Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai ir danai rengia trikalbį žodyną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-04-07

Dvi savaites Kretingos pranciškonų gimnazijoje viešėjo trisdešimties moksleivių ir mokytojų grupė iš Danijos, Vyborgo miesto Ekonominės gimnazijos. Svečiai atvyko pagal antrus metus abiejų mokyklų vykdomą Socrates fondo projektą „Kalbos yra tiltai“. Projekto dalyviai iki ateinančio rugsėjo turi parengti ir išleisti lietuvių – vokiečių – danų kalbų mokyklinį žodyną.

Vokiečių kalbos mokėjimas padeda tarpusavyje bendrauti, pažinti kultūrą ir dalyvauti bendrame projekte skirtingų tautų pedagogams bei mokiniams. Nuotraukoje – Pranciškonų gimnazijos mokytojas Albertas Jankus ir mokytoja iš Danijos Hanne Meldgaard.

Danų vyresniųjų klasių moksleiviai, susiskirstę į grupes, lankėsi įvairiose pamokose. Jie klausėsi ir užsirašinėjo dažniausiai vartojamus žodžius bei terminus. Moksleiviai, lydimi Pranciškonų gimnazijos mokytojų Alberto ir Rūtos Jankų, aplankė žymiąsias mūsų krašto vietas. Balandžio 5 dieną kretingiškiai ir svečiai viešėjo Danijos ambasadoje Vilniuje.

„Dirbame bendrai: praėjusį lapkritį mes lankėmės pas danus. Dabar jie atvyko pas mus. Mes turime parengti daniškų mokyklinių terminų žodyną, jie – lietuvių. Sujungę bendrą darbą į vieną, turėsime galutinį produktą – žodyną“, - taip apie vykdomą projektą kalbėjo vienas iš vadovų, vokiečių kalbos mokytojas Albertas Jankus.

Pasak A.Jankaus, jaunimas dabar nemažai keliauja, todėl toks žodynas turėtų jiems padėti suprasti pamokų ir mokymosi proceso eigą skirtingose šalyse.

Mokytojo žodžiais, ES šalys gali dalyvauti kalbiniuose projektuose, finansuojamuose iš Socrates programos. Reikalinga tik patiems surasti partnerį. Mokytoja Rūta Jankuvienė vokiečių kalbos kursuose Vienoje susipažino su Hanne Meldgaard, pedagoge iš Danijos, ir sutarė fondui teikti bendrą siūlymą.

„Projektui reikia surasti partnerį, kurio kalba nebūtų dėstoma mokykloje. Todėl mes ir danai labai tikome bendram darbui“, - teigė A.Jankus.

Pedagogė iš Danijos H.Meldgaard, apibūdindama viešnagę pas kretingiškius, kalbėjo:„ Pas jus pastebima didesnė pagarba vienų kitiems: moksleivių - mokytojams ir mokytojų - moksleiviams.

Lietuviai labai patinka savo neapsimestinu šiltumu ir nuoširdžia draugyste. Nors skiriasi mūsų gimnazijų pakraipos, jūs nustebinote savo ypatingu kūrybiškumu: pamačius jūsų meninę programą, atrodo, kad kiekvienas lietuvis groja, šoka, dainuoja“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas