Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Žemaitijos dailininkai prisiuntė vasaros laiškų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-11-14
Žemaitijos krašto menininkų praėjusią vasarą sukurti darbai – skirtingi stiliumi bei tematika.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centre atidaryta Žemaitijos dailininkų sąjungos tapybos darbų paroda „Vasaros laiškai“, kurioje savo darbus iš trijų vasaros plenerų, surengtų Rietavo žirgyne, Šernuose ir Veisiejuose, eksponuoja 11 krašto menininkų.

„Praėjusi vasara mums prisiuntė ekspresyvių įvairiaspalvių laiškų drobėse. Tie laiškai užgimė spontaniškai – kiekvienas savito braižo, atspindintis menininkų nuotaikas, gamtos pajautimą. Vienuolika menininkų kūrė skirtinguose pleneruose ir savo darbais nusprendė pasidalinti su mūsų miesto meno mėgėjais“, – kalbėjo Kretingos rajono kultūros centro dailininkė Jūratė Jonauskienė, pabrėždama, jog tokio gausaus būrio Žemaitijos dailininkų darbų paroda – retas reiškinys mūsų mieste.

J. Jonauskienė prisiminė, jog ryšiai su Žemaitijos dailininkų sąjunga užsimezgė nuo 2001-ųjų metų, kai jai vadovavo šviesaus atminimo Aleksandras Ilginis, tačiau būdavo dažniau rengiamos pavienės personalinės parodos.

„O nuo 2012-ųjų, kai sąjungai vadovauti ėmėsi Regina Donbrauskaitė-Plotnikova, mūsų bendrystė sustiprėjo, Kretingoje ir patys pradėjome rengti plenerus „Vasaros paletė“. Tris vasaras nuo 2013-ųjų iki 2015-ųjų Žemaitijos krašto menininkai kūrė mūsų rajone, ir jų sukurtais darbais yra išpuoštos Kretingos kultūros centro erdvės“, – teigė J. Jonauskienė

Parodą pristatydama R. Donbrauskaitė-Plotnikova kalbėjo, jog Žemaitijos dailininkų sąjunga šiandieną vienija per 30 narių, – dauguma jų dirba savo darbus, o tapyba užsiima tik laisvalaikiu. Dailininkai ne visuomet gyvena iš to, ką nori ir gali daryti. Todėl atostogos ir yra tas metas, kada jie pakelia sparnus ir išlekia į vasarą – važinėja po plenerus.

Žemaitijos dailininkų sąjungos parodos Kretingoje atidaryme dalyvavo šios sąjungos vadovė klaipėdietė dailininkė Regina Donbrauskaitė-Plotnikova.

„Po plenerų visuomet norisi žmonėms parodyti tai, ką juose sukūrėme. Klaipėdiečiai pirmieji pamatė mūsų darbus, dabar atvežėme į Kretingą, ligi kitos vasaros ketiname apkeliauti visą Žemaitiją. Menininkams reikalinga didesnė motyvacija, nes savame mieste vieni kitus žino – juk įprastai į parodas susirenka tas pats būrys meno mėgėjų. Todėl ir norisi, kad darbus pamatytų ir įvertintų kuo platesnis ratas lankytojų. Antraip dirbant vien dirbtuvėse, atsiribojus nuo pasaulio, menininkai pradeda virti savo sultyse ir bambėti ant viso pasaulio“, – apie parodų rengimo būtinybę kalbėjo R. Donbrauskaitė-Plotnikova.

Pirmininkė sakė, jog kasmet sąjunga plečiasi: neseniai į jos gretas įsiliejo itin savito braižo menininkės Vaida Blistrubienė iš Sedos bei Areta Didžionienė iš Tauragės, kurių darbais gali pasigėrėti ir kretingiškiai.

Žemaitijos dailininkų sąjungos narių parodą savo kūriniais papildė ir kretingiškiai laisvieji menininkai Odilė Norvilaitė bei Gediminas Bytautas.

Paroda „Vasaros laiškai“ Kretingos kultūros centro erdvėse veiks ligi Naujųjų metų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas