Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ratais – per vejas ir alėjas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-10-24
Šios Kretingos muziejaus nuotraukos, kuriose užfiksuoti automobiliai, pastatyti pažeidžiant taisykles, buvo perduotos policijai, prašant sustiprinti patruliavimą.

Kretingos muziejus jau 25 metus kovoja su tais lankytojais, kurie į Dvaro sodybos parką drįsta važiuoti automobiliais, motociklais, motoroleriais – mauroja pėsčiųjų takais, transportą stato ant vejos, tarp liepų, netgi nubrozdindami jų kamienus. Neapsikentusi situacijos, muziejaus direktorė kreipėsi į policiją, ši problema taip pat svarstyta ir Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijoje.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė pastebi, kad dalis vairuotojų nepaiso kelio ženklo „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ ir automobiliais važiuoja prie pat Kretingos sporto mokyklos pastato. Kadangi čia vietos mažai – mašinas rikiuoja ir ant vejos ar liepų alėjose.

„Propaguoja sportą, sveiką gyvenimo būdą, o su mašinomis nori privažiuoti prie pat slenksčio. Pati vedu sūnų į treniruotes ir niekada nekilo mintis įvažiuoti į parką automobiliu. Juk kitoje gatvės pusėje yra dvi aikštelės transportui statyti, – stebėjosi J. Tertelienė. – Kalbėjausi su policijos pareigūnais, kurie patvirtino, kad kelio ženklas „Motorinių transporto eismas draudžiamas“ leidžia įvažiuoti tik aptarnaujančiam transportui ir jam nepriskiriami tie automobiliai, kuriais tėvai veža vaikus į treniruotes arba kuriais atvažiuoja žiūrovai į varžybas.“

Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas pripažino, kad problema dėl automobilių statymo parko teritorijoje yra. „Neturiu atsakymo, kaip šią problemą reiktų spręsti. Kelio ženklas yra, o jei vairuotojai jį pažeidžia, mes, sporto mokykla, neturime jiems jokių įgaliojimų. Čia labiau kultūros, o tiksliau – jos nebuvimo, klausimas“, – teigė R. Malakauskas

Parkas – saugotina vertybė

Kita problema – motoroleriais jaunimas dūzgia parko pėsčiųjų takais, neretai buriasi prie Astronominio kalendoriaus su saulės laikrodžiu, ten girtauja. Taigi gadinamos pėsčiųjų takų dangos, sudaromos pavojingos situacijos pėstiesiems, keliamas triukšmas.

„Įrengėme ženklus, kad parko teritorijoje draudžiama rūkyti, vedžioti šunis. Kiek ir kokių dar ženklų reikia, kad žmonės elgtųsi kultūringai ir gerbtų aplinką? Juk istorinis Dvaro sodybos parkas yra įkurtas XIX a. pirmojoje pusėje ir tai yra nacionalinės reikšmės gamtos, kultūros vertybė. Skaudu, kai valstybė skiria pinigus, kad Dvaro sodybos parkas būtų puoselėjamas, muziejus stengiasi jį gražinti, o kiti ateina ir viską niokoja“ – kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė.

Įrengti daugiau ženklų nėra prasmės

Dėl to, kad pastaruoju metu Dvaro sodybos parke pagausėjo transporto priemonių, Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė raštu kreipėsi į Kretingos rajono policijos komisariatą, prašydama sustiprinti patruliavimą parke ir jo prieigose.

Reaguodamas į prašymą, Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas šią problemą iškėlė ir Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisijoje. Jis pasiūlė svarstyti, ar pakanka ženklų, nurodančių, kur prasideda parko teritorija, ir kad joje važiuoti motoriniu transportu yra draudžiama.

Tačiau dauguma Komisijos narių išsakė nuomonę, kad esamo ženklinimo pakanka ir kad nebūtina papildomai nurodyti to, kas ir taip akivaizdu – kad parko pėsčiųjų takai nepritaikyti automobiliams ir motoroleriams. „Įdomiai gyvename: jei jau kelio ženklus net kapinėse statome, kad žmonės ten automobiliais nevažiuotų, tai nenuostabu, kad tokių ir parkui prašoma“, – gyventojų nesąmoningumu nusistebėjo Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius.

Pažeidėjus fotografuos

Situaciją svarsčiusi Eismo saugumo komisija nutarė, kad efektyviausiai motorizuotus lankytojus sutramdytų techninės kliūtys, neleidžiančios įvažiuoti į parką, pavyzdžiui, klombos su gėlėmis arba pakeliami užtvarai. Tokį Komisijos atsakymą gavo ir Kretingos muziejaus administracija.

„Iš vienos parko pusės esame padarę pylimą, kitur – padėję akmenis. Užblokuoti įvažiavimo iš Sporto mokyklos pusės negalime, nes čia yra 10 garažų, kurie yra privatūs ir prie kurių žmonės turės privažiuoti. Kita vertus, tie garažai yra neleistinoje vietoje – tą klausimą irgi reikės išspręsti“, – kalbėjo V. Kanapkienė.

Vis dėl to planuojama, kad artimiausiu metu bus surengtas susitikimas su policijos pareigūnais, kad būtų galima konkrečiau nuspręsti, kur ir kokios techninės kliūtys prie parko prieigų galėtų būti įrengtos.

„O kol kas vadovausimės tokiu policijos pasiūlymu – fotografuoti pažeidėjus ir siųsti nuotraukas su visa informacija Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui, nes šis gali pažeidėjams skirti baudas, o už jas surinktos lėšos papildys Savivaldybės biudžetą“, – teigė J.Tertelienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas