Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Mušamųjų ansamblių sėkmė tarptautiniame konkurse

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-05-04
Juozo Pakalnio konkurso prizininkai (iš kairės) Benas Bružas, Lukas Kindurys ir Tajus Smilingis su savo mokytoju Viačeslavu Krasnopiorovu.

Du – vyresnių ir jaunesnių – Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų ansambliai, vadovaujami mokytojo Viačeslavo Krasnopiorovo, dalyvavo VIII tarptautiniame ritminės muzikos pučiamųjų ir mušamųjų ansamblių ir orkestrų festivalyje-konkurse „Vėjų ritmai“ („Wind rhythms 2018“), kuris įvyko Latvijoje, Liepojos mieste. Šiame festivalyje-konkurse mūsų rajono atstovai užėmė dvi II vietas.

Vyresnių ansamblis varžėsi vienoje kategorijoje su itin stipriais varžovais – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Liepojos muzikos ir dizaino mokyklos, Klaipėdos universiteto kolektyvais. Kretingos meno mokyklos muzikantai nuo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovų atsiliko tik vienu balu ir jiems taip pat buvo skirta II v.

„Jaunesnių grupėje, kurioje varžėsi daugiau dalyvių, taip pat nebuvo skirta pirmos vietos. Tai rodo vertinimo komisijos reiklumą“, – neabejojo V. Krasnopiorovas, kurio pastebėjimu, komisija kolektyvų vadovams asmeniškai nekomentavo kiekvieno pasirodymo – jos vertinimą atspindėjo skiriamų balų skaičius.

Tarptautinis festivalis-konkursas „Vėjų ritmai“, kuriame Kretingos meno mokyklos atstovai dalyvavo jau penktą kartą, yra vienas stipriausių ir tikrai aukšto lygio konkursas, palyginti su tais, kuriuose tenka dalyvauti mūsų muzikantams.

„Važiavome ir važiuosime, nežiūrint, kad mūsų visada laukia labai didelė konkurencija. Dar nepasisekė užimti I vietos, vadinasi, yra kur tobulėti. Be to, šiame konkurse smagu buvoti vien dėlto, kad į jį susirenka pakankamai daug – šįsyk 15 – mušamųjų ansamblių, esama didelės įvairovės, kuri labai praplečia muzikantų akiratį“, – kalbėjo V. Krasnopiorovas.

Du Kretingos meno mokyklos mušamųjų ansambliai – vyresnių (nuotr. kairėje) ir jaunesnių muzikantų – tarptautiniame festivalyje-konkurse „Vėjų ritmai“ užėmė antrąsias vietas.

Iš viso festivalyje-konkurse dalyvavo 50 įvairių kolektyvų, tarp kurių Kretingos meno mokyklos vyresnių ansambliui atstovavo Henrikas Razgus, Lukas Krylovas, Dovydas Jonas Šulskis, Agnė Irkinaitė, Karolina Skėrytė, jaunesnių – Vilius Kontrimas, Linas Rumbutis, Benas Bružas, Tajus Smilingis, Jokūbas Markauskas, Lukas Kindurys, Laurynas Dubinskas, Martynas Butkevičius.

Abiejų ansamblių repertuare, pagal konkurso nuostatus, skambėjo po vieną džiazo pobūdžio pjesę ir po vieną šiuolaikinį kūrinį. Ansamblių vadovo pastebėjimu, vaikai į tokius konkursus važiuoja labai noriai, nes žino, jog bus į ką pasižiūrėti bei lygiuotis.

Prizinės vietos „Vėjų ritmuose“ – ne vienintelis muzikantų mušamaisiais pasiekimas šį pavasarį. Juozo Pakalnio XXVI respublikiniame jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurse V. Krasnopiorovo auklėtinis Tajus Smilingis užėmė III v., Benas Bružas ir Lukas Kindurys – II v.

Gegužės 11–12 dienomis Kretingos meno mokyklos muzikantai mušamaisiais vyks į Panevėžį, kur rengiamas XVII tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis-konkursas JAZZ-FONTANAS 2018. Jame kretingiškiai pristatys kur kas platesnį repertuarą, kadangi konkurso organizatoriai skiria daugiau laiko kūriniams atlikti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas