Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nemokamai durų paskutinį mėnesio sekmadienį neatvers

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-02-08
Pernai Kretingos muziejų aplankė 124 tūkst. lankytojų, – daliai jų yra taikomos lengvatos.

Šią savaitę Savivaldybėje išvien su Kretingos muziejaus direktore Vida Kanapkiene buvo svarstyta, ar pasekti respublikinių muziejų pavyzdžiu ir nemokamai atverti duris lankytojams kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį.

Nuo šių metų pradžios Kultūros ministerija, pasiremdama kitų Europos šalių patirtimi, įvedė naują tvarką – visi nacionaliniai bei respublikiniai muziejai privalo veikti kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį, ir žmonės juos gali aplankyti nemokamai. Tačiau savivaldybėms priklausantys muziejai, tarp jų – ir Kretingos muziejus, gali nusistatyti savo tvarką.

Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė sakė, jog buvo nuspręsta, kad Kretingos muziejus šio modelio netaikys. „Kol kas mūsų muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojų nepriims.

Stebėsime, kokia krašto muziejų praktika įsigalios Lietuvoje. Atidžiai peržvelgėme kiekvieną punktą – mūsų muziejus ir taip taiko daugybę nuolaidų vaikams, mokiniams bei įvairioms kitoms gyventojų socialinėms grupėms“, – tvirtino ji.

D. Činkienė sakė, jog suskaičiuota – jei muziejus ir tą vieną dieną priimtų lankytojus nemokamai, sumažėtų specialiųjų lėšų, iš kurių tvarkomas muziejaus ūkis bei dvaro parko ūkis, taip pat iš dalies mokami atlyginimai darbuotojams. Kretingos muziejaus vadovė V. Kanapkienė pastebėjo, jog savivaldybių muziejams naujoji tvarka yra tik rekomendacinio pobūdžio ir jos nėra privalu laikytis.

„Kol kas nėra aišku, kas ir iš kokių lėšų krašto muziejams kompensuotų nemokamą lankymą. Ir taip daug lankytojų įleidžiame lengvatinėmis sąlygomis. Bet, jei Savivaldybės taryba nuspręs, jog reikia nemokamai atverti duris visiems lankytojams ir paskutinį mėnesio sekmadienį, ir jei apsvarstys kompensavimo mechanizmą, dirbtume pagal naują tvarką. Tektų tą sekmadienį į kasą mušti čekius be kainos, kad galėtume apskaityti lankytojus“, – sakė V. Kanapkienė. Ji sakė mananti, jog gerai, kad Lietuvoje formuosis nauja nemokamo muziejų lankymo šeimomis tradicija, tačiau pastebėjo, kad po lankytojų antplūdžio jų darbuotojams tektų gerokai paplušėti išvalant patalpas. Tačiau kretingiškiai šeimomis galės nemokamai aplankyti kaimynystėje esančius Lietuvos dailės muziejaus bei Lietuvos nacionalinio muziejaus filialus: Palangoje – Gintaro muziejų bei Jono Šliūpo memorialinę sodybą, Klaipėdoje – Laikrodžių muziejų ir Prano Domšaičio galeriją, taip pat – respublikinį Jūrų muziejų. Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė pasidžiaugė, jog paskutinįjį sausio sekmadienį jų muziejų aplankė kone 900 žmonių, – tiek, kiek įprastai būna lietingomis vasaros sezono dienomis. Į Klaipėdos Jūrų muziejų žmonės taip pat plūdo, kaip ir vasarą. O Kretingos muziejus kol kas dirba įprasta tvarka: trečiadieniais–sekmadieniais, pirmadienis ir antradienis yra laisvos dienos, švenčių dienomis dirba tik Žiemos sodas, o, norint patekti į grafų Tiškevičių koplyčią senosiose miesto kapinėse, būtina užsiregistruoti iš anksto. ---

Bilietas suaugusiam į Kretingos muziejų, priklausomai nuo sezono, kainuoja 3–4 Eur, senjorams – 2 Eur, studentams ir moksleiviams – 1,2 Eur.

Įėjimas yra nemokamas: asmenims, turintiems I ir II grupių invalidumą, vaikų globos namų auklėtiniams, ikimokyklinio amžiaus vaikams. O nuo rugsėjo 1 d. iki birželio 15 d. – Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, pateikus mokinio pažymėjimą.

Kretingos muziejus taikomo 30 proc. nuolaidą bendrojo lavinimo mokykloms, kurios sudariusios sutartis su muziejumi, ekskursijų grupėms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas