Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Žaidė spalvomis ant sienos

  • Švietimas
  • 2018-11-27
Sumanymo nuspalvinti lopšelio-darželio „Pasaka“ sieną autoriai ir kūrybinė grupė, padėjusi įgyvendinti šią idėją.

„Mūsų svajonė pilką pastatą papuošti spalvomis išsipildė“, – tvirtino lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Judita Leščiauskienė, pasidžiaugusi pasikeitusiu ugdymo įstaigos pastatu – jį spalvotais piešiniais papuošė grupė Kretingos mokyklos jaunųjų menininkų, vadovaujamų dailės mokytojos Živilės Sabaliauskaitės.

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikų tėvams parūpinus dažų, Kretingos rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjai vyriausiajai architektei Redai Kasnauskei pritarus, pastatą spalvotais piešiniais papuošė Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinės Beta Augustė Rogačiovaitė, Adrija Putvinaitė, Gabrielė Sakalauskaitė, Viktorija Rutonytė, Karolina Kasnauskė.

„Su savo auklėtiniais kuriame įvairios paskirties „produktus“. Vieni labiau orientuoti į amatą, kiti į įsimintiną patirtį, eksperimentus, socialines veiklas, bendradarbiavimą. Šį pusmetį įsimintinas patirtis kūrėme ant lopšelio-darželio „Pasaka“ priekinės sienos. Tiesiogine to žodžio prasme atėjome ir nuspalvinome pastatą, be išankstinių ir apgalvotų eskizų, be turimo galvoje vaizdo, koks turi būti darželis, be numatyto teisingo ir tobulo kelio, kaip pasiekti nepriekaištingą sprendimą“, – jaunųjų dailininkų kūrybines paieškas apibūdino jų mokytoja Ž. Sabaliauskaitė.

Ant jos, tai buvo pamoka kitaip – pamoka už meno mokyklos ribų, padovanojusi neįkainojamos patirties, kaip veikti ir atrasti naujų jungčių, kaip susieti tai, kas daroma klasėje ir už jos ribų, kaip nebijoti prieiti prie didelės sienos ir suprasti, kad tai – kur kas daugiau nei baltas popieriaus lapas. „Vieną dieną pastatas buvo pilkas, kitą dieną– išmargintas, pripildytas linijų ir geometrinių formų. Taip mes mokomės, tuo pačiu – keičiame žiūrovo požiūrį į mūsų miesto sienas. Kuo daugiau spalvotų sienų, tuo daugiau pasitikinčių vaikų, nustebusių praeivių žvilgsnių, įdomių klausimų ir provokacijos, tuo daugiau motyvacijos vėl kurti kažką naujo ir stebinančio“, – kalbėjo dailės pedagogė.

Patys mokiniai pripažino, kad piešti ant lopšelio-darželio „Pasaka“ sienos buvo visiškai naujas išbandymas, sudaręs galimybę ne tik prasmingai praleisti laiką, bet ir daug ko pasimokyti. Piešti jauniesiems dailininkams buvo smagu, žinant, kad piešinį matys ir kartu su juo augs daug mažų lopšelio-darželio vaikų. Tai buvo viena motyvacijų, paskatinusių sukurti jaukią ir žaismingą aplinką. „Tikrai norėtumėme, kad ir ateityje kuo daugiau pastatų būtų pagražinti tokiu būdu“, – savo ketinimų neslėpė jaunieji dailininkai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas