejaus atstovai pasidžiaugė užbaigta akcija „Dovanok parkui suoliuką“, per kurią parke įrengta 11 suoliukų.

Kretingos dvaro istoriniame parke buvo pristatyti gyventojų ir įstaigų parkui padovanoti vardiniai suoliukai. Iš viso jų įrengta 11.

Užbaigė pradėtus darbus

Dar vasarą Kretingos muziejaus ir Kretingos rajono savivaldybės paskelbtoje akcijoje „Dovanoju parkui suoliuką“ dalyvavo verslininkai, įvairūs judėjimai, visuomenės nariai.

Šia akcija buvo siekiama pratęsti grafų Tiškevičių puoselėtas mecenatystės ir labdaros tradicijas, taip suteikti lankytojams malonesnį poilsį parke, praturtinti parko istoriją. „Sulaukdavau nusiskundimų, kad vyresnio amžiaus žmonės, norėdami pasivaikščioti, neturi, kur prisėsti ir pailsėti. Tai buvo mano galvos skausmas, iš kur gauti lėšų suoliukams. Labai džiaugiuosi, kad gerų žmonių dėka dabar turime net 11 naujų suoliukų su tų žmonių vardais, kurie juos mums ir padovanojo“, – kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Padėkoti akcijoje dalyvavusiems simboliškai buvo susirinkta prie Kretingos dvaro fontano „Mergaitė su vandens skėčiu“. „Adventas yra toks laikotarpis, kai įsivertiname nuveiktus darbus, užbaigiame pradėtus. Šis fontanas taip pat buvo atstatytas iš rėmėjų lėšų. Tai dar vienas ryškus ženklas, kad Kretingoje gyvena savo miestą mylintys žmonės. Antras ryškus ženklas – padovanoti suoliukai, kurių prieš tai buvo tik du“, – tikino V. Kanapkienė.

Idėją suorganizuoti akciją pasiūlė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė. „Viename susitikimų su rajono vadovais buvo išreikštos mintys, kad reikia skelbti akcijas, ieškoti rėmėjų. Tai yra J. Girdvainės ištarti žodžiai, kuriuos aš pasigavau kaip paukštę ir šiandien turime šiuos suoliukus“, – sakė muziejaus direktorė.

„Daug idėjų sklando, bet svarbiausia – tos idėjos yra įgyvendinamos, o kad jos pavirstų realybe, reikia stiprių žmonių, tikinčių, jog tai – kilnu, prasminga, vertinga. Tai – ilgalaikė investicija į mūsų rajoną“, – akcijos svarbą įvardijo J. Girdvainė.

Su susirinkusiaisiais akcija pasidžiaugė ir rajono meras Antanas Kalnius bei jo pavaduotojas Dangiras Samalius.

Daugiau idėjų

Šiuo metu jau yra atkurta parko takų struktūra, buvusių rožynų fragmentai. Taip pat jau atstatyta ir renovuota dalis Kretingos dvaro pastatų, o vasarą pradėti istorinės reprezentacinės dvaro rūmų verandos atstatymo darbai. „Manau, kad ir parko suoliukų akcija bus tęstinė, tačiau dabar vyksta reprezentacinės dvaro rūmų verandos atstatymo darbai. Kai baigsime šiuo darbus, žinosime, kur statyti daugiau suoliukų“, – pasvarstė V. Kanapkienė, pridūrusi, kad dar yra neįgyvendintų idėjų.

Viena muziejaus vizijų – veranda taps nauja įvairiems renginiams skirta Kretingos kultūrine erdve. Kartu bus išspręstos gaisrinės saugos ir žmonių evakuacijos, žmonių su negalia patekimo į muziejų problemos.

Beveik 70 kv. m ploto ant aukšto tinkuoto mūro cokolio stovėjusi vienaukštė veranda buvo nugriauta po Pirmojo pasaulinio karo. Planuojama, kad po beveik šimtmečio pertraukos muzika šioje verandoje vėl skambės ateinančią vasarą.

Kretingos dvaro ir parko istorija kupina praradimų ir netekčių. Karai ir žmonių rankos sunaikino Vilniaus vyskupo Igno Masalskio XVIII a. įkurtą vaismedžių sodą, kuris ir buvo būsimo parko pradžia, vėliau grafų Zubovų išpuoselėtą peizažinį parką, kuris XIX a. pirmoje pusėje buvo pripažintas vienas tarp penkių gražiausių Telšių apskrityje.

Į istorijos sąvartyną pateko ir grafo Juozapo Tiškevičiaus prieš 145 metus sukurtas augalų ir vandens harmonijos grožis, kuris kažkada traukė lankytojus iš visos Europos, nes Kretingos dvaro parkas iki XX a. pr. buvo vienintelis, esantis arčiausiai jūros. Atkurtas Žiemos sodas dabar garsina mūsų kraštą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas