Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Brangsta turgus ir kelionės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2006-03-31

Posėdyje buvo išnagrinėti ir priimti sprendimai dėl 43 klausimų. Sprendimų, dėl kurių iš esmės kirstųsi Tarybos narių nuomonės, nebuvo. Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimai, susieti su lėšų paskirstymu.

Didėja turgaus rinkliavos

Taryba patvirtino rajono Savivaldybės Valstybės kapitalo investicijų panaudojimo 2007-2009 m. prioritetų sąrašą. Kiekvienais metais Savivaldybė gali teikti investicinius projektus Valstybės kapitalo investicijoms gauti. Šiame sąraše, kurio viršuje yra Kretingos ligoninės pastatų rekonstravimas, yra 30 objektų, kurių dauguma – tęstiniai.

Savivaldybės administracijai leista paimti ilgalaikę 1350 tūkst. Lt paskolą dešimčiai metų. Iš šių pinigų bus tvarkomi šie objektai: remontuojamos P.Vileišio ir S.Daukanto gatvės, Rūdaičių ir Kūlupėnų vaikų darželiai, juose rengiami medicinos punktai, Kretingos sporto mokykla.

Darbai prasidės turguje, nes Taryba leido bendrovei imti 140 tūkst. Lt sanitariniam vagonėliui pirkti, paviljonams remontuoti ir daliai asfalto dangos keisti.

Netrukus turguje padidės rinkliavos. Paskutinį kartą įkainiai buvo pakeisti 1999 m. Tarybos valia rinkliavos turguje didės 2-3 litais. Patvirtinti įkainiai yra panašūs į rinkliavas kaimyniniuose miestuose ir rajonuose. Šios lėšos bus naudojamos tvarkyti turgavietės patalpas, pastatus, įrangą, kad visa atitiktų higienos normas, kad geresnės sąlygos būtų ir turgaus prekeiviams.

Neįgalūs asmenys ir asmenys, turintys 70 metų bei vyresni, prekiaujantys pačių užaugintais žemės ūkio produktais, savadarbiais gaminiais, nuo rinkliavos bus atleisti. Jiems turguje turėtų būti iš anksto numatyta vieta.

Brangsta autobusų bilietai

Nuo balandžio 10 d. Taryba leido padidinti autobusų, važiuojančių miesto ir priemiesčio maršrutais, bilietų kainas. Važiuoti mieste kainuos 1 Lt. Priemiestiniuose maršrutuose nustatyti 1 km įkainiai. Jie yra skirtingi įvairiuose maršrutuose – nuo 0,154 iki 0,217 Lt/km. Šie įkainiai bus privalomi visiems tame maršrute dirbantiems autobusams.

Seniūnijoms skirtos Lietuvos Respublikos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos vietos keliams taisyti ir prižiūrėti. Daugiausiai pinigų skirta Kretingos seniūnijai – 148,5 tūkst. Lt, mažiausiai – Žalgirio seniūnijai – 90,9 tūkst. Lt. Pinigai padalyti pagal seniūnijose esančių vietinės reikšmės kelių ir gyvenviečių gatvių ilgį.

Kelios rajono bendrovės ir įmonės rajono Tarybą prašė sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Tačiau Taryba nutarė šį klausimą spręsti tik tuomet, kai bus paskelbtas Seimo priimtas Nekilnojamojo turto mokesčio atitinkamų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas.

Iš Savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo 10 tūkst. Lt skirta Romo Valinskio prekybos įmonei gaisro padarytiems nuostoliams iš dalies kompensuoti.

Padengs banko paskolas

Iš Kaimo plėtros fondo negrąžintinos subsidijos skirtos 13 ūkininkų banko paskolų palūkanoms iš dalies padengti. Didžiausia suma – 3 tūkst. Lt – skirta Vidui Idui, įsigijusiam visureigį. Dėl šio ūkininko paskolos palūkanų dengimo politikai ginčijasi nebe pirmą kartą. Šįkart dalis Tarybos narių suabejojo, ar džipas yra krovininis automobilis, nes subsidija gali būti skiriama tik šiuo atveju.

Politikams užkliuvo ir 2945 Lt subsidija Stasiui Pielikiui, vienam iš stambiausių rajono ūkininkų. Tačiau bekylančias aistras užgesino priminimas, kad paskolą ūkininkas paėmė tam, jog nupirktų per gaisrą nukentėjusio ūkininko Stepono Petreikio galvijus.

Tarybos nariai nebe pirmą kartą išsakė nuomonę, kad subsidijos būtų skiriamos vienerių metų palūkanas kompensuoti. Tokiu būdu subsidijomis galėtų pasinaudoti daugiau žmonių.

Tarybos narių valia mokykliniais autobusais galės pasinaudoti ir kaimų, kurių vaikai mokosi tose mokyklose, bendruomenės. Už paslaugą reikės padengti faktines išlaidas, susidariusias naudojantis autobusu.

Išsaugojo sklypą bibliotekai

Rajono Taryba leido likviduoti bendrovei „Kretingos vandenys“ priklausantį geriamojo vandens giluminį gręžinį, esantį Kretingoje, J.K.Chodkevičiaus gatvėje. Toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad minėtoje vietoje bus statoma biblioteka. Tarybos nariai replikavo, kad bibliotekos šioje vietoje nebūtų buvę, jei Taryba gręžinį būtų likvidavusi anksčiau – geidžiamoje vietoje esantis sklypas, politikų nuomone, seniai būtų buvęs parduotas.

Tarybai tvirtinant M.Valančiaus viešosios bibliotekos, Kretingos rajono kultūros centro, Salantų kultūros centro bei muziejaus praėjusių metų veiklos ataskaitas, politikai pastebėjo, kad visos kultūros įstaigos turėtų labiau derinti savo veiklą, kartu dalyvauti projektuose.

Šiemet didesnius atlygius už darbą gaus Kretingos rajono kultūros centro direktorė Konstancija Macienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis.

Apsisprendžiant dėl Tarybos narių ir valstybės tarnautojų 2006 m. mokymo prioritetų, politikai karštai palaikė idėją mokytis. Jie siekia ne tik specialių žinių, kaip teisės aktų studijos, bet nori mokytis ir bendravimo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas