Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

30 maldos kilometrų – už vaikus

  • Mūsų žmonės
  • 2019-08-16

Žygio maršrutas iš Kretingos į Pakutuvėnus nusidriekė įvairiais Kretingos ir Plungės rajonų kaimų keliais.

Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos maldos grupė Motinos maldoje surengė piligriminį žygį Kretinga–Pakutuvėnai. Kitąmet bus rengiamas jubiliejinis visos Lietuvos tokių maldos grupių piligriminis žygis iš Kretingos į Kryžių kalną, todėl moterys nusprendė išbandyti savo jėgas trumpesnėje distancijoje.

„Šio žygio idėją pasiūlė Aušra, viena mamų, priklausančių Motinos maldoje grupei, kita narė – Alma – patikrino žygio maršrutą“, – teigė maldos grupės narė ir žygyje ėjusi Vilija Varkojienė. Toks Motinų maldoje grupės žygis surengtas pirmą kartą, tačiau viena jo dalyvių Vita Saudargienė tikisi, kad ilgainiui jis taps tradicija.

Svarbiausia žygio intencija – vaikai. Motinos maldoje grupės narės eidamos kaimų keliais dėkojo Dievui už motinystės dovaną, savo, artimųjų atžalas ir jų draugus bei viso pasaulio vaikus. Žygyje dalyvavo 11 skirtingo amžiaus motinų iš Kretingos, Vydmantų, Vilkaviškio ir Gargždų.

„Su didžiule meile, šlovinimu ir malda ėjome šį kelią. Tai buvo mums dideli atlaidai už savo vaikus, niekada nebūčiau patikėjusi, kad įveiksiu tokį atstumą pėsčiomis“, – tvirtino V. Varkojienė. Pasak jos, šiandien daug jaunimo pasirenka netinkamą gyvenimo kelią, įgyja priklausomybių, todėl jų motinos besimelsdamos gali prašyti Dievo pagalbos, kad jų vaikai sugrįžtų į doros kelią.

Žygio rytą susirinkusias motinas Kretingoje, suteikęs palaiminimą, išlydėjo br. Gediminas Numgaudis, moterys sustojo Kartenos bažnyčioje, o dienos pabaigoje žygeives pasitiko Pakutuvėnų klebonas Antanas Blužas. Viso ėjimo metu motinos nešė vienos vyro padarytą kryžių kaip liudijimą, kodėl jos žygiavo. Pakutuvėnuose buvo aukojamos mišios už vaikus, žygio dalyvių Antano Paduviečio bažnyčioje laukė ir dėl sveikatos ar kitų priežasčių eiti negalėjusios maldos grupės motinos.

Viso žygio metu moterys nešė kryžių kaip įrodymą ir liudijimą, kodėl jos žygiavo

V. Saudargienė tikino, kad iki žygio ji nepriklausė Motinos maldoje grupei, tačiau išgyventa patirtis ir bendrystė paskatino dalyvauti jos veikloje. Pašnekovės tikino, kad žygio metu jautė didžiulį palaikymą iš žmonių: „Automobiliais važiuojantys žmonės mums mojavo, signalizavo ir taip palaikė mūsų žygį. Kryžiaus nešimas buvo didžiulė evangelizacija.“ Žygio kryptis į Pakutuvėnus pasirinkta neatsitiktinai. Nuo šios parapijos prasidėjo viso judėjimo Motinos maldoje Lietuvoje veikla, ten įvyko ir susitikimas su grupės Anglijoje pirmtake brite Veronika Viliams.

V. Varkojienė kviečia jungtis į maldos grupę mamas ir melstis už savo vaikus: „Bendrystė su kitomis motinomis išgydo ir pačią moterį, ji tampa laisvesnė ir gyja, pamiršdama dvasinius skaudulius.“

V. Saudargienė ir V. Varkojienė atskleidė, kad kitą vasarą liepos mėnesį planuojamas žygys į Kryžių kalną. Jame turėtų dalyvauti visos Lietuvos Motinų maldoje grupės. Žygis bus skirtas paminėti dviem jubiliejinėms sukaktims – 25 metams, kai susikūrė pirma Motinos maldoje grupė, ir 20 metų, kai judėjimas vystomas Lietuvoje.

---

Motinos maldoje judėjimas buvo įkurtas Anglijoje 1995 metais, Lietuvoje ir Kretingoje – 2000 m. Birutės Kontrimienės. Šiandien visame pasaulyje judėjimas sutelkė 110 valstybių tikinčiąsias. Kretingoje šiuo metu veikia 3 Motinos maldoje grupelės, kuriose susitikusios arba namuose meldžiasi apie 50 tikinčiųjų. Prie šio judėjimo gali prisijungti bet kokio amžiaus motinos bet kuriuo laiku. Antradienį 19 val. ir ketvirtadienį 9 val. motinos renkasi Švč. Širdies pranciškonių vienuolyne virš Špitolės, o šeštadienį 16 val. pas Motinos Teresės seseris.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas