Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lapkričio 11 dieną Kretingos rajono kultūros centre įvyksiantis tradicinis renginys kapelų šventė „Grok, žemaiti!“ sutelks liaudiškos muzikos mėgėjus – atlikėjus bei žiūrovus, vieningai tęsiančius liaudiškos muzikos tradicijas mūsų mieste.

Kaip ir visada, taip ir šiųmetinį koncertą „Grok, žemaiti!“ pirmoji pradės renginio šeimininkė Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama Prano Razmaus.

Jau 26-ąjį rudenį vykstančią šventę, kaip ir pridera, pradės renginio šeimininkai – Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama centro direktoriaus šventės sumanytojo Prano Razmaus. Metų pradžioje savo gerbėjams pristatę naują kompaktinę plokštelę, „Lakštingelės“ dainininkai ir muzikantai nusprendė nebesikartoti ir koncertui „Grok, žemaiti!“ parengė visiškai naują programą – joje išskirtinai skambės autoriniai kolektyvo vadovo kūriniai. „Laukėme tinkamos progos juos pristatyti publikai“, – P. Razmus patvirtino, jog nė vienas jų nėra skambėjęs jokioje scenoje.

„Lakštingelės“ vadovas pasidžiaugė, jog kolektyvas jau kurį laiką iš esmės nėra patyręs saviveiklininkų kaitos, ir į šiųmetinės šventės sceną, kaip visada, išeis vokalistės Zinaida Daukantienė, Diana Žukauskaitė, Laura Povilaitienė, Jovita Rimkuvienė, Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė ir Aušrinė Zulumskytė, instrumentinės grupės muzikantai Vytautas Kubilinskas, Antanas Žvinklys, Raimondas Grabys, Martynas Ratas, Gintautas Pazdrazdis ir pats vadovas P. Razmus.

Šiais metais dėl išskirtinių Latvijoje vykstančių šalies nepriklausomybės renginių į Kretingą neatvyks nuolatinė viešnia kapela „Kreicburgas Zikeri“, tačiau dėl to „Grok, žemaiti!“ nepraras tarptautinio renginio statuso – Kretingoje koncertuos latvių kolektyvas „Spelmani“ iš Saldus bei seni kretingiškių bičiuliai „Heino Tartes ir draugai“ iš Estijos. Pastarasis kolektyvas šventės išvakarėse dalyvaus ir koncertuos Darbėnų bendruomenės vakaronėje.

Visiškai naujas ir kretingiškiams negirdėtas kolektyvas – uostamiesčio kapela „Dorė“, vadovaujama Rolando Bučmio. „Rengiant šventes mums svarbi ir geografija, – labai norisi, kad dalyviai atstovautų regionų kultūrai. Tikimės, jog klaipėdiečiai, kaip ir renginyje dalyvausianti Nidos „Joldija“ (vadovas Laurynas Vainutis), į žemaičių kraštą atveš jūros dvelksmo ir atspindės Mažosios Lietuvos kultūrinius ypatumus“, – kalbėjo P. Razmus.

Be kretingiškių „Lakštingelės“, Žemaitijai atstovaus Skuodo „Bartuva“, vadovaujama Vidmanto Valinskio, – profesionalus kretingiškių žiūrovų mylimas ir šiltai sutinkamas kolektyvas, ne naujokas Kretingos scenoje, turintis tarptautinių išvykų ir koncertinės patirties. Dzūkijos regiono liaudišką muziką pristatys Birštono „Lendrūnas“, vadovaujamas aukšto lygio instrumentininko Algimanto Jazbučio.

Renginį ves Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė ir Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

„Teatralizuotas renginio pristatymas – tai ir sena mūsų tradicija, ir sąsaja tarp atskirų kolektyvų, jų atliekamų kūrinių, o ir renginio vedėjų numestas vienas kitas „šposas“ – neprošal į renginį pailsėti, papramogauti atėjusiam žiūrovui“, – P. Razmus neabejojo, kad „Grok, žemaiti!“ apskritai yra tradicijų tęstinumo pavyzdys, išlikęs beveik tris dešimtmečius.

---

Liaudiškų kapelų šventė-koncertas „Grok, žemaiti!“ Kretingos rajono kultūros centre įvyks lapkričio 11 d. 16 val.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas