Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tvarkaraštis skirtas ne tik vairuotojui, bet ir keleiviui

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Skundo pėdsakais
  • 2006-03-28

Žmonės, važiuojantys viešuoju transportu, įprato, kad autobusai stoja ne tik sustojimuose, bet ir tarp jų. Jeigu kuris vairuotojų atsisako sustoti, kur paprašytas, keleiviai neslepia nepasitenkinimo.

Keleivių pervežimą reglamentuojantys dokumentai nurodo, kad reguliarių reisų autobusai paima ir išlaipina keleivius tam skirtose stotelėse ir sustojimuose. Maršrutiniai taksi stoja ne tik sustojimuose, bet ir vietose, kur nedraudžia KET. Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktoriaus Vytauto Ročio manymu, keleivių nepasitenkinimas kyla dėl minėtų skirtumų. Keleiviui nesvarbu, kokiu transportu važiuoja: jam svarbiausia – paslauga. Jeigu vienas autobusas stoja, kodėl taip negali daryti ir kitas, dažnai stebisi keleiviai.

Nors keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą reglamentuoja Transporto kodeksas, „Kretingos autobusų parko“ vairuotojai taip pat stoja ne tik tam skirtose vietose, bet ir keleivių prašomi. Svarbu, pasak V.Ročio, kad nebūtų pažeistos KET, kad būtų paisoma eismo saugumo reikalavimų.

Patys intensyviausi maršrutai yra į Klaipėdą ir Palangą. Važiuojant maršrutu Kretinga – Klaipėda, bendrovės vairuotojai iš patirties žino, kad Kretingalėje, vietoj vieno sustojimo, yra prašomi stoti trijose vietose. Privažiavus Klaipėdos miesto ligoninę – dar triskart.Tokia pat situacija ir Vydmantuose. Dažniausiai vairuotojai tiek kartų ir stoja, ypač, kai tai yra būrelis žmonių, nuolatiniai keleiviai. Tačiau jie pageidauja, kad žmogus apie norą būti išleistas ne sustojime pasakytų iš anksto. Staigiai stabdyti pavojinga ne tik didelį autobusą.

Konkurencija „Kretingos autobusų parko“ vairuotojus verčia paisyti keleivių pageidavimų. Tačiau tai yra maršrutiniai autobusai, kurie važiuoti turi pagal grafiką. Sustodinėdami ne tam skirtose vietose vairuotojai rizikuoja pavėluoti. Dėl važiavimo nurodytu laiku dažnai konfliktai kyla tarp keleivių. Ypač iš ryto. Žmonės dažniausiai minučių tikslumu suskaičiuoja savo laiką, kurio reikia nuvykti į darbą, mokymo įstaigą ar kitais reikalais. Maršrutinio autobuso vėlavimas, stodinėjant kiekvieno prašymu, žmones erzina. Tuomet vairuotojas turi paisyti daugumos interesų, o nepatenkintieji skundžiasi bendrovės vadovui.

„Tvarkaraščiai yra skirti ir keleiviui, ir vairuotojui, - primena V.Ročys. – Mes stengiamės, kad važiuodamas autobusų parko transportu žmogus važiuotų ne ilgiau negu maršrutiniu taksi“.

Autobusai, važiuojantys priemiesčio maršrutais, stoja jiems skirtuose sustojimuose. Keleiviai neretai reiškia pretenzijas, kai, pavyzdžiui, autobusai nestoja Klaipėdoje, miesto autobusams skirtose stotelėse. Tokie sustojimai priemiesčio autobusams nenumatyti. Tačiau, atsižvelgdami į keleivių pageidavimus, autobusų parko vairuotojai Klaipėdoje sustoja, kai to pageidauja keleiviai, trijuose miesto autobusų sustojimuose. Pirmiausiai tai yra Klaipėdos miesto ligoninė, sustojimas prie Klaipėdos universiteto ir Lietuvininkų aikštė. Tačiau prašymų sustoti ir kitose vietose yra kelissyk daugiau. Keleiviai neretai prašo sustoti, pavyzdžiui, prie visų trijų, nors ir esančių greta, ligoninių: Jūrininkų, miesto ir Onkologinio dispanserio.

V.Ročio žodžiais, autobusų parkas sukurtas tam, kad žmogui teiktų paslaugą. Vairuotojai yra suinteresuoti pervežti kuo daugiau keleivių ir šią paslaugą suteikti kuo kokybiškiau, kad žmogus sugrįžtų. Tačiau tenkindamas vieno keleivio norą, vairuotojas negali paminti keliolikos kitų, kuriems galbūt svarbiausia – atvykti laiku ir saugiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas