Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
12 tūkst. eurų kainavusi eglė jau puošia Kretingos miestą.

Praėjusį šeštadienį Kretingoje buvo įžiebta 12 tūkst. eurų kainavusi šventinė eglė, tačiau vėlų vakarą per miesto bendruomenę nuvilnijo apmaudas – buvo suardyti papuošimai. Kretingos šaulių 305 kuopos vadas Gintautas Pogoželskas patikino, kad kaltininkai jau surasti, o padaryta 60 eurų žala – atlyginta.

Sulaikė nepilnamečius

Šeštadienio vakarą šventiniai papuošimai buvo išdraskyti miesto skvere. Kretingos šauliai išsiaiškino, kad tai padarė du nepilnamečiai. Gyventojai apie chuliganizmo atvejį šauliams pranešė sekmadienį po pietų, prireikė vos dviejų valandų surasti kaltininkus. „Jie sakė, kad nepagalvojo, ėjo pro šalį, paspyrė. Neturi jaunimas, ką veikti, o tada ir prasideda „linksmybės“, – pasakojo G. Pogoželskas.

Viešąją tvarką Kretingos mieste prižiūrintys šauliai patruliuoja ir vakarais. „Jie nėra įpareigoti saugoti papuošimų, tačiau jeigu žmonių sąmoningumas yra toks, kad reikia draskyti, nieko jie nepadarys. Kiek atsimenu, ir pernai buvo kažkas panašaus – tada nuniokojo bumbulą“, – prisiminė Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

Kretingos Rotušės aikštė yra filmuojama keturiomis vaizdo kameromis, per kurias buvo matyti ir pažeidėjai, tačiau jie nustatyti nepasinaudojus jomis. „Žmonėms, kad kažkas stebi per kameras, yra įspėjimas, jog jų veiksmai gali būti užfiksuoti. Daugiausiai užfiksuota stovėjimo, ne vietoje kertamos gatvės, važiavimo per šviesoforą pažeidimai“, – vardijo R. Beniušienė. Šiuo metu visos kameros veikia.

Jaunuoliai jau atlygino padarytą 60 eurų žalą.

Kretingos rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Renata Liebė informavo, kad kol kas situacija yra vertinama. Jaunuoliams galimai gresia administracinė atsakomybė.

Kalėdų senelis kartu su Kretingos rajono meru Juozu Mažeika įžiebė Kalėdų eglę.

Skleidė šventinę nuotaiką

Kalėdų eglės įžiebimo šventėje vaikams buvo parodytas teatrinis žaidimas „Ieškome šventės“. Kalėdų senis į Rotušės aikštę atvyko policijos pareigūnų automobiliu, kaukiant jos sirenoms. Įžiebti Kretingos miesto Kalėdų eglę padėjo rajono meras Juozas Mažeika. „Nuo šios šventės prasideda adventinis laikotarpis. Linkiu, kad jis visiems praeitų ramiai, santūriai“, – susirinkusiuosius sveikino meras, šilčiausius linkėjimus perdavęs nuo Seimo nario Antano Vinkaus. Sveikinimo žodį taip pat tarė ir Seimo narė Levutė Staniuvienė.

Prieš įžiebiant Kretingos centro puošmeną šurmuliavo ir tradicinė mugė. Pasak prekybininko kretingiškio Vidmanto Valaičio, mugės yra naudingos miestui ir verslininkams: „Mugės suteikia kalėdinę nuotaiką, padeda įsijausti į tą laikotarpį. Žmonės po truputėlį ruošiasi šventėms, o mums tai yra proga parduoti savo gaminius.“

Jam pritarė ir mugėje sutikta skuodiškė Karolina Jokšaitė, kuri aplanko visas mieste vykstančias muges: „Jos suteikia gerą nuotaiką, galimybę bendrauti su žmonėmis, pabūti jų apsuptyje. Į muges neinu norėdama konkrečiai kažką nusipirkti, tačiau būna, kad randu ir originalių idėjų.“

Šventę savo koncertu baigė grupė „Lietuvaičiai“, o dangun pasipylė puošnūs fejerverkai.

Adventas išsiskiria labdaringumu

Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko labdaros koncertas „Iš širdies“. Vakaro metu koncertavo „Brass“ kvintetas ir Kretingos meno mokyklos choro „Saulainė“ jaunučių grupė.

Labdaros vakarą jau ne pirmą kartą organizavo evangelikų liuteronų draugija „Sandora“, vadovaujama Arūno Šulskio. „Sandora“ yra labdaringa liuteronų organizacija, kuri ankstesniais metais aukodavo savo remiamiems žmonėms, kartais bendradarbiaudavo su socialiniais darbuotojais.

Šiemet suaukota per 500 eurų. Jie bus skirti Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos mokiniams. „Tai – vienintelė mokykla, kurioje mokosi neįgalūs vaikai – todėl ir nusprendėme aukoti jiems“, – teigė A. Šulskis.

Jo pastebėjimu, žmonės kasmet aukoja labiau, tačiau gilių tradicijų vis dar neturime. „Manau, kad neturime aukojimo tradicijų. Jos yra labai senos, bet iš dalies buvo išnykusios ir dabar reikia jas atgaivinti. Manau, kad po truputį tai daryti sekasi“, – mintimis pasidalijo A. Šulskis.

Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčios klebonas Darius Petkūnas akcentavo, kad adventas yra bažnyčios šventė, per kurią labai svarbu padėti artimui, o labdaringumas turėtų būti šio laikotarpio palydovas.

Po koncerto susirinkusieji parapijos namuose galėjo pasivaišinti adventiniais kepiniais ir arbata.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas