Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Turėjo galimybę muzikuoti su orkestru

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2019-12-03
Kretingos meno mokyklos muzikantai mušamaisiais instrumentais (priekyje, iš kairės) Benas Bružas, Lukas Kindurys, Tajus Smilingis ir jų mokytojas Viačeslavas Krasnopiorovas su Plungės simfoniniu orkestru.

Kretingos meno mokyklos mokiniai Benas Bružas, Tajus Smilingis ir Lukas Kindurys, kuriuos groti mušamaisiais instrumentais moko Viačeslavas Krasnopiorovas, dalyvavo Plungės kultūros centre įvykusiame baigiamajame projekto „A.CADENZA.LT“ koncerte. Šis projektas vaikams suteikė galimybę groti solo, pritariant Plungės kultūros centro simfoniniam orkestrui.

Šio orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai koncertuoti kartu pakvietė visos Žemaitijos regiono jaunuosius muzikus ir vokalistus, taip jiems sudarydamas galimybę tobulėti, pristatyti savo kūrybą, koncertuojant kartu su simfoniniu orkestru.

„Šis projektas buvo tarsi jaunųjų muzikantų platforma, atrenkant gabiausius Vakarų Lietuvos vaikus“, – konstatavo jaunųjų muzikantų mokytojas V. Krasnopiorovas.

Jo auklėtiniai, sėkmingai praėję atranką, pateko į finalinius pasirodymus-koncertus, kurie įvyko Pagėgių, Gargždų ir Plungės kultūros centruose. Pritariant Plungės simfoniniam orkestrui, kretingiškiai Benas, Tajus ir Lukas grojo marimba – berniukus ir mokytoją ypač sužavėjo marimbai pritaikyto kūrinio aranžuotė visam simfoniniam orkestrui.

„Groti su orkestru buvo neįkainojama patirtis, nes groti vienam ir groti su tokiu kolektyvu, kaip orkestras, – ne tik du skirtingi dalykai, bet ir didžiulė atsakomybė, – įsitikinęs pedagogas, pats turintis muzikavimo su orkestru patirties. – Kelerius metus dirbau Klaipėdos muzikiniame teatre ir žinau, ką reiškia groti su orkestru: kaip bus atliktas kūrinys, priklauso ne tik nuo tavęs paties – privalu girdėti, ką ir kitas groja, ką nurodo dirigentas.“

V. Krasnopiorovas prisipažino, kad ir mušamųjų ansamblį Kretingos meno mokykloje įkūręs tam, kad įprasmintų kolektyvinio muzikavimo reikšmę: būtent tai duoda daugiausia naudos ir patirties tiems, kurie ketina žengti toliau muzikos keliu.

„Jeigu grotum tik vienas, žengiant į kitą etapą – konservatoriją ar muzikos akademiją, negrojus kolektyve būtų per sudėtinga pritapti ir muzikuoti su dideliais kolektyvais“, – remdamasis savo patirtimi kalbėjo mokytojas.

V. Krasnopiorovo pastebėjimu, nors meno mokykloje, bendradarbiaujant su kitų skyrių pedagogais ir mokiniais, jo auklėtiniai ir groja sykiu, tačiau iki šiol groti su visos sudėties simfoniniu orkestru jiems dar neteko. „Nauja patirtis, nauji garsai berniukų pasirodymui suteikė tam tikro žavesio“, – neslėpė mokytojas, pasidžiaugęs ir tuo, kad sumanymą dalyvauti projekte „A.CADENZA.LT“ palaikė ir mokinių tėvai, pasirūpinę į koncertus nuvežti ne tik vaikus, bet ir pergabenti instrumentus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas