Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Fotografavo Eurovizijos finalo žvaigždes

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-03-31

Jurgio Pabrėžos gimnazijos vienuoliktokas Paulius Gvildys įgyvendino savo sumanymą – kaip fotokorespondentas žūtbūt pakliūti į Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusį Eurovizijos atrankos konkursą ir nuotraukose įamžinti šešiolikos į finalą pakliuvusių atlikėjų ir grupių pasirodymus.

Šį norą skatino ir tai, kad į finalinį konkursą pateko ir jo vienmetis draugas, buvęs kretingiškis Tautrimas Rupulevičius, televizijoje debiutavęs pravarde Onsa.

Nuo„”potvynių praktikos“ iki prestižinio renginio

Kretingiškis Paulius Gvildys, užsibrėžęs tikslą pakliūti į „Eurovizijos“ finalinį konkursą Vilniaus „Siemens“ arenoje, džiūgavo debiutavęs kaip masinio ir prestižinio renginio fotografas.

Praėjusią vasarą P.Gvildžiui teko išbandymas – fotoaparatu fiksuoti Kretingoje siautusią potvynių stichiją. „Ligi tol dar nežinojau, ar man patiktų fotokorespondento darbas. Kai per potvynį vis bėgi leki, guminiai batai – pilni vandens, supratau, jog savaime „įbėgau“ ir į žurnalistiką“, - prisipažino vaikinas.

Paulius nusprendė studijuoti fotografiją Vilniaus Dailės akademijoje. Šiuo metu jis kas antrą šeštadienį važinėja į parengiamuosius kursus, kad įgytų žinių bei pats sau atsakytų į klausimą, kas labiau traukia – fotomenas ar fotožurnalistika.

Lankant parengiamuosius kursus, sykį jam teko buvoti ir stebėti, kaip garsių dienraščių fotografai fiksuoja Eurovizijos atrankos konkurso momentus. Vaikinas įsidrąsino prieiti prie „Respublikos“ fotografo pasidomėti jo patirtimi masiniuose renginiuose, kuriuose vyrauja specifinis apšvietimas, nuolat laviruojama tarp minios žiūrovų ir atlikėjų. Kitąsyk, kovo 4 dieną vykusiame finaliniame konkurse, jis nusprendė išbandyti save šalia profesionalių fotografų.

„Pajūrio naujienų“ redakcija P.Gvildžiui parūpino akreditaciją. Per 2,5 val. trukusį koncertą vaikinas nufotografavo apie 300 kadrų.

„Kitądien po koncerto įpuoliau į prekybos centrą ir ėmiau vartyti laikraščius. Buvo labai įdomu stebėti ir analizuoti, ką ir kaip profesionalūs fotografai padarė geriau už mane. Jų technika kainuoja keliasdešimt tūkstančių, o maniškė, mėgėjiška – vos kelis, - pasakojo vaikinas. – Kažkokių stebuklų nemačiau, bet pasimokyti yra ko“.

Suprato, kad turi veikti operatyviai

Bendraamžį Onsą Paulius fotografavo ne vien „Eurovizijos“ konkurse. Jis padarė kelių šimtų kadrų dainininko fotosesiją Palangoje.

Finalinio koncerto dieną atvykęs į „Siemens“ areną, Paulius iškart sumojo, kad veikti reikia pačiam – niekas tavimi nepasirūpins ir už rankos nenuves.

„Aplink pastatą – keli įėjimai, gainiojo nuo vieno prie kito, kol galop kartu su atlikėjais prasmukau pro tarnybinį. Gainiojo nuo vieno tarnautojo pas kitą, kol išdavė akreditacijos kortelę. Po to ieškojau, kur galėčiau pasidėti striukę ir kuprinę. Vėlgi vaikščiojau iš vieno koridoriaus galo į kitą. Pamačiau Onsa ir jis pasiūlė daiktus palikti atlikėjų rūbinėje, - įspūdžiais pasidalijo vienuoliktokas. – Buvo įspūdinga, pro šalį praeina „žvaigždės“: Mikutavičius, Mamontovas... Tryniausi užkulisiuose tol, kol mane pastebėjo ir išprašė „apsauginis“. Su žalia spaudos atstovo kortele aš turėjau teisę būti tik salėje ir dalyvauti spaudos konferencijoje“.

Ką gi įdomaus nufotografavus iš salės, pagalvojo vaikinas, ir, perlipęs per salės kėdes, „prisišvartavo“ prie scenos. Lipti ant scenos neleido niekam. Kai kurie fotografai turėjo atsinešę specialias kopėčias, kad užlipę susilygintų su scena.

„Atsidūriau tarp ūžaujančios minios ir gausybės fotografų: iš „DELFI“, dienraščių „Respublika“, „Lietuvos rytas“, žurnalų ir televizijų. Toks, iš rajoninio laikraščio, buvau vienas, - tikino Paulius. – Fotografai nustebdavo, kaip aš čia atsiradau. Mane žavėjo jų konkurencija. Kiekvienas nusižiūrėjo kuo patogesnę vietą, kad neužstotų kolonėlės ir nenukentėtų nuo fejerverkų“.

Paulius prisipažino, jog širdis daužėsi nuo jaudulio: „Aš toks jaunas ir be patirties, o esu tarp tokių šulų. Ten – sava tvarka. Išmokau nesisukinėdamas ir kitų netrukdydamas pasitraukti. Įsibėgėjant koncertui, įgijau praktikos ir į mane niekas kreivai nebežiūrėjo“.

Vaikinas tvirtino, jog pačiam stebėti koncertą nebuvo kada. Nors „žvaigždes“ jis matė iš 2 m atstumo, akys visąlaik buvo įsmeigtos į objektyvą, kad „nepagautų“ užsimerkusio ar nusisukusio atlikėjo.

Ieško “nišų“ ir pripažinimo

„Žingsnis po žingsnio darau viską, kad mane pastebėtų. Žinau, kad fotožurnalistikoje įsitvirtinti yra sunku. Patirtis, įgyta tokiame prestižiniame renginyje, man – geras išbandymas, kuris, tikiuosi, kada nors pravers“, - įsitikinęs vaikinas.

Nuotraukas iš konkurso Paulius sukėlė į bendrą internetinę muzikinių naujienų svetainę, kurioje figūruoja jo pavardė. Jo nuotraukų paprašė ir vienas iš grupės „Inculto“ muzikantų.

Nuotraukų perkėlė ir į draugo, Eurovizijos finalo atlikėjo Tautrimo Rupulevičiaus, svetainę. Neseniai Onsa vadybininkas paprašė Pauliaus atlikti dainininko fotosesiją. „Padariau apie 300 Onsa nuotraukų Palangoje: prie jūros, Botanikos parke“.

Pauliaus Eurovizijos finalinio konkurso kadrus bei kitas nuotraukas – gamtos vaizdus, žmonių portretus - kretingiškiai gali pamatyti ir jo paties svetainėje: www.pauliausg. projektas.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas