Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grafikoje kasdien atranda save

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2019-04-23

„Čia mano pažaidimai“, – juokavo pirmąkart savo grafikos darbų parodą „Nutolusios erdvės vis priartėja ir paliečia. Sigutėnai“ surengęs Algimantas Verbutas.

„Nežinau, kada daugiau jaudulio – ar kai pastatai naują spektaklį, ar kai atidarai savo kūrybos darbų parodą... Žiūrovas nemato tavo emocijų už scenos, o parodos lankytojui esi kaip ant delno“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo pirmąją grafikos darbų parodą restauruotame Kretingos muziejaus Ūkvedžio name, Tušo studijoje, surengęs buvęs Kretingos vaikų ir jaunimo teatro-studijos „Atžalynas“ vyriausiasis režisierius, kojūkininkų grupės įkūrėjas Algimantas Verbutas.

Abstrakcijose mato, ką nori

Jis teigė pripiešęs pilną lagaminą grafikos lakštų, tačiau ekspuonuoti parinko tuos, kuriuos paliepė širdies balsas. Skoningose abstrakcijose vieni parodos lankytojai įžvelgia paukščius, kiti – saulėtekius, vieni ugnies kamuolį, kiti sniego pūgą. Pasitiesęs baltą popieriaus lapą, į rankas paėmęs teptuką arba plunksną, pamirkęs į juodą tušą, Algimantas nė pats nežino, kas tuo momentu pavyks, o, kai, anot jo, kažkas pavyksta, apima nenusakomas jausmas.

„Štai laivas išėjo. O čia parašiau „Sūpuoklės virš Fudzianos“. Ar įžvelgiat Fudzianos kalną?“ – su entuziazmu rodė jis ir prisipažino dėl tokių atradimų kaskart pats šiek tiek nustembantis.

Ties simboliniu juodu ratu su rausva viršūne užrašyta vedų išmintis: „Teisingai nugyventa diena vakarykštę dieną paverčia laimės kupinu sapnu, o rytojų – vilties kupina vizija.“ Algimanto žodžiais, būtent šis jo darbas labiausiai patraukė parodą aplankiusio Kretingoje žinomo architekto Edmundo Giedrimo dėmesį.

„Laikau jį profesionalu, todėl šis įvertinimas iš šalies man labai svarbus“, – prisipažino A. Verbutas. Kitą darbą – „Krislas žuvies aky“ – jis teigė parodęs savo kurso draugei, iš kurios taip pat sulaukė komplimentų.

Parodos atidarymas įvyko balandžio 13-ąją. Algimantui malonu, kad į renginį atvyko pilnas „mikriukas“ jo gimtinės – Sigutėnų netoli Pakruojo – bendruomenės narių.

„Ir ko jie mane taip myli? Nei aš, būdamas režisierius, spektaklį jiems atvežęs parodžiau, nei su kojūkininkais Sigutėnų vieškeliu praėjom“, – kalbėjo A. Verbutas.

Įkvėpė japonas

Anot menininko, nuo seno jo draugystė tęsėsi su šios bendruomenės pirmininke Pranė Kvedariene.

„Ji bendruomenės vardu kasmet mane vis sveikindavo su šventomis Kalėdomis, o aš, nerasdamas, kaip atsidėkoti, leptelėjau, kad organizuoju savo parodą ir pakviečiau atvykti“, – džiaugėsi menininkas, sigutėniškius pirmąkart Kretingoje pagaliau akis į akį pamatęs.

O kaip užgimė pomėgis tokią grafiką kurti? Algimantas neslėpė – „kaltas“ internetas ir „youtube“, kai vieną kartą negalėjo atitraukti žvilgsnio nuo to, ką vienu teptuko brūkštelėjimu daro beveik 90 metų sulaukęs japonų dailininkas Tanakaši, apie kurio gyvenimą ir kūrybą anglų režisierius yra sukūręs valandos trukmės filmą.

„Tas filmas mane įkvėpė. Kanceliarinėse prekėse prisipirkau priemonių, kambaryje ant grindų pasiklojau lapą popieriaus ir pabandžiau. Patiko ir dabar negaliu atsitraukti“, – teigė menininkas.

Paklaustas, kaip naują jo pomėgį vertina šeima, nusišypsojo – esą, kai tėvas užsiėmęs, patenkinti visi.

Pasaulyje vis populiarėjanti meditacinė ornamentinė grafika dabar užpildo kiekvieną Algimanto dieną. Tiesa, dabar jis juokavo kuriam laikui išeisiąs „atostogų“ – juk artėja vasara, o vasarą visada būna, ką veikti sode.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas