Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo balandžio 10 d. iš Palangos oro uosto aviakompanija “flyLAL” pradeda vykdyti reisus į šešis Vokietijos miestus – Kiolną, Hamburgą, Hanoverį, Berlyną, Frankfurtą ir Miuncheną. Dar keturi maršrutai atidaromi į Sankt Peterburgą, Dubliną, Oslą ir Maskvą.

Naujus reisus ir Palangos oro uosto laukiančią rekonstrukciją pristatė (iš kairės) Palangos oro uosto direktorius Leonas Kvietkauskas, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Vaitkus, Klaipėdos vicemeras Vidmantas Plečkaitis ir aviakompanijos “flyLAL” generalinis direktorius Arūnas Griškėnas.

“flyLAL” – tai naujas, 2005 metais rugpjūčio mėnesio pabaigoje privatizuotas valstybinės oro bendrovės “Lietuvos avialinijos” vardas. Pagrindinė “flyLAL” veikla – keleivių skraidinimas, krovinių ir pašto siuntų gabenimas reguliariaisiais ir užsakomaisiais reisais.

Bendrovė tiesiogiai iš Vilniaus ir Palangos reguliariaisiais reisais skraidina keleivius į 28 pagrindinius Europos miestus. Iš Vilniaus padaugėjo skrydžių ir į kurortus bei poilsiautojų pamėgtas vietas – Antaliją, Salonikus, Stambulą ir kt. Kartu su bendrojo kodo partneriais “flyLAL” suteikia galimybę iš Vilniaus nuvykti į daugiau negu 600 pasaulio miestų.

Pasak “flyLAL” generalinio direktoriaus Arūno Griškėno, praplėsti maršrutų skaičių iš Palangos oro uosto paskatino numatomi didėjantys potencialių keleivių srautai. Kokie reisai bus palikti ištisus metus - dar neaišku.

Palanga yra vokiečių pamėgtas kurortas, o reisai į Maskvą, Sankt Peterburgą, ir Oslą, tikimasi, turės paklausą tarp uostamiesčiuose dirbančių verslininkų bei mūsų pajūrį pamėgusių poilsiautojų iš Rusijos.

Skrydžiais į Rusiją džiaugiasi ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Vaitkus – turistai greičiau ir patogiau pasieks Palangą.

Pasak Palangos oro uosto direktoriaus Leono Kvietkausko, iš Palangos į Sankt Peterburgą keleivius skraidino tik 1996 metais, o į Maskvą praėjusiais metais trumpai skraidino jau bankrutavusi “Aviakompanija Lietuva”. Anot L.Kvietkausko, šios kompanijos bankrotą pajuto ir Palangos oro uostas.

A.Griškėnas pastebėjo, jog didelis dėmesys skiriamas keleivių saugumui. Bendros investicijos į skrydžių saugą šiuo metu siekia 120 mln. Lt.

Palangos oro uostu domisi ir Airijos pigių skrydžių kompanija “Ryanair”. Tačiau tam reikia modernizuoti pakilimo-tūpimo taką: jis turi būti praplatintas iki 45 metrų ir prailgintas po 150 metrų abiejuose galuose bei įrengti žibintai, kurie padės lėktuvams tūpti blogu oru. Planuojama modernizuoti ir keleivių aptarnavimo terminalą bei jo įrangą.

Nuo vasario 1 dienos bilietus galima įsigyti internetu. Bilietų internetu jau parduota 28 tūkst., tai - 25% visų parduotų bilietų. Bilietų kainos nuo kovo 1d. sumažėjo 7%.

Iš Palangos oro uosto reguliarius reisus vykdo užsienio aviakompanija SAS ir trys Lietuvos aviakompanijos - DOT, Amber Air ir “flyLAL”.

Šiemet Palangos oro uostas planuoja aptarnauti 104 tūkst. keleivių. Praėjusiais metais buvo pergabenta 94 tūkst. keleivių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas