Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Knygomis prisidėjo prie bažnyčios statybos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-01-12
Albumo viršelis

Vydmantų seniūnijos Kiauleikių kaime gyvenantis medžio skulptorius Virgilijus Vaičiūnas, pristatydamas pernai išleistą savo meninį albumą „Iš medžio iškirsti stebuklai“, už 10 parduotų jos egzempliorių naujai statomai Vydmantų bažnyčiai paaukojo 200 eurų. Tokią gerumo akciją menininkas įvykdė praėjusį sekmadienį, Vydmantų bendruomenės namuose surengęs susitikimą su šio kaimo gyventojais. „Klebonui Karoliui Petravičiui sakiau, kad norėčiau prisidėt statant bažnyčią, bet negaliu ištraukti ir pakloti pinigų iš kišenės. Tačiau mielai paaukočiau lėšų, gavęs jų už parduotas knygas“, – neslėpė V. Vaičiūnas. Per šv. Mišias Vydmantų maldos namuose K. Petravičiui paskelbus, kad išsyk po pamaldų rengiamas susitikimas su krašto menininku V. Vaičiūnu, į bendruomenės namus sugužėjo, ko gero, visa tądien susirinkusi bažnyčia – šešios dešimtys vydmantiškių, ir geriems tikslams skirtos knygos buvo bematant nupirktos. Klausytojai šiltai sutiko V. Vaičiūną bei jo žmoną Rūtą, kuri papasakojo apie albumo atsiradimą, o jis pats, pasitelkęs apie jo kūrybą rašiusio etnologo Liubarto Klimkos įvadinį žodį, – labiau apie savo darbus. „Kiti žmonės nė nežinojo, kad gyvenu ir kuriu Vydmantų pašonėje, – esame kaimynai“, – neslėpė kūrėjas.

Į susitikimą, surengtą Vydmantų bendruomenės rūpesčiu, medžio meistras Virgilijus Vaičiūnas atsivežė ir savo darbų.

Albumo pristatymą V. Vaičiūnas jau surengė Palangos bei Klaipėdos miestų bibliotekose, o prieš Kalėdas – ir Kretingos muziejuje. Skulptorius sakė, jog meniniu albumu „Iš medžio iškirsti stebuklai“ susidomėję Kretingos rajono vadovai, jo leidybai skyrę 1 tūkst. eurų ir išsyk nupirkę 22 jos egzempliorius. Knygų savojo krašto prezentacijai žada įsigyti ir Palangos miesto savivaldybė.

Nors pristatyti albumą yra kviečiamas ir į Skuodą, bet, neslėpė, jam jau niežtinčios rankos: „Noriu vėl kibt į darbus, nes esu ne žodžio, o – medžio meistras“, – juokavo.

Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąjį jubiliejų, Kretingos rajono kultūros centre menininkas taip pat ketina surengti drožybos darbų parodą. „Žadu kretingiškiams bei miesto svečiams parodyti tuos darbus, kurie pristatyti albume, o taip pat tikiuosi dar suspėti išdrožti naujų“, – kalbėjo menininkas.

V. Vaičiūnas taip pat prasitarė ir apie tolimesnius savo planus, – jam buvo pasiūlyta sukurti 11 skulptūrų-stotelių per Kretingos rajoną einančiam Šv. Jokūbo keliui įamžinti.

„Galvoju, kad tai turėtų būti ciklas „Vienuoliai“. Jau pradėjau lipdyti eskizus – tai būtų grupinės kompozicijos: einantys vienuoliai, klūpintys, rymantys. Jei po vieną juos kalčiau, nedarytų įspūdžio. Tačiau tas darbas dar turėtų labiau išsikristalizuoti – norėčiau pasitarti ir su drožėjais, ir su kunigais. Mano manymu, tai turėtų būti šiuolaikiškai įamžintas kelias, o skulptūrose turėtų derėti liaudies meno ir šiuolaikiškumo sintezė “, – kalbėjo V. Vaičiūnas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas