Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos senosiose kapinėse restauruojama grafų Tiškevičių kripta-mauzoliejus užvakar buvo atiduota vertinti Kultūros paveldo departamento (KPD) sudarytai darbų priėmimo komisijai, o lankytojams, kaip tikimasi, duris atvers apie rugsėjo vidurį.

Darbų priėmimo komisija įvertino suremontuotą kriptą-mauzoliejų, į kurį bus sugrąžinti karstai su Kretingos dvaro valdytojų palaikais.

Tebelaukiama pirmojo sarkofago

Lauke, prie koplyčios, bus pastatytas informacinis stendas, o pastato pirmame aukšte veiks ekspozicija apie grafų Tiškevičių gyvenimą, gimines, nuveiktus darbus, taip pat bus eksponuojami 6 mediniai ir metaliniai karstai su pagrindinių Kretingos dvaro valdytojų – Juozapo ir Kazimiero Tiškevičių, Jadvygos Tiškevičienės, Sofijos Tiškevičienės, Marijos Tiškevičiūtės bei nežinomos moters – palaikais.

Juozapo Tiškevičiaus sarkofagas jau turėjo būti pargabentas, tačiau teks palūkėti bent iki šio mėnesio pabaigos – kaip teigė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, restauratoriui Gintarui Kazlauskui laiku pabaigti darbus sutrukdė nenumatytos aplinkybės.

Koplyčios viršutinės dalies rekonstrukcijai, ekspozicijos įrangai įsigyti reikės maždaug 150 tūkst. Eur.

Anot V. Kanapkienės, antrojo aukšto patalpos, kuriose planuojama atidaryti vasaros metu veiksiančią sakraliojo meno ekspoziciją, yra labai drėgnos, apšildymui būtini elektriniai šildytuvai, be to, ieškoma rėmėjų ir meistrų, galinčių atkurti buvusius religinius vitražus, restauruoti XIX amžiumi datuojamą įspūdingą ąžuolinį ornamentuotą altorių, kuris dabar demontuotas ir parvežtas į dvaro vandens malūną. Direktorės nuomone, norint sutaupyti, čia pasitarnauti galėtų ir diplominius darbus rengiantys Vilniaus dailės akademijos studentai restauratoriai bei jų dėstytojai.

Mąstant apie turizmo infrastruktūros plėtrą, V. Kanapkienės žodžiais, dviračio išradinėti nereikia – Kretingos miesto centre esanti grafų Tiškevičių koplyčia – unikali, puikiausiai gali būti prilyginta gotikos stiliaus architektūros šedevrui, kaip Šv. Onos bažnyčia Vilniuje.

Pabaigus viršutinio aukšto rekonstrukciją ir įsigijus įrangą, planuojama atidaryti sakraliojo meno ekspoziciją.

Prašys vienos pareigybės

Iš rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko muziejus yra gavęs pažadą, jog, kai bus suremontuotas ir antrasis aukštas, bus svarstoma galimybė įsteigti papildomą pareigybę kompetentingam svečius koplyčioje pasitinkančiam darbuotojui, galinčiam rengti ekskursijas ir po senąsias miesto kapines, kuriose ilsisi daug iškilių, Kretingos kraštui nusipelniusių žmonių.

V. Kanapkienė gerais žodžiais atsiliepė apie koplyčią restauruojančios bendrovės „Pamario restauratorius“ vadovus už tai, kad, kiek įmanoma, laikosi darbų grafiko, nors rudenį ir žiemą, anot direktorės, vyrams teko dirbti nepavydėtinomis oro sąlygomis.

Vertinant objektą, komisijoje dalyvavo, bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas, jo pavaduotojas Algimantas Zokaitis, darbų vykdytojas Valdemaras Montvydas, architektė Marija Nemanienė, KPD Klaipėdos skyriaus vedėja Audronė Puzonienė bei Klaipėdos regioninio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas, Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė ir paminklotvarkininkas Algirdas Mulvinskas. Komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad „Pamario restauratoriaus“ darbininkai dar turi ne tik pabaigti tvarkyti aplinką, bet sustiprinti pylimo apsaugą. R. Lukauskienė teigė darbų priėmimo akto nepasirašysianti tol, kol antrame koplyčios aukšte nebus saugiau aptverta apžvalgos aikštelė.

Įvykus viešųjų pirkimų konkursui, grafų Tiškevičių koplyčios-mauzoliejaus rangos darbai buvo nupirkti už 213 tūkst. 487 Eur. Centrinė projektų valdymo agentūra projektui įgyvendinti skyrė 194 tūkst. 495 Eur, arba 85 proc., 34 tūkst. 323 Eur, arba 15 proc., prisidėjo Kretingos rajono Savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas