Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartu ieškojo atsakymų, kaip užauginti laimingą vaiką

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2019-01-15
Konferencijos dalyvius – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus auginančius tėvus, pedagogus – pasveikino renginio sumanytojos ugdymo įstaigų vadovės Birutė Ėvaltienė (kairėje) ir Vida Simaitienė.

Bendradarbiaujant dviem Kretingos švietimo įstaigoms – lopšeliams-darželiams „Eglutė“ ir „Žilvitis“ – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams buvo surengta konferencija „Kaip augti kartu su vaiku“.

„Tokia konferencija, arba šis mūsų sambūris – tai yra investicija į save, o išgirstos mintys, galimybė pasidalinti įžvalgomis apie vaikų auklėjimą padės gyvenime ir šeimose: juk tėvai yra pirmieji auklėtojai vaiko gyvenime, ir šiam vaidmeniui, skirtingai nuo profesijos ar pasirinktos veiklos, niekas specialiai neruošia – tėvų pareigybė, deja, yra pareigybė be diplomo, tačiau viena atsakingiausių ir priverčianti mokytis visą gyvenimą“, – prieš prasidedant konferencijai kalbėjo sveikinimo žodį tėvams ir kolegoms pedagogams tarusios „Eglutės“ direktorė Vida Simaitienė ir „Žilvičio“ direktorė Birutė Ėvaltienė.

Mokslininkė Sigita Burvytė pastebėjo, kad visi vaikai yra geri, tik jam augti būtina sukurti tinkamą aplinką.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dėstytojos docentės edukologijos mokslų daktarės Sigitos Burvytės pranešimo „Kaip užauginti laimingą žmogų?“, mintimis „Tėvystė moderniame pasaulyje: ką turi žinoti kiekviena mama ir tėtis“ dalinosi Kretingos rajono šveitimo centro psichologė Vika Gridiajeva.

Kas šiuolaikiniame pasaulyje yra laimingas žmogus ir kaip mes suvokiame šį pasakymą?

Anot S. Burvytės, laimingas žmogus yra visapusiškas žmogus – stiprus fiziškai ir emociškai, gebantis sugyventi su kitais, intelektualus, lankstaus charakterio ir t.t. „Labai svarbu ir vaiko kūrybiškumas, nes kuriantis žmogus taip pat yra laimingas“, – paaiškino mokslininkė, akcentavusi, kad tėvai yra pagrindiniai žmonės, kurie atsako už laimingą vaiko vystymąsi, o pedagogai – tėvų pagalbininkai, padedantys tai daryti. „O ne atvirkščiai, kaip dar visuomenėje yra priimta manyti“, – pastebėjo S. Burvytė.

Kad vaikas augtų laimingas, tėvai ir pedagogai, bendradarbiaudami tarpusavyje, ir turi sudaryti tam sąlygas. „Ne vaiką reikia keisti, o aplinką, kurioje jis auga. Kiekvienas vaikas yra geras, jis turi vidinius resursus, kuriuos atskleisti reikia ne priekaištais ir kontrole. Tikslas vienas – padėti vaikui užaugti laimingu žmogumi, – kalbėjo lektorė, atkreipdama dėmesį į tai, kad vis dėlto auginant vaiką yra būtinos taisyklės, nubrėžtos ribos, ką vaikas gali ir ko ne. – Ir drąsiai galiu pasakyti, kad tie tėvai, kurie vaikui viską leidžia, daro kriminalinį nusikaltimą vaiko atžvilgiu.“

Be diskusijų apie asmenines vaiko savybes, be klausimų ir atsakymų, kaip tėvai kartu su pedagogais gali padėti vaikui augti laimingam ir patirti sėmę, konferencijos dalyviai turėjo galimybę iš žolininkės Janinos Danielienės išgirsti apie vaistinių augalų naudą bei pabendrauti prie kvapnios arbatos puodelio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas