Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono Saugaus eismo komisija aptarė kelio ženklų, perėjų įrengimą Kretingoje ir kai kuriose rajono gyvenvietėse.

Į komisiją kreipėsi Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius. Kadangi per Raguviškius važinėja sunkusis transportas, gadinama asfalto danga, nesaugūs gyventojai, nes gyvenvietės gatvė, einanti pro seniūniją, per siaura. Nerimą kelia ir tai, kad ypač sunkiojo transporto eismas paintensyvėja vakarais. Komisija nutarė, kad efektyviausia būtų įrengti kelio ženklus, kurie riboja sunkiojo – daugiau negu 8 tonos - transporto eismą minėta gyvenvietės gatve.

Nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d. bus ribojamas eismas Melioratorių gatve – atkarpoje nuo J.Jablonskio iki Vytauto gatvės. Minėtu laikotarpiu bus remontuojama gatvė: klojamas išlyginamasis dangos sluoksnis, keliami šulinių liukai, daromos nuovažos.

Daugiausiai diskusijų sukėlė Vytauto gatvė. Nors ji vadinama Kretingos brodvėjumi, bet yra pelkėta, žiemą – nenuvalyta, nes užkimšta automobiliais. Komisija sprendė, kaip apriboti eismą, nesudarant nereikalingų problemų gyventojams, specialiosioms tarnyboms. Komisija nutarė, kad ženklus, suderinę su Eismo priežiūros poskyrio darbuotojais, pastatys komunalininkai. Eismas šia gatve nebus draudžiamas, bet bus ribojama galimybė stovėti transporto priemonėms.

Mėguvos gatvės pradžioje, iki įvažiavimo į turgelį, bus leista automobiliams stovėti tik vienoje pusėje. Esant dabartinei situacijai, kai automobiliai statomi abipus gatvės, automobiliai šioje gatvės atkarpoje nebeprasilenkia.

Autobusų vairuotojai skundžiasi, kad Birutės gatvei esant ne pagrindinei, o šalutinei, tenka sustoti įkalnėje. Tačiau Saugaus eismo komisija šio klausimo neaptarinėjo. Planuojama, kad kitais metais bus rekonstruojama sankryža prie Vilniaus banko, įrengti šviesoforai, todėl dalinių sprendimų dabar priimti neverta.

Miško ir Stadiono gatvėse buvo siūlyta uždrausti statyti automobilius abipus. Tačiau toks draudimas bus taikytas tik Stadiono gatvėje, kuri yra per siaura, kad joje, stovint automobiliams, kitos transporto priemonės, tuolab autobusai, prasilenktų. Miško gatvėje bus draudžiama automobilius statyti privačių namų pusėje. Komisijos narių pastebėjimu, prie darželio „Ąžuoliukas“ įsikūrę Miško gatvės daugiaaukščių namų gyventojai galėtų įsirengti atskiras aikšteles automobiliams statyti kieme, kur esama nemažai nepanaudotos erdvės.

Nuvykus į vietą bus sprendžiama, kurioje tiksliai vietoje reikia įrengti pėsčiųjų perėją prie „Lukoil“ degalinės, esančios prie buvusiosios žemės ūkio mokyklos. Iš mokymo įstaigos į autobusų sustojimo vietą žmonės eina kirsdami pėsčiųjų taką ir intensyvaus eismo Šiaulių – Palangos plentą.

Pažymėta pėsčiųjų perėja atsiras ir prie Vytauto bei J.K.Chodkevičiaus gatvių sankryžos. Iš tiesų čia jau seniai yra perėja, nors ir nežymėta ženklais.

Rajono Saugaus eismo komisija pritarė Švietimo skyriaus specialistės Liucijos Lengvinienės prašymui skirti lėšų ir kitokių paskatinimo priemonių mokykloms, dalyvausiančioms projektuose saugaus eismo tema. Projekto esmė, kad kartu su vaikais dalyvaus ir tėvai.

Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas atkreipė komisijos dėmesį į tai, kad mokykliniai autobusai važiuoja perpildyti. Žiemą ne visi keliai barstomi, todėl patirti eismo įvykį – didelė tikimybė. Bet ne mažesnės grėsmės kyla ir nutirpus sniegui. Vairuotojai, seniūno žodžiais, ne savo valia veža per daug vaikų. Ši problema gerai žinoma ir policijai. Autobusų parko direktorius Vytautas Ročys sakė taip pat ne kartą kėlęs šią problemą, bet situacija nesikeičia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas