Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristale“ iš Slovakijos parvežė sidabrą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-05-15
Sidabro diplomas – vienas pirmųjų tarptautinių laimėjimų naujos sudėties Kretingos kultūros centro kameriniam chorui „Kristale“, kuriam vadovauja Kristina Rimienė (stovi su diplomu).

Kretingos rajono kultūros centro kamerinis choras „Kristale“ iš XXIV-ojo tarptautinio chorų sakralinės muzikos festivalio, gegužės 11–13 dienomis surengto Slovakijos Namestovo miesto bažnyčioje vyskupo Jan Vojtašak garbei, sugrįžo su sidabro diplomu.

Šio choro vadovė Kristina Rimienė, vakar naktį kolektyvui sugrįžus iš kelionės, sėkme suskubo pasidžiaugti ir su „Pajūrio naujienomis“: „Esame labai pakylėti ir laimingi, į savąjį miestą parvežę sidabrą. Mūsų chorui tai – didelė paspirtis augti profesionalumo prasme ir kelti kartelę aukštyn.“

Pasak K. Rimienės, festivalyje chorai varžėsi trijose kategorijose – gospel, ortodoksų bei epochinės chorinės muzikos. Kretingiškiai dalyvavo epochinės muzikos kategorijoje ir atliko 4 skirtingų epochų kūrinius: Vaclovo Augustino „Tėvyne, mūsų“, Donato Zakaro „In monte oliveti“, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Sanctus“ ir Jakobo Arcadelto „Ave, Marija“.

„Mūsų kategorijoje iš viso dalyvavo 6 chorai, be mūsiškio, dar – 2 chorai iš Slovakijos, Ukrainos, Lenkijos ir Kauno miesto Juozo Naujalio menų gimnazijos. Visi chorai buvo labai stiprūs, o kūriniai – sudėtingi. Kai buvome pakviesti į festivalį, nemanėme, kad suvažiuos tokio aukšto meninio lygio kolektyvai, ir kai pirmą dieną išgirdome slovakų bei lenkų chorus, šiek tiek suglumome. Tačiau pasirodymo dieną susitelkėme ir programą atlikome puikiai, – buvo tokių, kurie po paskutinio mūsų atlikto kūrinio net ašarą braukė“, – tvirtino choro vadovė.

Jos žodžiais, festivalio organizatoriai gerai žino Kretingą, jos istoriją su europietišką rūmų aplinką bei Žiemos sodą kūrusiais grafais Tiškevičiais, gyrė mūsų miestą, negailėdami komplimentų.

Tarp festivalio dalyvių užsimezgė bendrystė: „Vėl esame kviečiami į Slovakijos sostinėje Bratislavoje įvyksiantį kalėdinių giesmių konkursą. Tačiau mums jau norėtųsi pabuvoti kitų šalių rengiamuose festivaliuose“, – kalbėjo K. Rimienė.

Ji neslėpė, jog ši išvyka į Slovakijos tarptautinį chorų konkursą jai buvo pirmoji, kai chorui „Kristale“ ėmėsi vadovauti nuo 2012-ųjų. Kretingos kamerinis choras buvo įkurtas 1998 metais Klaipėdos universiteto Menų fakulteto profesoriaus Gedimino Purlio iniciatyva. Chorvedys Tomas Ambrozaitis kolektyvui pradėjo vadovauti 2001 m.

Kolektyvas savo repertuare yra sukaupęs daugiau kaip 300 skirtingo žanro kūrinių, įrašė ir išleido 2 kompaktines plokšteles: 2004 m. – „... iš širdies...“, 2006 m. – „Klaipėdos krašto kamerinė muzika“, siekiant įamžinti Klaipėdos krašto menininkų Alvydo Remesos ir Gedimino Purlio sakralinę liturginę muziką.

Daugkartinis įvairių prestižinių konkursų bei festivalių nugalėtojas, 2007-aisiais choras tapo Nacionalinio kultūros centro apdovanojimo „Aukso paukštė“ laureatu.

Choras 2013-aisiais pasivadino ,,Kristale“. Vadovaujant K. Rimienei, Vievyje įvykusiame respublikiniame chorų festivalyje – konkuse ,,Mūsų dainos“ laimėjo I vietą. Taip pat dalyvavo VIII Šiaurės ir Baltijos šalių chorų festivalyje „Ryga 2015“, 2014 m. Lietuvos dainų šventėje „Čia – mano namai“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas