Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atvykę jau 25-tą kartą, maltiečiai Kartenos bendruomenei atvežė 6 tonų labdaros krovinį. Paketus sunešioti į ligoninės patalpas padėjo vietiniai talkininkai.

Į Karteną atvykusi grupė keturiasdešimties Maltos ordino pagalbos savanorių iš Vokietijos, Liuteno miesto, bendruomenei atgabeno 6 tonas labdaros: rūbų, čiužinių, batų, patalynės, maisto produktų. Tai – jau dvidešimt penktoji maltiečių labdaros siunta per dešimtmetį trunkančią bendrystę.

Maltiečių pagalbos karteniškiams dešimtmečio proga svečiams Kartenos vidurinėje mokykloje buvo surengta šventinė popietė. Vakar svečiai buvo pakviesti į karteniškių Eugenijos ir Gedimino Mikutų sodybą, kur jiems padėkos raštus teikė rajono meras Valerijonas Kubilius bei Kartenos bendruomenės atstovai.

Maltiečių grupės vadovas Eduardas Zurmanas, į Karteną atvykęs 24-tąjį kartą, tvirtino, jog Kartena ir žmonių gyvenimas nuo pirmojo jų apsilankymo pasikeitė neatpažįstamai. Todėl jie suvokią, kad jų pagalba nebėra tokia svarbi, kaip pradžioje. Juolab, kad pagal projektą buvo sumanyta vienai bendruomenei pagalbą teikti tik penkerius metus.

Pasak E.Zurmano, karteniškiams Liuteno maltiečiai per 10 metų atgabeno 398 tonas labdaros už 747,5 tūkst. eurų (2 mln. 615 tūkst. Lt). Liuteno miestelio žmonės yra paaukoję 100 tūkst. eurų (350 tūkst. Lt), kurie buvo skirti labdarų transportavimui bei Kartenos katalikiškos bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės remontui.

Maltiečių grupės vadovas, 53-jų Eduardas Zurmanas, į Karteną atvykęs jau 24-tą kartą, dirba slaugytoju Šv.Juozapo ligoninėje Klopenburgo mieste, Vokietijoje.

Kartenos ligoninės vyriausioji gydytoja Antanina Staškauskienė pasidžiaugė, kad maltiečių dėka buvo sutvarkyta 40-ties vietų ligoninė: pakeistas stogas, elektros instaliacija, vamzdynai, sanitariniai mazgai. Remontą atliko patys maltiečiai. Jie dovanojo ligoninei automobilį. Ligi šiol vokiečių geradariai atveža patalynės, tvarsliavos, dezinfekavimo medžiagų. „Maltiečiai padėjo pakilti ligoninei, kuri svarbi viso rajono žmonėms“, - sakė A.Staškauskienė.

Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė sakė esanti itin patenkinta, kad geradarių pavyzdžiu mokykloje įsikūrė jaunųjų maltiečių organizacija. Liuteno ir Kartenos maltiečius dešimtmetį sieja draugystė: kas vasarą vieni stovyklauja pas kitus.

E.Zurmano žodžiais, jų organizaciją remia pavieniai žmonės bei firmos. „Liuteno miestelyje, turinčiame apie 3 tūkstančius gyventojų, 350 yra Maltos organizacijos nariai. Dar tūkstantis miestelėnų remia mus finansiškai. Maltizmas pas mus yra liga“, - tvirtino E.Zurmanas, akcentuodamas gilias jų miestelio žmonių labdaringumo tradicijas. Maltos organizacijoje – įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Jų labdaringumas pasireiškia tuo, kad jie patys prisideda savo konkrečiu darbu, organizuoja kraujo donorystę, moko jaunimą pirmosios pagalbos pradmenų.

Iš viso Liuteno miesto Maltos ordino pagalbos savanoriai per dešimt metų į Lietuvą yra atgabenę 50 transporto siuntų. Jie dar remia vieną Naujosios Akmenės mokyklų.

E.Zurmanas tvirtino, jog atgabenę labdarą, į jos dalybas jie nesikiša. „Labdara neįmanoma be pasitikėjimo vietinių žmonių sąžiningumu“, - tvirtino svečias.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas