Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

<>Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filiale lankėsi ypatinga viešnia – dailininkė knygų iliustruotoja rašytoja Sigutė Ach. Dailininkė, išsiskirianti savo šiltais, šviesiais ir mielais kūriniais. Menininkė yra iliustravusi per 30 knygų, 3 iš jų autorinės. Sigutės Ach knyga „Ambrozijus, Purkius ir angelas" pripažinta gražiausia 2002 metų knyga vaikams (apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius), o knyga „Ambrozijus pradeda pirmas" 2006 metų Knygos meno konkurse, organizuotame LR kultūros ministerijos, buvo apdovanota paskatinamąja premija.

Susitikti su rašytoja ir dalyvauti edukacijoje „Akvarelės klasėje“ į biblioteką atėjo Baublių mokyklos-daugiafunkcinio centro pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Susitikimo pradžioje viešnia pakvietė vaikus žiūrėti į debesis ir juose kažką įžvelgti: katinėlį, o gal paukštį.

Papasakojo apie penkis vaizduotės kanalus: regą, klausą, uoslę, skonį ir lietimą. Vaikai užsimerkę įsivaizdavo, ką prieš tai matė, bandė išgirsti smuiko melodiją, mašinos ūžesį, suuosti jūrą, gėles, paragauti citrinos, paliesti šlapią šuns kailį, pajausti šiltą vėją, kuris sušildo po šalto dušo.

Atgaivinę vaizduotę, padedami dailininkės, mokiniai ant popieriaus akvarele liejo spalvotus debesėlius. Spalvų dėmelės sukosi ir liejosi, sukurdamos vienintelius ir nepakartojamus piešinukus. Bet, pasak dailininkės, piešinukas paveikslėliu virsta tik tada, kai jame ką nors pamatai ir žodžių tiltu tai įvardiji. Taigi, nepaleidę vaizduotės sparnų, vaikai žvelgė ir žodžių tiltais keliavo į savo spalvotus debesėlius.

Šis edukacinis užsiėmimas suteikė daug mielų, šiltų emocijų, išjudino fantaziją, užaugino vaizduotės sparnus, o visi dalyviai gavo dovanų – paveikslą su Sigutės Ach autografu.

Zofija MAČIUVIENĖ

Bibliotekininkė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas