Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kolektyvus suartina prasmingos išvykos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-05-18
Tapę konkurso „Giesmių giesmelė“ laureatais, mokyklos-darželio „Žibutė“ dainininkai, vadovaujami Aloyzo Žilio, pasirodė ir laureatų koncerte.

Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, dalyvavo XIX tarptautiniame merginų ir moterų chorų festivalyje „Ave Maria“, kuris įvyko Kaune.

Festivalyje dalyvaujantys kolektyvai pristato savo programas, kuriose būtinai turi nuskambėti kūrinys, skirtas Švč. Mergelei Marijai. Kretingos „Svaja“ atliko „Ave Verum“ (muz. Elanche Gagnon), „Svaja“ (muz. A. Raudonikio, žodž. E. Selelionio, aranžuotas A. Žilio), „Mes linksmai dainas dainuojam“ (muz. V. A. Mocartas), jungtinėje programoje suskambo „Ave Maria“ (muz. C. Saint-Saens), o kūrinį „Brangioji mama“ (muz. A. Raudonikio, žodž. S. Žlibino) dirigavo A. Žilys.

Tradicinis festivalis yra išaugęs į tarptautinį – jame vis dalyvauja svečių tai iš Estijos, tai iš Latvijos, kolektyvų kaita suteikia festivaliui dinamikos, naujos patirties. „Dalyviai iš Lietuvos išlieka gana stabilūs, ir jau turime patyrimo, jog tenka pasirodyti tarp stiprių, aukšto profesionalumo chorų“, – neslėpė A. Žilys.

Choro „Svaja“ narės Martynos Uljavonos pastebėjimu, „Svajai“ festivalyje sekėsi labai gerai – žiūrovai labai dėmesingi, šiltai sutikę mūsų pasirodymą, kolegos ir kitų chorų dainininkai negailėjo „Svajai“ gerų žodžių už muzikalumą. „Mums dainuojant aktyvūs buvo ir klausytojai – kur reikėjo, plojo, kur reikėjo – pritarė“, – įspūdžius perteikė M. Uljanova.

Ir jos, ir „Svajos“ vadovo A. Žilio teigimu, kolektyvui reikia išvykų – kelionių choristės labai laukia, nes visada labai smagu pažinti kitus, palyginti save su kitais, be to, išvykos kolektyvą suartina, per jas skiriama daugiau laiko pabendrauti.

„Girdėjome ir matėme labai stipraus Linkuvos choro „Mūša“, Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio merginų choro – kasmetinio festivalio dalyvio pasirodymus, puikai parengtą ir sudėtingą programą pristatė festivalio šeimininkas Kauno įgulos karininkų ramovės choras „Indraja“, ilgus metus vadovaujamas Zinaidos Gerasinos“, – kalbėjo „Svajos“ vadovas.

Artimiausi „Svajos“ choro planai – dalyvauti respublikinėje Dainų šventėje. Tad per festivalį ir buvo proga jungtiniam chorui atlikti būsimos šventės repertuaro kūrinius – „Skriski, skriski Lietuvėlėn“ iš miuziklo „Devynbėdžiai“ (muz. G. Kuprevičiaus, žodž. K. Sajos), „Tokia esu“ (muz. L. Vilkončiaus, žodž. S. Žlibino), „Lietuva“ (muz. Galinos Savinienės ir žodž. Just. Marcinkevičiaus) bei kt.

Po pasirodymų, festivalio dalyvius vienijo smagus chorų pabendravimas, aptarimas, vaišės, skambėjo bendros dainos. Visi sutarė kitąmet susitikti jubiliejiniame – XX – festivalyje.

Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“ koncertavo XIX tarptautiniame merginų ir moterų chorų festivalyje „Ave Maria“.

„Muzikavimas ir dainavimas kartu turi įstabią galią. Į „Svajos“ kolektyvą atėjau tik šiemet, esu dar naujokė. Manau, jog į „Svajos“ chorą galėtų ateiti ir daugiau moterų – kad patirtų, jog dainuoti yra didelis džiaugsmas ir malonumas. Mūsų choro vadovas dirba taip, kad kiekvienas žmogus yra svarbus: neateini – visiems liūdna, ateini – džiaugsmas. Taigi, kas gali, kas turi balsą ir nori prasmingai leisti laiką, tikrai yra laukiami“, – kalbėjo M. Uljanova.

„Svajos“ pasirodymas festivalyje „Ave Maria“ – ne vienintelė chorvedžio kompozitoriuas A. Žilio išvyka. Kartu su mokyklos-darželio „Žibutė“ vaikų choru jis buvo išvykęs į Kaune įvykusį tradicinį respublikinį vaikų ir jaunimo konkursą „Giesmių giesmelė“ – laureatų koncertas buvo pavadintas „Viešpatie, paliesk, mano širdį keisk“. Šiame koncerte skambėjo „Žibutės“ vaikų atliekama pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius A. Žilio sukurta giesmė „Ačiū Tau, Dieve“.

Konkurso organizatoriai – Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos klebonas kun. Dainius Lukonaitis, Kauno miesto savivaldybės Administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija.

„Konkurso laureatų koncertas buvo aukšto lygio, mums teko pasirodyti tarp geriausių meno, muzikos mokyklų kolektyvų“, – kad renginio kartelė pakelta gana aukštai, pripažino „Žibutės“ vaikų choro vadovas.

Kretingiškiai taip pat buvo pakviesti giedoti Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje per šv. Mišias – vaikai giedojo visą Liturgiją, skambėjo A. Žilio sukurto „Mišios šv. Klarai“, kitos kompozitoriaus giesmės. Didelė bažnyčia, ideali akustika, geras įgarsinimas ir klausytojų ašaros, padėkos – jautrus sakralinių kūrinių atlikimas nepaliko abejingų ir virpino klausytojų širdis.

Visi choro dalyviai gavo asmeninius diplomus, dovanų knygų, be to, konkursas ir koncertas bažnyčioje buvo puiki patirtis, o prasmingai ir turiningai praleistas laikas, nuotaikinga kelionė su sustojimais ir žaidimais pakelėse teikė džiaugsmo, kuris liejosi per kaštus.

Choro vadovas pasidžiaugė, jog galimybę išvykti į Kauną vaikai turėjo Salantų gimnazijos rūpesčiu – ši mokymo įstaiga suteikė transportą. Rytoj, gegužės 19 d., „Žibutės“ vaikai išvyksta į Vilnių – jie dalyvaus tradiciniame vaikų ir jaunuolių chorų festivalyje „Dainų mozaika“, kuris rengiamas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Festivalis skirtas Lietuvos valstybės 100-mečiui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas