Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Iš 7 tūkst. 848 kv. metrų ploto aikštės, taikant gilumačio metodą, buvo paimti du mėginiai.

Šį ketvirtadienį Kauno laboratorinių bandymų centro specialistai paėmė du Kretingos miesto stadione Savanorių gatvėje statomos futbolo treniruočių aikštės pagrindo mėginius.

Mėginių ėmimą stebėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, jos pavaduotojas Audrius Kasputis ir UAB „Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“ ekspertas Artūras Sabeckis su padėjėja Jurgita Staniene. „Turime išsiaiškinti, ar, rengiant aikštės pagrindą, nebuvo nusižengta projektui, kad, paklojus dirbtinę dangą, ant jos netelkšotų vanduo, kad aikštė vietomis nesukristų. Gal viskas padaryta ir tvarkingai, tačiau, jeigu yra broko, jį lengviau ir pigiau ištaisyti, kol nepaklota viršutinė danga, galutinai dar viskas neužbaigta“, – aiškino R. Lukauskienė.

Aikštės pagrindas yra apie 60 cm storio: 40 cm žvyro sluoksnio ir 20 cm viršutinis, skaldos. Laboratorijoje nustatys, ar žvyro, skaldos frakcijos, sluoksnių storis, sankasos pralaidumas vandeniui atitinka aikštės projektą.

„Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“, remdamasis laboratorijos tyrimų rezultatais, įvertins po būsima futbolo aikšte žemės sankasos su drenažo tinklais atliktų darbų kokybę.

Laboratorija preliminarias tyrimų išvadas turėtų pateikti po savaitės. „Jeigu rezultatai bus neigiami, bus projekto pažeidimų, kviesimės rangovą ir tarsimės, ką daryti“, – teigė A. Sabeckis.

Futbolo treniruočių aikštę stato uždaroji akcinė bendrovė „Alkuras“. Kretingos rajono savivaldybė sutartį su „Alkuru“ dėl aikštės įrengimo pasirašė 2018 m. gruodžio 12 d. Savivaldybė „Alkurui“ už aikštę yra įsipareigojusi sumokėti 831 tūkst. 270 eurų. Rangovas jau pažeidė projektą, kai pakraščiuose klojant šaligatvius vietoj projekte numatytų skaldos atsijų panaudojo žvyrą, vietoj betoninių lietaus latakų paklojo plastikinius ir plastikiniais pakeitė lietaus nuotekų ketaus šulinių dangčius. Savivaldybė sutarė su „Alkuru“, kad plastikinius šulinių dangčius pakeis į ketaus. Plastikinių latakų ir ant žvyro paklotų šaligatvių buvo nuspręsta nebeardyti projektuotojams sutikus ir pakoregavus projektą.

Futbolo aikštės pagrindo ekspertizė Savivaldybei kainuos per 8 tūkst. eurų.

A. Sabeckio aiškinimu, du mėginiai iš futbolo aikštės pagrindo buvo imami atsižvelgus į aikštės plotą. Laboratoriją iš Kauno pasirinko pats ekspertas. „Rinkausi iš trijų, nulėmė kaina, kiti kriterijai“, – sakė jis, akcentavęs, kad laboratorija atsako už atliktų tyrimų patikimumą. „Jie atsako ir ateityje, jeigu kas išlįstų. Be to, juos gali patikrinti kitos laboratorijos. Laboratorijos brangina licencijas, nenori jų prarasti“, – aiškino A. Sabeckis.

A. Sabeckis padėjo Savivaldybei išspręsti ginčą su Sporto ir sveikatingumo kompleksą statančia bendrove „LitCon“ dėl sporto salės grindų dangos. Ekspertui nustačius, kad atvežta danga yra netinkama, rangovas buvo priverstas dangą pakeisti.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas