Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Liaudiškos muzikos kapelų šventė „Grok, žemaiti!“, jau pelnytai tituluojama tarptautiniu renginiu, šio žanro mėgėjus į koncertą Kretingos rajono kultūros centre sukvies lapkričio 9 dieną, tačiau nuo 1992 m. rengiamos šventės organizatoriai teigė, kad liaudiška muzika po mūsų rajoną pasklis dar „Grok, žemaiti!“ išvakarėse.

„Seniau mūsų kasmetinė šventė buvo gerokai mažesnių apimčių. Tačiau metams bėgant ieškojome ir tebeieškome įdomesnių aspektų, kad šventė ne tik prisidėtų prie liaudiškos muzikos populiarinimo ir išsaugojimo, bet ir įgytų platesnį mastą“, – tvirtino „Grok, žemaiti!“ sumanytojas Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

Jo teigimu, lapkričio 8 dieną mūsų rajone numatyti 3 koncertai: svečiai iš Latvijos Aiskrauklės „Kariste“ muzikantai atvyks į Darbėnus, ilgamečiai „Grok, žemaiti!“ bičiuliai „Heino Tartes ir draugai“ iš Estijos koncertuos Senojoje Įpiltyje, o Lenkijos Pilzno miesto kolektyvas „Do oporu“ pasirodys Kūlupėnuose.

Kretingos rajono kultūros centrą priviliojo dar vieną renginį – šalies mastu rengiamas Jurgines, kurios įvyks kitąmet.

Šventės sklaidai, jos rengėjų manymu, turėtų pasitarnauti ir kapelų, folkloro kolektyvų, liaudies orkestrų vadovams rengiamas seminaras „Tautinio rūbo atspindžiai kapelose“.

„Šių metų šventę rengiame su išskirtine nuotaika – „Grok, žemaiti!“ yra vienintelis mūsų renginys, įtrauktas į Žemaitijos metams skirtų renginių ciklą šalies mastu. Mums tai – didelis įvertinimas, juolab kad į šį ciklą įrašyti teikėme ir kitų renginių“, – kalbėjo P. Razmus, akcentuodamas, kad šventėje jeigu ir anksčiau netrūko žemaitiškumo, tai šiemet jo būsią dar daugiau.

Kokios liaudiškos muzikos kapelos koncertuos lapkričio 9-osios koncerte, P. Razmaus žodžiais, tebūna staigmena, kuriai parengti šventės organizatoriai šiemet taikė rotacijos principą – kad atvyktų nauji, Kretingoje dar neviešėję kolektyvai. „Visi žino, kad važiuoja į gilias liaudiškos muzikos tradicijas turintį kraštą, pas reiklų šį žanrą pamėgusį žiūrovą. Vadinasi, turi pasirengti taip, kad to žiūrovo būtų šiltai sutikti, kad kolektyvą savo scenoje norėtume matyti ir mes“, – tvirtino Kultūros centro direktorius.

Staigmena žiūrovui bus ir tai, kokį personažą vaidinti pasirinks renginio vedėja Sigita Dirmeitienė.

„Grok, žemaiti!“, kaip viena giliausių mūsų krašto liaudiškos muzikos tradicijų, galima sakyti, į Kretingos rajono kultūros centrą priviliojo dar vieną renginį – šalies mastu rengiamas Jurgines, kurios įvyks kitąmet.

„P. n." informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas