Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų šokių kolektyvas „Toncius“, atšventęs veiklos 20-metį.

Gausiame svečių, bendraminčių ir bičiulių būry, surengęs puošnų koncertą rajono visuomenei, savo veiklos 20-metį atšventė Kretingos rajono kultūros centro vyresnio amžiaus šokių kolektyvas „Toncius“, kuriam visus tuos metus vadovavo ir tebevadovauja Andrius Razmus.

„Esame kaip viena šeima. Mus vienija bendras pomėgis ir viena aistra – noras šokti, – neslėpė A. Razmus, gerą žodį skyręs ir savo sutuoktinei Svajonei. – Ji dega tokiu noru išlaikyti, telkti kolektyvą, kad, jeigu ne ji, vargu ar būtume išgyvenę tuos 20 metų.“

Ilgametė „Tonciaus“ šokėja Jolita Šamonskienė, kolektyvo veikloje dalyvaujanti nuo pat jo įsikūrimo ištakų, prisipažino: tokia saviraiška, kaip tautinis šokis, suteikia pasididžiavimo, kad savo veikla gali prisidėti prie rajono ir šalies kultūrinio gyvenimo.

„Kam mums to reikia? Visų pirma, prasmingam laisvalaikiui, antra, – turime galimybę nesustabarėti, neužsisėdėti prie televizorių, – sutartinai tvirtino A. Razmus ir J. Šamonskienė. – Vieni į kolektyvą ateina, nes, šokę nuo vaikystės, nebegali gyventi be šokio, kiti, kad ir nešokę, nori pajudėti, save išreikšti. Jiems patinka kultūrinis gyvenimas, jie lanko visus kultūrinius renginius, kol vieną dieną užsidega noru būti kolektyvo nariais. Tokio kolektyvo, kurį vienija ne tik bendras pomėgis, bet ir bendravimas, pagalba vienas kitam.“

Būdami tolerantiški ir pakantūs vieni kitiems, sugebantys užjausti ir išklausyti vienas kitą, „Tonciaus“ šokėjai labai vertina tokias bendrystės valandas. „Kartais būna, kad neturi, kur išsisakyti, o čia – ir gyvenimiškus sunkumus išsipasakoji, ir pasitari, ir per pagalbą vienas kitam tampame labai artimi – tas ir laiko, ir sulaiko, – „Tonciaus“ vadovas neslėpė, kad iš esmės išlaikyti kolektyvą 20 metų nebuvo lengva, tad yra kilę įvairių minčių. – Bet, žiūrėk, praeina kažkiek laiko, vėl kimbi į darbą, lyg ir ne viskas tobulai pavyksta – visada tikiesi kažko daugiau, bet noras šokti veda į priekį.“

Per 20 veiklos metų „Toncius“ dalyvavo visose Dainų šventėse, pabuvojo įvairiuose šalies ir užsienio festivaliuose, tapo konkurso „Pora už poros“ mažaisiais laureatais, o pačių sugalvota ir rengiama tautinių šokių šventė „Gintarinė klumpė“ kaskart sukviečia būrį bendraminčių – tam, kad būtų bendradarbiaujama ir bendraujama, kad neišnyktų tautinio šokio tradicijos.

Kad išsiskirtų iš kitų, „Toncius“ į savo repertuarą įtraukia ir šoka kretingiškių choreografų – Jūratės Kiškienės, Jono Bričkaus, Ligijos Vaičiulėnienės – sukurtus šokius, mielai priima naujoves – A. Razmaus pastebėjimu, tautiniame šokyje vis daugiau atsiranda folkšoko, šiuolaikinių konfigūracijų, kurias tenka išbandyti, pritaikyti scenoje.

A.Razmus suskaičiavo, kad per 20 veiklos metų „Toncius“ subrandino ne mažiau kaip 50 šokėjų, ir, jeigu jie visi tebešoktų, būtų galima suformuoti kad ir tris kolektyvus.

Kad išsiskirtų iš kitų, kad turėtų, ką kitiems parodyti, „Toncius“ mielai į savo repertuarą įtraukia Kretingos krašto choreografų sukurtus šokius, nevengia ir naujovių.

Kaitos „Toncius“ neišvengė dėl paprastų gyvenimiškų aplinkybių – kas vaikus augino, kas išvyko, kas patyrė permainų. Dabar didžioji dalis kolektyvo šoka šeimomis: tai Svajonė ir Andrius Razmai, Jolita ir Darius Šamonskiai, Diana ir Rimantas Petruliai, Rasa ir Gintaras Mačiuliai, Ramunė ir Dainius Bagušiai, Diana ir Robertas Baksčiai, Sonata ir Česlovas Raštučiai, Inga ir Virginijus Makuliai, o Audrius Januška, Darius Katkus ir Jūratė Leonavičienė yra kolektyvo senbuviai.

Kaip sutuoktiniai sugeba nesusibarti? „Jeigu taip ir įvyksta, nebeleidžiame kartu šokti“, – juokavo „Tonciaus“ vadovas, o Svajonė Razmuvienė kolektyvo nariams linkėjo vieno – nesusirgti ir nepritrūkti noro šokti.

Šį bei kitus linkėjimus, išsakytus per jubiliejinę šventę „Gintarinė klumpė“ Kretingos rajono kultūros centre, užtvirtino sukaktuvininką pasveikinę ir dovanų koncertą atvežę „Tonciaus“ bičiuliai – Panevėžio bendruomenių rūmų šokių kolektyvas „Verdenė“, Jurbarko kultūros centro „Mituva“, Palangos „Banguolis“, Šakių kultūros centro kolektyvas „Vijūras“, Klaipėdos viešosios įstaigos „Edukateka“ šokių kolektyvas „Spacierius“, prie koncerto Kretingos rajono visuomenei prisidėjo ir A. Razmaus vadovaujamas senjorų šokių kolektyvas „Rangė“ ir, žinoma, pats „Toncius“.

Muzikinį sveikinimą „Tonciui“ atvežė Egidijus Ališauskas, Lietuvos kariuomenės orkestro vadovas, perdavęs linkėjimus ir padėką nuo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos, sveikinimo žodžius išsakė ir Kultūros ministerijos padėką kolektyvui, jo vadovams perdavė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, sveikinimo žodį tarė rajono vicemerė Danutė Skruibienė, rajono Kultūros centro padėkos buvo įteiktos ne tik „Tonciaus“ vadovams, bet ir visiems kolektyvo nariams, o rajono mero Juozo Mažeikos padėkos atiteko ilgamečiams „Tonciaus“ šokėjams Jolitai Šamonskienei, Jūratei Leonavičienei, Dariui Katkui, Audriui Januškai, Svajonei ir Andriui Razmams. Sveikinimų „Toncius“ sulaukė ir iš chorvedžio kompozitoriaus Aloyzo Žilio, Kretingos meno mokyklos, buvusių kolektyvo narių ir daugelio kitų, kuriems buvo ir yra svarbi „Tonciaus“, kaip aktyvaus rajono kultūrinio gyvenimo dalyvio, veikla ir pasiekimai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas