Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gėlių kompozicija – įžanga į miesto šventę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2018-06-05
Koncertavo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai.

Nuskambėjo pirmasis Kretingos miesto šventės ir šv. Antano atlaidų akordas – Kretingos muziejaus parteryje iškilmingai pristatyta dizainerės Audronės Tamošauskienės sukurta gėlių kompozicija „Lietuvai – 100“.

Pasak Gamtos skyriaus vedėjos Jurgitos Tertelienės, idėja per miesto šventę pagerbti ir Lietuvos valstybės 100-mečio jubiliejų kilo muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei. Kompoziciją sudaro 610 smulkiažiedžių serenčių ir 90 mėlynų šalavijų. Anot J. Tertelienės, šios spalvos – tradiciniai prie muziejaus sodinamų gėlių deriniai.

„Darbą Gamtos skyriaus moterys su pagalbininkėmis iš Žiemos sodo ir Darbo biržos pradėjo 10 valandą ryto, o baigė vakare, prieš penkias“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė skyriaus vedėja. Ji atviravo, jog dėl lėšų stygiaus – rajono Savivaldybės prašė 1 tūkst. 500 Eur, o gavo 600 Eur – negalėjo pagaminti pagal projektą numatytų medinių bortelių, nupirkti drėgmę sulaikančio mulčo – kebliau bus laistyti, nutekės vanduo.

„Tačiau svarbiausia, kad kompozicija yra graži, kad ja gėrisi, fotografuoja mūsų muziejaus lankytojai“, – sakė Jurgita.

Karštą dieną į šventę negausiai susirinkusius žiūrovus pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, brolis pranciškonas Bernardas. Koncertavo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai.

Kadangi ceremonija sutapo su Tarptautine vaikų gynimo diena, mažieji buvo pakviesti dar ir į muilo burbulų fiestą, pramogavo drauge su daugelio pamilta knygos heroje Kake Make.

Renginiui pasibaigus, muziejaus darbuotojai vaikus pakvietė apsilankyti ką tik atidarytoje vasaros stovykloje „Malūno artelė“, kuri veiks iki birželio 14-osios.

Stovykla, kaip kasmet, žada daug įdomybių. Vaikai Dvaro parke ir Akmenos upės pakrantėje jau vakar rinko vaistinius augalus, degustavo arbatas, piešė augalais ir akvarele. Šiandien, Amatų dieną, mokysis velti iš vilnos, senoviniu būdu iš vaško gaminti tepalus, atbaidančius vabzdžius, lipdyti iš molio, pinti iš vytelių. Vėliau bus ir edukacinių, ir sporto renginių, ir ekskursijų, ir susitikimų su įdomiais žmonėmis.

Pasak muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkės Romos Luotienės, į šią dienos stovyklą vaikai registruojami iš anksto. Šiemet joje dalyvauja 24 vaikai. Stovykla tėvams kainuoja 30 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas