Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rajoninio pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso dalyviai eilėmis ir proza žadino pavasarį, kūrė spalvingą jo nuotaiką.

Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įvyko rajoninis pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Spalvotas pavasaris“, kuriame dalyvavo 28 pradinukai iš 10 ugdymo įstaigų.

Geriausius savo skaitovus į rajoninį konkursą, be renginio šeimininkės Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, delegavo Darbėnų, Salantų gimnazijos, Marijos Tiškevičiūtės, Rūdaičių, Kurmaičių pradinė, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokyklos, Simono Daukanto progimnazija, Kartenos ir Baublių mokyklos-daugiafunkciai centrai. Skaityti vaikai, pirmų–ketvirtų klasių mokiniai, padedami savo mokytojų, pasirinko ir lietuvių literatūros klasikų, ir šiuolaikinių rašytojų poezijos ir prozos kūrinius – tuos, kurie atitiko jų amžių ir geriausiai atskleidė jų artistiškumą, gebėjimus valdyti žodį, suvokti meninį žodį, jį išreikšti.

Konkurso rengėjai rajono Švietimo centras ir Marijono Daujoto pagrindinė mokykla siekė tikslo ugdyti kūrybingą ir iškalbingą asmenybę, o konkurso organizavimo darbo grupės pirmininkė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokytoja Nijolė Meškauskienė pasidalino įžvalga, jog paprastai kūrinys turi tik vieną autorių, o skaitytojų šimtus, netgi tūkstančius. „Kūrinys be rašytojo neatsiranda, o be skaitytojų jis paprasčiausiai neišgyventų“, – pasidžiaugusi, jog kiekvieną kartą į rajoninį skaitovų konkursą susirenka vaikai, kuriems svarbu gimtoji kalba ir gimtasis žodis, kalbėjo mokytoja, tikėdamasi, jog su kai kuriais skaitovais renginio organizatoriai susitiks ir jubiliejiniame, dešimtajame, meninio skaitymo konkurse.

Prie konkurso organizavimo prisidėjo ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Raimunda Viskontienė, mokytojos Aiva Raciuvienė, Asta Sakutienė, vaikų skaitovų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė pirmininkė Pranciškonų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Audronė Budrienė, narės Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Janina Šidlauskienė ir Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektorius vedėja Danutė Žiobakienė.

Konkurso dalyvius pasveikino Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Račinskienė, „Spalvoto pavasario“ nuotaiką kūrė Urtės Endružytės fleita atliekama muzika bei renginio vedėjų Livijos Urbanaitytės ir Ulos Gaubės inscenizacija apie pavasarį, kurį Ula, klausydamasi vaikų deklamuojamų eilėraščių bei skaitomų pasakojimų, piešė ant molberto ir, kaip renginio pabaigoje sušuko visi konkurso dalyviai, tikrai jį pažadino.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas