Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valdžia ūkininkus girdi, bet keisti nieko nenori

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-04-04

Savaitgalį Lazdijuose įvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos XVIII suvažiavimas, kuriame Kretingos rajonui atstovavo Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus ir ūkininkai Stasys Lomsargis bei Mindaugas Nomgaudis. Po suvažiavimo, jau išklausius žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės pasisakymo, A.Stonkus sakė, jog labai nusivylęs ministrės atsakymais į ūkininkams taip rūpimus klausimus.

“Valdžia ūkininkus girdi, bet keisti nieko nenori”, - sakė A.Stonkus. Jis buvo pasipiktinęs tuo, kad į suvažiavimo rezoliuciją nebuvo įtrauktas pasiūlymas kuo greičiau išspręsti klausimą dėl lėšų skyrimo nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių. Nuo jų nukentėjusiems mūsų rajono žemdirbiams valstybė yra skolinga 1 mln. 900 tūkst. litų. Nieko gera ministrė K.Prunskienė nepažadėjo ir dėl A.Stonkaus iškelto pasiūlymo 50 proc. tiesioginių išmokų ūkininkams išmokėti besąlygiškai, nesvarbu, ar Nacionalinė mokėjimo agentūra suras ar nesuras klaidų, ūkininkui deklaruojant pasėlius. “Laikomės ir laikysimės Europos Sąjungos reglamento, pagal kurį tiesioginės išmokos mokamos nuo gruodžio 1 dienos iki birželio 30 d. Tai reiškia, kad tiesioginėms išmokoms išmokėti yra skirti septyni mėnesiai. Be to, nereikia pamiršti, kad mūsų šalyje vienam Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistui tenka triskart daugiau pareiškėjų, negu kitose šalyse – 2,5 mln. hektarų žemės Lietuvoje tenka triskart daugiau ūkio subjektų, negu, pavyzdžiui, Airijoje ar Čekijoje. Vadinasi, ir laiko paraiškoms patikrinti tenka sugaišti iš tiesų labai daug”, - kalbėjo K.Prunskienė.

Lietuvos ūkininkai, susirinkę į jiems atstovaujančios organizacijos suvažiavimą, į rezoliuciją įtraukė ne tik klausimą dėl 50 proc. tiesioginių išmokų sumokėjimo iki einamųjų metų gruodžio 31 dienos. Ūkininkams svarbūs klausimai - dėl žemės reformos užbaigimo, dėl galimybės valstybinę žemę nusipirkti tiems, kurie iš tikrųjų tą žemę dirba, dėl lengvatinio akcizo taikymo bulvių ir daržovių augintojams, dėl pieno supirkimo kainų, dėl traktorių ir kitos žemės ūkio technikos techninės apžiūros tvarkos, dėl mechanizatorių rengimo, dėl kooperacijos plėtros, dėl be akcizo įsigyjamo dyzelinio kuro normos, dėl elektros tinklų – taip pat buvo įtraukta į suvažiavimo rezoliuciją.

Suvažiavimo dalyviai išklausė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkės Genutės Staliūnienės metų veiklos ataskaitą, kurioje ji apžvelgė nuveiktus darbus. Ūkininkų sąjungos pirmininkė ypač akcentavo tai, kad organizacijos skyriai laiku nesumoka nario mokesčio. “Jeigu norime būti nepriklausomi, turime sumokėti nario mokestį. Be to, manau, jog tai – kiekvieno ūkininko garbės reikalas”, - kalbėjo G.Staliūnienė, kurią labai liūdina tas faktas, jog Ūkininkų sąjunga metus užbaigė, turėdama kelias dešimtis tūkstančių litų skolų.

Ūkininkų suvažiavimo dalyviai sulaukė Vyriausybės vadovo Algirdo Mykolo Brazausko sveikinimo. Jis suvažiavime dalyvauti negalėjo, nes dalyvavo žuvų aukciono Klaipėdoje atidaryme. Ūkininkus taip pat pasveikino Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Jagminas, linkėjęs ūkininkams eiti pažangos link.

Aštuonioliktajame suvažiavime ūkininkai patvirtino veiklos planą kitiems metams, patvirtino naujus prezidiumo narius, aptarė organizacinius reikalus. Iš viso suvažiavime dalyvavo beveik 400 Lietuvos ūkininkų, atstovavusių 43 rajonų skyriams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas