Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pirmąkart Žiemos sode koncertavęs Ovidijus Vyšniauskas žavėjosi šia vieta, jos išskirtinumu.

Šeštadienį į Kretingos dvaro menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ uždarymą susirinkę kretingiškiai, festivalio rėmėjai klausėsi Lietuvos estrados dainininko Ovidijaus Vyšniausko atliekamų dainų, o garsiausias jų „Mažytė“, „Išdalinau“ ir kitas – traukė kartu.

Festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ šiemet buvo penktasis. Festivalio organizatoriai – klubo Kretingos krašto ainiai“ pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus ir Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė džiaugėsi, kad į festivalį pavyko prikviesti visą būrį šalyje ir pasaulyje žinomų menininkų, kad festivalio renginiuose pabuvojo per 800 žmonių, buvo surengti 8 koncertai, atidarytos 3 parodos, išleista ir visuomenei pristatyta knyga „Atgimęs Kretingos grafų Tiškevičių dvaras“.

Šiuometinį festivalį „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ spalio 13-ąją pradėjo „Memelio“ kvartetas kamerinės muzikos koncertu „Muzikos perlai“. Muzikinėje projekto programoje buvo įvairių žanrų muzika – nuo klasikinės-kamerinės iki džiazo, nuo chorinio iki solinio dainavimo. „Ne kiekvienas kretingiškis gali nuvykti į Vilnių, pasiklausyti pasaulyje Lietuvą garsinančios grupės „Home Jazz Band“, – sakė V. Kanapkienė apie festivalio džiazo vakare koncertavusius garsius muzikantus. Festivalį savo talentais praturtino aktorės Virginija Kochanskytė, „Sidabrinės gervės“ nominantė – Dalia Michelevičiūtė, solistai Milda Stasaitytė ir Mindaugas Bikauskas, Giedrė Zeicaitė.

Festivalio uždarymo šventės dalyvius pasveikino meras Juozas Mažeika.

V. Kanapkienės teigimu, sukviesti į festivalį tokį būrį profesionalių atlikėjų be festivalio rėmėjų pagalbos neįmanoma. Rėmėjai šiam 5-ajam festivaliui paaukojo per 7 tūkst. eurų. „Dvaro menų festivalio rėmėjai yra ne vien iš mūsų rajono, bet ir Klaipėdos, Palangos. Tai žmonės, kurie tęsia grafų Tiškevičių mecenatystės tradicijas“, – sakė V. Kanapkienė. Muziejaus direktorė akcentavo, kad šiemet muziejus gaunamas lėšas pirmiausia skyrė parodoms, ekspozicijoms, subrandintiems, tokiems, kaip antai Dvaro menų festivalis, renginiams, todėl nepakako pinigų dvaro rūmų kalėdiniam apšvietimui atnaujinti ir rūmai šventėms apšviesti kukliai.

„Dvaras ir toliau yra sklidinas muzikos, poezijos“, – kalbėjo V. Kanapkienė kviesdama į visą gruodį vakarais muziejuje – grafų Tiškevičių rūmuose vyksiančius Kretingos meno mokyklos jaunųjų atlikėjų koncertus. Ir penktąkart surengtas Kretingos dvaro menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“, tikėtina, paskutinis nebus, nes jo organizatoriai, rėmėjai, Kretingos rajono savivaldybės vadovai šeštadienį, festivalio uždarymo vakarą, buvo nusiteikę tęsti šį menų projektą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas