Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Nutūpė keliaujantys kraštiečio angelai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-05-11
Pieštuko virtuozu vadinamas Andrius Seselskas, surengęs ne vieną grafikos darbų parodą ir Kretingoje, šįkart nustebino sužmogintų angelų kolekcija.

Kretingoje praėjusią savaitę įvykus tarptautiniam jaunimo teatrų festivaliui „Atžalyno scena“, kurį surengė vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, į mūsų miestą buvo atvežta po Lietuvą keliaujanti įspūdinga režisierės brolio kraštiečio dailininko Andriaus Seselsko angelų kolekcija „34 angelai pradeda kelionę“.

A. Seselsko angelai – labai žmogiški: jie supasi, lipa, trumpam prisėda, nenustygsta vietoje ar sėdi susimąstę, kažką įdėmiai stebintys. Jie ekspresyvūs ir šmaikštūs. Atrodytų, jog ir sustingę tik trumpoms akimirkoms, kol juos stebi žiūrovas. Angelų žaismingumo įspūdį kuria ir juos juosiančių įvairiaspalvių šviesų instaliacijos.

„Kolekcijoje iš viso yra 34 angelai. Žinau, kad jie neįprasti, nematyti, tiesiog – labai žemiški. Jeigu sakoma, kad kiekvienas žmogus turi jį lydintį angelą sargą, manau, kad maniškiai ir atspindi jo gyvenimo palydovą. Kaip žmonės yra skirtingi, taip ir angelai skiriasi, – kiekvienas žvelgdamas į mano kūrinius, gali susirasti jam labiausiai patinkantį savąjį angelą“, – kalbėjo Kelmėje su šeima įsikūręs A. Seselskas.

Angelų figūras menininkas sukūrė iš aliuminio, todėl šios nebijančios oro permainų ir gali būti eksponuojamos ne tik uždarose, bet ir atvirose erdvėse, kaip ir buvo sumanyta. Per festivalį papuošę Kultūros centro erdves, angelai čia pasiliks ligi birželį įvyksiančios Kretingos miesto šventės, o po to iškeliaus kitur – A. Seselskas ir jo kolekcija kviečiami į kaimyninę Latviją.

Kai po kelionių angelai sugrįš namo, jų autorius tikisi juos nuolat apgyvendinti Kelmės miesto viešosiose erdvėse, galbūt prie santuokos rūmų, kad džiugintų kelmiškių širdis, kurtų praeiviams gerą nuotaiką.

Iš noro dalintis kūrybos džiaugsmu tris kolekcinius angelus A. Seselskas jau padovanojo privačiam kolekcininkui, Šiauliuose įkūrusiam Angelų muziejų.

A.Seselsko angelai – žaismingi ir emocionalūs.

„Angelai į mano šeimos – žmonos Jurgitos, taip pat menininkės, bei vaikų – 14-mečio sūnaus Jono ir 12-metės dukters Urtės – gyvenimą atkeliavo prieš kelerius metus, mes juos kolekcionuojame. Kai kelmiškiai paprašė papuošti miesto eglę, ir sugalvojau tuos angelus. Tuomet mūsiškė eglė su jos prieigas puošusiais angelais buvo pripažinta gražiausia Lietuvoje. Nuo tada 34 angelai ir pradėjo savąją kelionę po Lietuvą, kuri dar nesibaigia“, – pasakojo šį rudenį 40-metį švęsiantis kūrėjas.

Jis sakė negalįs pasakyti, kodėl jo kolekciją sudaro 34 figūros ir nė viena daugiau ar mažiau: „Tiesiog kažkurioje vietoje sustojau ir angelai užsibaigė. Įvyko vidinis sprogimas, kuris, tikiu, transformuosis į kažką kūrybiškai nauja, – neslėpė save įvairiose meninėse srityse išbandęs kūrėjas. – Tik piešimo niekad neužmetu.“

Prieš praėjusias Kalėdas A. Seselskas sukūrė įspūdingo dydžio – 5x16 m – karpinius, kurie papuošė Kelmės kultūros centro langus per tris aukštus. Karpiniuose menininkas pavaizdavo motyvus šeimos, kuri, jo giliu įsitikinimu, yra pamatinė gyvenimo vertybė.

Meną, be jo dabartinės šeimos, itin vertino ir tėvai – Regina ir Kazimieras Seselskai, abu buvę mokytojai matematikai, labai mėgę teatrą, knygas, muziką.

Kraštietis menininkas Kretingos rajono kultūros centre jau buvo surengęs savo grafikos darbų parodų, kurias vadino siurrealistinio pasaulio atspindžiais. Dailininkas kuria liustracijas knygoms: jo grafikos darbais išpuoštas albumas „Vilniaus padavimai“, prieš mėnesį pasirodė kelmiškės Onos Jautakės haiku rinktinė, puošta 100 A. Seselsko grafikos darbų. Šiuo metu menininkas iliustruoja rašytojo Balio Sruogos kūrinį „Giesmė apie Gediminą“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas