Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susitikimo dalyviai Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (iš kairės), vicemeras Dangiras Samalius, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, laikinai einantis administracijos direktoriaus pareigas Povilas Černeckis, futbolo klubo „Minija“ vadovas Vidas Burba ir Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos vadovas Rimantas Žvingilas apžiūrėjo miesto stadioną ir jame nuveiktus darbus.

Kretingos futbolo bendruomenė išgirdo džiugių žinių – paaiškėjo galimas dirbtinės dangos stadione atsiradimo laikas. Šeštadienį rajono meras Antanas Kalnius susitiko su Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentu Tomu Danilevičiumi ir Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) vadovu Rimantu Žvingilu bei aptarė klausimą dėl dirbtinės dangos atsiradimo ir stadiono ateities planus.

Dirbtinės dangos užuomazgos

Susitikimo metu LFF prezidentas pateikė gerą žinią. „Prezidentas nudžiugino, kad galime šiek tiek nurimti, nes jau šiemet turėsime dirbtinę dangą“, – atskleidė A. Kalnius.

Šiais metais LFF yra pasitvirtinę 3 metų strategiją – norima skirti 12 dirbtinių dangų 10-iai šalies regionų ir dviem didiesiems miestams Vilniui, Kaunui.

„Šiais metais skirsime Vilniui, Kaunui ir Kretingai. Su Klaipėdos apskritimi esame pasitarę, kad skirsime būtent Kretingai. Rajonų ir mažųjų miestelių nenorime užmiršti, nes dažniausiai geri futbolininkai gimsta mažesniuose miestuose“, – pripažino T. Danilevičius. Svečiai taip pat atkreipė dėmesį, kad mūsų rajone yra stipri futbolo bendruomenė.

„Kas susiję su sporto kompleksu ir dirbtinės dangos atsiradimu, ateityje gali duoti gerus rezultatus. Šiais metais esame pažadėję Kretingos miestui skirti dirbtinę dangą ir, manau, kad futbolo bendruomenė turės galimybę ne tik treniruotis ant žolės, bet ir ant dirbtinės dangos. Detales žinosime vėliau, kol kas sunku tiksliai pasakyti, – tikino LFF prezidentas, vis dėlto įvardinęs galimą datą. – Tikrai ne anksčiau kaip iki spalio mėnesio.“

Šiuo metu yra rengiamas pagrindas, kad būtų galima atvežti ir dengti dangą. „Koncentravomės, kad būtumėm pasiruošę tik gavę dangą ją ir kloti“, – paaiškino laikinai einantis Kretingos rajono administracijos direktoriaus pareigas Povilas Černeckis.

Įgyvendinat futbolo aikštės darbus būta ir nedidelių pakeitimų. Gaudyklės buvo projektuotos 6 m aukščio, tačiau dabar bus daromas keitimas į 9 m. „Jeigu kamuolys nulėktų iki gatvės, tada gali įvykti ir nelaimė“, – pakeitimų svarbą įvardijo P. Černeckis.

Futbolo aikštės ilgis bus 105 m.

Šiuo metu futbolo aikštėje yra rengiamas pagrindas, kad būtų galima atvežti ir dengti dangą.

Neužmiršo ir stadiono

Susitikime diskutuota ir apie kitus trūkumus, kuriuos reikėtų ateityje taisyti. Vienas jų – klubinė sistema. „Yra judama klubinio futbolo link. Šiai dienai „Minijos“ klubas su vienu iš vadovų, entuziastu Vidu Burba priešakyje, yra perspektyvus ir čia futbolas vystomas per klubą“, – tikino T. Danilevičius.

Norima, kai visi vaikai, visos amžiaus grupės, būtų po viena „kepure“ su tam tikromis metodikomis, trenerių paruošimu, kriterijais ir galėtų vystyti futbolą Kretingoje. „Atsirastų visavertis klubas, kuris galėtų atstovauti visai bendruomenei“, – pasvarstė LFF prezidentas.

Kad to siekiama, patvirtino ir R. Žvingilas: „To paties siekiame ir Klaipėdoje, norėtųsi tvarkos, kad būtų masiškumas, kad eitų dar profesionalesnio žaidimo link. I lyga tokiam miestui, kaip Kretinga, tikrai reiškia nemažai, o tokius rezultatus rodo „Minijos“ klubas.“

Buvo pasvajota, kad „Minijos“ klubas ateityje gaus ir A lygos licenciją.

„Manau, kad sėsime prie stalo ir diskutuosime tiek su „Minijos“ klubu, tiek su Kretingos sporto mokykla, kad viskas būtų bendra. Kai kiekvienas atskirai kažką darydavo, manau, praėjęs etapas“, – nuomonę išdėstė ir A. Kalnius.

Kalbant apie ateities planus LFF prezidentas atviravo, kad sporto infrastruktūroje mūsų mieste dar yra, ką tvarkyti: „Stadionas yra jau tam tikrą gyvenimą nugyvenęs, todėl turint galimybę reikia po truputėlį jį tvarkyti ir turėti tam tikros kategorijos stadioną, kuris atitiktų licencijavimo kriterijus, kad ir I lygos. Tada atsiranda ir visokių galimybių, pavyzdžiui, jaunimo rinktinės gali žaisti, organizuoti treniruočių stovyklas ir panašiai.“

Nepaisant nemažų investicijų į futbolo aikštės atnaujinimą, jau yra galvojama apie stadiono tvarkymą. „Esame numatę šiais metais parengti projektą ir tam yra biudžete numatyta lėšų, tad tikimės nesustoti ties dirbtine danga ir keltis į kitą stadiono pusę, kur yra natūrali futbolo aikštės daga, ir tvarkysime tiek tribūnas, tiek bėgimo taką“, – atskleidė A. Kalnius

LFF prezidentas pasiūlė atnaujinant stadioną dėl informacijos kreiptis į juos: „Galime suteikti visą informaciją, ko reikėtų, nes yra konkrečios rekomendacijos, kad turėtumėte kokybišką projektą.“

Treniruosis Kretingoje?

Kretingos futbolo bendruomenę ir ne tik pasiekė dar viena gera žinia. Lietuvoje 2020 metais įvyks FIFA salės futbolo (futsalo) čempionatas. Lietuva buvo vienintelė Europos, kuri FIFA taryboje turi daugiausia narių, atstovė, o pastarąjį kartą salės futbolo pasaulio čempionatas Europoje įvyko 1996-aisiais Ispanijoje.

„Gavome galimybę organizuoti jį Lietuvoje, laimėjome konkursą. Pirminiame etape buvo trys miestai Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Dabar kalbame apie išplėtimą prijungiant ir Šiaulius bei Panevėžį, kur vyks varžybos“, – ateities planus įvardijo T. Danilevičius.

Vienas etapų įvyks Klaipėdoje, todėl pasvarstyta treniruotis leisti Kretingoje. „Kadangi čempionato vienas etapų vyks Klaipėdoje, tai su rajono meru diskutuojame, jeigu viskas gerai būtų su sporto kompleksu, su sale, kurią turite ir baigiate darbus, tai galėtumėme atvežti komandas treniruotis jūsų salėje ir tokiu būdu pamatyti pasaulines žvaigždes ir Kretingoje“, – pranešė LFF prezidentas.

Rengti čempionatą pretendavo keturios valstybės: Lietuva, Iranas, Japonija ir Naujoji Zelandija. Čempionatas vyks 2020 m. rugsėjo 12–spalio 4 dienomis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas