Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro chorą „Kristale“ festivalio-konkurso organizatoriai pasitiko ypač nuoširdžiai ir šiltai, o svarbiausia – su karvojumi, kuris liudijo ukrainiečių svetingumą ir sielos atvirumą.

„Mūsų pasirodymas buvo sutiktas tokiomis galingomis ovacijomis, kad kurį laiką negalėjome atsipeikėti“, – pripažino Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė, o centro direktoriaus Prano Razmaus pastebėjimu, „Kristale“ buvo būtent tas kolektyvas, kuris, viešint Ukrainoje įvykusiame tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje-konkurse, parodė aukštą akademinio chorinio dainavimo lygį.

Iš III tarptautinio chorinės muzikos festivalio-konkurso, skirto ukrainiečių kompozitoriaus dirigento Vitalijaus Iževskio gimimo 100-mečiui paminėti ir surengto Iljincy mieste, kretingiškiai sugrįžo su I laipsnio diplomu. Pirmą kartą Ukrainoje viešėję mūsų choristai, norėdami atskleisti savo profesionalumą, visus tris programos kūrinius atliko a capella, nors festivalio-konkurso rengėjai tereikalavo vieno kūrinio be muzikos instrumentų pritarimo, ir tuo sulaukė pripažinimo.

„Jau per repeticijas patyrėme, kad į festivalį-konkursą atvykę kolektyvai – gana triukšmingi, emocingi, ir jaudinomės, ar mums pavyks išprašyti tylos, – įspūdžiais dalinosi K. Rimienė. – Bet užteko vieno ženklo, kad šurmulys nurimtų, ir mūsų mormorando, kuriuo pradėjome išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Anoj pusėj Dunojėlio“, iki tūkstančio susirinkusių žmonių būtų išgirstas.“

Ukrainiečiai, moldavai, besarabai, bulgarai, susirinkę į festivalį-konkursą, nelabai norėjo patikėti, kad „Kristale“ – mėgėjų choras.

„Kristale“, atrodė, visus užbūrė savo profesionalumu, ir pelnytas diplomas yra to įvertinimas, – įsitikinęs kartu su choru Ukrainoje viešėjęs P. Razmus. – Vertinimo komisija buvo pakankamai autoritetinga, festivalio-konkurso lygis, nežiūrint, kad jis buvo surengtas ne didmiestyje, – taip pat gana aukštas, tad laimėjimas vis dėlto patvirtina parvežto apdovanojimo svarbą.“

Įdomus chorui ir choristams buvo vienas vertinimo aspektų: visą valandą komisijos pirmininkas ir vadovams, ir chorų dalyviams aiškino klaidas, vertinimo kriterijus, išsakė pastabas, kai Lietuvoje, kitose šalyse rengiamuose konkursuose pastebėjimai įprastai išsakomi tik kolektyvų vadovams.

Nuvažiuoti iki Ukrainos Iljincy miesto choristams buvo iššūkis – atstumas didelis, keliai – labai prastos būklės, tačiau viską atpirko labai šiltas priėmimas, žmonių atvirumas, noras bendrauti, kvietimai dalyvauti kituose šioje šalyje rengiamuose konkursuose ar šventėse.

„Susipažinome su kompozitoriumi Borisu Radenko iš Kijevo. Jis mūsų chorą pagyrė už atlikimo manierą, garso formavimą, aprangą, dinamiką. Užsimezgė kontaktas, kuris, matysime, gal ir bus pratęstas bendradarbiaujant“, – kalbėjo K. Rimienė ir P. Razmus, akcentuodami, kad kiekviena išvyka yra skirta ir tam tikram pasižvalgymui – o ką gi būtų galima pasikviesti viešnagėn pas save ir kad į akis krito kai kurie kolektyvai iš Ukrainos sostinės Kijevo.

Dėmesį Kretingos chorui „Kristale“ parodė ir vietos televizija, radijas, daug kas norėjo su kretingiškiais nusifotografuoti, nepakartojamų įspūdžių suteikė ir ekspromtu rengiami koncertai jau nulipus nuo festivalio-konkurso scenos.

Iškart po kelionės „Kristale“ vėl sugrįžo į repeticijų ritmą: Muziejų naktį, gegužės 18 d., 21 val. Kretingos rajono kultūros centro partneris Kretingos muziejus chorą „Kristale“ pakvietė koncertuoti Žiemos sode ir dalyvauti renginyje „Muzikos ir judesio žaismas. Stiklinaitė ant padėklo“. O gegužės 19 d. Palangos katalikų bažnyčioje „Kristale“ įsilies į chorinės muzikos šventę „Cantate Palangai“ – kartu su kitais choras kretingiškiai atliks John Rutter kūrinį „Magnificat“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas