Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išvyka į Kintus ir Ventę

  • Mums rašo
  • 2017-10-17

Mes, III–IV klasių mokiniai, su mokytojomis Monika Žeimiene ir Rima Bitautiene išvykome į kelionę pamariu. Pirmiausia užsukome į mokytojo ir rašytojo Vydūno muziejų Kintuose. Sėdėdami senoviniuose suoluose žiūrėjome pasaką ,,Avelė“, kurioje išjuokia tuos, kurie peikia gimtąją kalbą. Klausėmės pasakojimo lietuvininkų šnekta, mokėmės saugoti sveikatą pagal Vydūną. Spėliojome, kam galėjo būti naudojami senoviniai įrankiai. Kintuose aplankėme didžiausią Lietuvos tują. Tada nuskubėjome į Ventę, mokytojos Monikos gimtinę.

Ventės rago iškyšulyje pastatyta didžiausia paukščių gaudyklė pasaulyje. Didžiajame tinkle dabar kasdien plazda keli šimtai, kartais ir keli tūkstančiai sparnuočių. Mums pasisekė sužieduoti mėlynąsias zylutes. Pavasarį jos vėl pas mus sugrįš. Paukščių ekspozicijoje matėme ir klausėmės įvairių paukščių balsų. Kaip pavyko įsiminti, galėjome pasitikrinti spręsdami testą. O kiek emocijų sukėlė ornitologo tinkluose sugautas žaltys!

Į švyturį, pastatytą prieš 160 metų, užkopėme senais geležiniais ir ornamentais puoštais laiptais. Grožėjomės kerinčiais vaizdais iš vienuolikos metrų aukščio. Nuo apžvalgos aikštelės matėsi tolumoje esanti Preila ir Nida.

Savo mokytojų rūpesčiu turėjome puikias pamokas netradicinėje aplinkoje. Mokomosios išvykos metu supratome, anot Vydūno, kad norint žmogui geriau pažinti tautos istoriją, reikia žinoti savo kilmės šaknis, šeimos ir vietovės, kurioje gyveni, istoriją, tradicijas. Visi įsitikinome, kokia graži ir turtinga Lietuva savo kalba, gamta ir papročiais.

Gabrielė MATAITYTĖ ir Nedas ŽAGARAS

IV kl. mokiniai, Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas