Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuriasi bendruomeniniai šeimos namai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-01-19

Nuo vasario pradžios Kretingoje pradės veikti bendruomeniniai šeimos namai, kurių tikslas – teikti kompleksines paslaugas toms rajono šeimoms, kurioms ji reikalinga. Šie namai iš esmės išsiteks po Šv. Antano dienos centro pastoge.

Šv. Antano dienos centre vyks pagrindiniai užsiėmimai, o veiklą koordinuos Kretingos socialinių paslaugų centras. Jau paskirta ir bendruomeninių šeimos namų koordinatorė socialinė darbuotoja Daiva Manukian: ji įsikurs senajame Savivaldybės pastate – J. K. Chodkevičiaus gatvėje, I aukšto kabinete.

Kretingos rajono savivaldybėje parėjusią savaitę buvo surengtas įvairių institucijų – Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Šv. Antano dienos centro, Socialinių paslaugų centro – atstovų pasitarimas dėl būsimos bendruomeninių šeimos namų veiklos.

Pasak Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vadovės Danutės Blagnienės, bendruomeniniai šeimos namai kuriasi kone visose Lietuvos savivaldybėse, nes lėšų jų veiklai pagal savivaldybių parengtus projektus skiria Europos Sąjunga. „Savivaldybėms paskirti dideli pinigai, – Kretingai atiteko kone 300 tūkst. eurų. Jais turi pasinaudoti nevyriausybinės organizacijos, teikdamos socialines paslaugas šeimoms – tuo pas mus ir užsiima Šv. Antano dienos centras. Jo vykdomai veiklai atiteks 75 proc. lėšų, o likę 25 proc. skirti administravimo išlaidoms – Socialinių paslaugų centrui“, – apie Kretingos rajono savivaldybės išvien su partneriais – Šv. Antano dienos ir Socialinių paslaugų centrais – įgyvendinamą projektą „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“ kalbėjo D. Blagnienė.

Jos žodžiais, projektas tęsis iki 2020-ųjų, ir kiekviena Kretingos rajono šeima turės galimybę gauti kompleksines – socialines, psichologines, juridines, savipagalbos, užimtumo – paslaugas, kad įveiktų šeimoje iškilusius sunkumus. „Pajūrio naujienos“ paklausė būsimosios bendruomeninių namų šeimininkės, kaip žmonės iš atokių kaimų, neturintys socialinių įgūdžių, ar socialinėje atskirtyje gyvenančios šeimos sužinos apie šį projektą ir tai, ką naudingo jie gali įgyti.

D. Manukian atsakė, jog pirmiausiai ji kontaktavo su arčiausiai šeimų esančių institucijų atstovais – Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Pedagoginės-psichologinės tarnybos, taip pat – Kretingos rajono seniūnijų, vaikų darželių ir mokyklų socialiniais darbuotojais.

„Jie geriausiai pažįsta šeimas, kurioms labiausiai reikia pagalbos, ir tos šeimos nebūtinai turi būti socialinės rizikos. Kitos šeimos jau yra žinomos kaip Šv. Antano dienos centro lankytojai. Galbūt vieniems šeimoje reikia psichologo pagalbos, kitam svarbiau – grupinė terapija, trečiam trūksta socialinių žinių, įgūdžių, pagalbos maistu. Vienam reikia susitvarkyti dokumentus dėl pašalpų, kitam – dėl Darbo biržos, Sodros ar kitokius rūpimus dalykus. Kitas gal norėtų įveikti alkoholizmo bėdą, bet nežino, nuo ko pradėti, nedrįsta ar nesiryžta kreiptis į medikus. Kiekvienam stengsimės padėti“, – tvirtino D. Manukian, kuri konsultuos šeimas, aiškinsis jų problemas bei poreikius ir nukreips partneriams – paslaugų teikėjams. Artimiausiu metu numatytas projekto veiklas pradės vykdyti iš Šv. Antano dienos centras. Jo vadovės Margaritos Lizdenytės teigimu, šiuo metu baigiami rinkti lektoriai bei psichologai pozityvios tėvystės mokymams vesti, psichologinei pagalbai suteikti, šeimos įgūdžių ugdymo paslaugoms teikti. Visas paslaugas šeimos ar jų nariai gaus nemokamai. Vienas asmuo galės gauti ir kelių rūšių paslaugas.

D.Manukian žodžiais, pagal projektą numatyta, kad mokymuose dalyvaus ir kompleksines paslaugas gaus ne mažiau kaip 300 Kretingos rajono asmenų.

Kai tėvai dalyvaus šv. Antano centre vykstančiuose užsiėmimuose, su jų vaikais iki 7-erių metų amžiaus užsiims centro savanoriai.

---

Bendruomeninių šeimos namų projekto „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“ mokymuose ir veiklose dalyvaus 300 asmenų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas