Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Teatru dar labiau garsins Kretingą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-31
Nuo vaikystės su „Atžalynu“ suaugusi šio kolektyvo vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, išrinkta Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidente, atstovaus Lietuvai prestižiniuose Europos ir pasaulio mėgėjų teatrų renginiuose.

Vilniuje įvykusiame Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos (LMTS) suvažiavime, renkant naują tarybą, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė buvo išrinkta viceprezidente. Prezidente tapo Skapiškio mėgėjų teatro režisierė Vita Vadoklienė.

„Tai – didžiulis mano darbo įvertinimas ir garbė, – džiaugsmo neslėpė A. Antulienė. – Pagrindinės viceprezidento pareigos yra palaikyti Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos ryšius su Pasauline mėgėjų teatro asociacija bei Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljansu. Taip atsiranda galimybė atstovauti Lietuvai pasauliniuose mėgėjų teatrų bei Europos regioniniuose kongresuose, festivaliuose, atrinkti ir deleguoti į juos kolektyvus iš Lietuvos.“

Dvidešimt dvejus metus su „Atžalynu“, kuris Kretingoje gyvuoja jau keturis dešimtmečius, dirbanti ir atstovaudama Lietuvai įvairiuose festivaliuose, konkursuose A. Antulienė sakė visuomet skleidusi gerąją žinią apie Kretingą. „O nuo šiol atsiras dar daugiau galimybių garsinti savąjį miestą ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Tikiuosi, kad nuo šiol užsimegs dar daugiau ryšių, į Kretingą atvyks daugiau svečių iš įvairių šalių“, – samprotavo režisierė.

Pati režisierė su „Atžalynu“ tarsi suaugusi nuo vaikystės, kurią praleido tarp Kretingos ir Klaipėdos, o besimokydama Pranciškonų gimnazijoje, lankė ir „Atžalyną“.

„Pirmąją teatro mokyklą išėjau pas mūsų teatro mohikaną Algimantą Verbutą, – jis yra mano mokytojas iš didžiosios raidės profesine ir gyvenimiška prasme“, – pašnekovė negailėjo gražių žodžių savo mokytojui, iš kurio prieš dvejus metus perėmė vadovavimą visam kolektyvui.

Režisierė pasidžiaugė, jog per 20 su kaupu darbo „Atžalyno“ scenoje metų užaugino ir pasekėjų: šiandieną jos mokinė Eglė Grigaliūnaitė dirba Kauno dramos teatre, Silvija Stonkutė – teatro mokytoja vienoje iš Vilniaus gimnazijų, o režisūros studijas Klaipėdos universitete baigusi Karolina Uksaitė tapo jos kolege.

---

1. Lietuvos mėgėjų tetaro sąjunga buvo įkurta 1991 m., o 1993 m. ji buvo priimta į Pasaulinę mėgėjų teatro asociaciją, kuri bendradarbiauja su UNESCO.

2. Pasaulinė mėgėjų teatro asociacija vienija 90 pasaulio šalių iš visų kontinentų.

3. 1998 m. LMTS kartu su kitomis Šiaurės Europos ir Baltijos šalimis įkūrė Šiaurės Europos mėgėjų teatro aljansą, kuriam nuo 2003 iki 2006 m. vadovavo LMTS prezidentė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė.

4. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 2 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų mėgėjų teatrų, kurie vienija per 40 tūkst. teatro veikloje dalyvaujančių asmenų.

5. Lietuvos mėgėjų teatro asociacija šiandieną vienija 50 geriausių šalies teatrų bei pavienių žinomų teatro veikėjų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas