Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atminimo ženklai – ant savanorių kapų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-10-03

Ligi ateinančių Vėlinių ant 8 Lietuvos kariuomenės savanorių, kovotojų už laisvę ir Nepriklausomybę, kapų Kretingos miesto senosiose kapinėse bus pastatyti atminimo ženklai iš lauko akmens.

Atminimo ženklų projekto autorius architektas Edmundas Giedrimas (iš kairės) ir juos iškalęs meistras Juozas Žilinskis apžiūri Rainių kankinio Vlado Petronaičio artimųjų kapavietę-mauzoliejų.

Apžiūrėti savanorių kapavietes ir išrinkti atminimo ženklams prie jų labiausiai tinkančias vietas buvo susirinkę: šio projekto iniciatorė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir istorikas Julius Kanarskas, ilgametis miesto architektas Edmundas Giedrimas, kapinių prižiūrėtoja Romutė Gedminienė bei akmens meistras iš Salantų Juozas Žilinskis, kuriam ir patikėta sukurti ženklus.

Pasak J. Žilinskio, neutralios spalvos akmens stulpas savo forma primins nedidelį – 52 cm aukščio ir 15x15 cm dydžio – lietuvišką koplytstulpį. Ant jo bus iškaltas dvigubas kryžius – sudedamoji Lietuvos herbo dalis, pavaizduota raitelio skyde, bei žodžiai „Kovotojas už Lietuvos laisvę“.

Šių atminimo ženklų statyba, pasak R. Gedminienės, yra suderinta su savanorių giminaičiais, taip pat ir su Kultūros paveldo departamentu.

Atminimo ženklais bus pažymėti šių laisvės kovotojų kapai: Lietuvos kariuomenės savanorio brigados generolo Vlado Nagiaus-Nagevičiaus, Lietuvos kariuomenės savanorio karininko Juozo Zamkaus, Lietuvos kariuomenės savanorio Kretingos policijos nuovados viršininko Kazio Grižo, Lietuvos kariuomenės savanorio Kretingos vartotojų bendrovės vedėjo Juozo Pabrėžos, Nepriklausomybės kovų dalyvio ūkininko Prano Papievio, visuomenės veikėjo 1917 m. Vilniaus konferencijos dalyvio ir Kretingos rajono Garbės piliečio Vlado Grudzinsko, bendras simbolinis Lietuvos karių kapas bei Lietuvos kariuomenės savanorio karininko Rainių kankinio Vlado Petronaičio atminimo vieta.

Kretingos muziejaus vadovė V. Kanapkienė teigė, jog šiuo projektu siekiama įamžinti atminimą tų mūsų rajono asmenų, kurie dalyvavo 1917–1920 m. kovose už Lietuvos valstybingumą. „Išvien su klubo „Kretingos krašto ainiai“ dalyviais pagalvojome, jog tai bus ir mūsų miesto indėlis artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui“, – tvirtino V. Kanapkienė.

Lėšų – 1,8 tūkst. eurų – savanorių kapavietėms pažymėti skyrė Kretingos rajono savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas