Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai traukiasi iš Kredito unijų asociacijos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Ekonomika
  • 2006-03-31

Suvesdami praėjusių metų rezultatus, Kretingos kredito unijos nariai nutarė pasitraukti iš Kredito unijų asociacijos. Kretingiškiai nusprendė, kad neverta mokėti pinigų dviem institucijoms, dubliuojančioms veiklą, - Centrinei kredito unijai ir unijų asociacijai.

Tradiciškai metinę Kretingos kredito unijos ataskaitą pateikė valdybos pirmininkas Antanas Šakauskas (dešinėje). Po ataskaitos nemažai pasiūlymų ir kritinių pastabų išsakė stebėtojas Povilas Turauskis (viduryje). Kairėje – Algirdas Macius.

Pernai Kretingos kredito unija uždirbo tik du tūkstančius litų. Pasak valdybos pirmininko Antano Šakausko, tokia situacija susidarė dėl to, kad dalis skolininkų vėlavo atiduoti pinigus. A.Šakausko žodžiais, pinigai pavėluotai buvo grąžinami dėl to, kad ūkininkai pavėluotai gavo išmokas. Dėl vieno skolininko unija kreipėsi į teismą. Dėl tokio sprendimo susikirto valdybos pirmininko A.Šakausko ir stebėtojo Povilo Turauskio nuomonės. A.Šakauskas mano, kad teismas buvo lyg ir pagrūmojimas kitiems, neatiduodantiems pasiskolintų pinigų. Pilietis, dėl kurio unija kreipėsi į teismą, kas mėnesį turės mokėti priteistą pinigų sumą. Stebėtojo P.Turauskio nuomone, kreiptis į teismą dėl skolintojo buvo klaida. Jo nuomone, tokį sprendimą turėtų priimti unijos valdyba, gerai apsvarsčiusi susidariusią situaciją. P.Turauskis sakė daugiau nebebūsiąs laiduotoju, nes minėtu atveju buvo užblokuota ir laiduotojo sąskaita.

Per metus išaugo pajininkų skaičius – nuo 492 iki 640. Ataskaitiniame susirinkime buvo pastebėta, kad reikėtų pritraukti kuo daugiau ūkininkų. P.Turauskio duomenimis, apie 70 proc. pajininkų yra mieste gyvenantys žmonės, todėl atrodo, kad Kredito unija aptarnauja tik miestiečius. Kaimo žmogus, pasak stebėtojo, retai kada bankrutuoja, taigi yra patikimas klientas. Rajone yra apie pusketvirto tūkstančio ūkininkų. Vien tiesioginių išmokų už deklaruotus pasėlius 2004 m. ūkininkai gavo per 7,5 mln. Lt, 2005 m.už deklaruotus pasėlius ūkininkai turėjo gauti dar daugiau. Todėl P.Turauskis ragino ieškoti būdų, kaip į Kredito uniją pritraukti ūkininkus.

Imbarės ir Salantų seniūnijų gyventojai arti gyvenamosios vietos neturi jokio banko skyriaus, todėl Kredito unijos nariai jau antrus metus kalba apie galimybę Salantuose įsteigti nutolusią kasą. Tačiau tam reikia, kad Kredito unijos nariais būtų bent pusantro šimto šio regiono gyventojų. Dabar jų yra 62. Imbarės bendruomenės pirmininkė Bronė Buivydienė įsitikinusi, kad unijos nariais taptų daug daugiau žmonių, jeigu Salantuose jau būtų įsikūrusi kasa, nes kelias į Kretingą nėra artimas.

Išaugus unijos narių skaičiui ir jų indėliams, 550 tūkst. Lt buvo investuota į Centrinės kredito unijos terminuotus indėlius. P.Turauskio pastebėjimu, kadangi yra daug laisvų kreditinių išteklių, pinigus reikia atiduoti ne į Centrinę kredito uniją, o ieškoti būdų, kad kuo daugiau būtų paimta paskolų. Kretingos kredito unijos administratorė Birutė Mikaločienė sakė, kad šiemet tam ir bus skiriama daug dėmesio. 2006 m. ketinama išduoti naujų paskolų už pusantro milijono litų. Tam bus lanksčiau taikoma palūkanų sistema, rengiamos akcijos, kai tam tikrą laiką pinigus bus galima skolintis už mažus procentus, unijos nariais tapti be stojamojo mokesčio, už atvestą naują narį bus skatinama.

Kretingos kredito unijos narių indėliai išaugo 1,6 karto ir siekia pustrečio milijono litų. Jeigu 2003 m. paskolų buvo išduota 778 tūkst. Lt, tai 2005 m. – 1 mln. 284 tūkst. Lt.

Daugiausiai pinigų žmonės skolinosi žemei ir žemės ūkio paskirties pastatams pirkti – 430 tūkst. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas