Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Akordeono muzikos pakylėti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-09-08
Kretingos meno mokykloje Sigita Šimkutė taip pat yra subūrusi akordeonistų orkestrą, šiemet rengia projektus, ketindama dalyvauti tarptautiniuose konkursuose.

Kretingos meno mokyklos Akordeono skyriaus mokytoja 29-erių Sigita Šimkutė su savo mokiniais daugelio konkursų laureatais Rugile Staponkute ir Ovidijumi Miežečiu rugpjūčio – rugsėjo sandūroje dalyvavo prestižiniuose tarptautiniuose renginiuose, įgydami ne vien svarios patirties, bet ir garsindami savosios meno kalvės vardą.

Moko būti scenos žmonėmis

Praėjusį savaitgalį S. Šimkutės mokinys 13-metis O. Miežetis savąjį akordeoną virkdė Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, įžymaus Lietuvos akordeonisto Martyno Levickio surengtame festivalyje „Akordeono muzikos savaitė“.

„Šis kasmetinis renginys – tarsi akordeono muzikos maratonas. Jame gali dalyvauti visi savo jėgas, skinantis kelią į didžiąją sceną, norintys išbandyti jaunieji atlikėjai, taip pat ir profesionalūs muzikantai. Festivalis vyksta jau kelintus metus ir yra įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje, kai muzikantai be pertraukos grojo net 11 valandų“, – pasakojo S. Šimkutė.

Iš šio festivalio, kuriame jaunuosius atlikėjus globojo pats M. Levickis, jos mokinys O. Miežetis grįžo pastebėtas organizatorių kaip perspektyvus atlikėjas ir buvo apdovanotas padėkos raštu.

„Tokie festivaliai ugdo jaunųjų akordeonistų motyvaciją – Ovidijus ketina tapti profesionaliu atlikėju, žadina jų pasitikėjimą savo jėgomis, ugdo gebėjimą būti artistiškais scenoje“, – apie tai, kodėl svarbu dalyvauti prestižiniuose renginiuose, kalbėjo pedagogė.

Sigita Šimkutė (iš kairės) su savo ugdytine Rugile Staponkute lenkų kompozitoriaus Kršystofo Naklickio meistriškumo pamokoje.

Pažintys su muzikos virtuozais

S. Šimkutė taip pat pasidžiaugė galimybe praėjusį rugpjūtį su gabiausiais mokiniais R. Staponkute ir O. Miežečiu dalyvauti Palangoje vykstančiame tradiciniame tarptautiniame akordeono muzikos festivalyje-seminare „Palanga 2017“.

„Į šiuos festivalius atvyksta profesionalūs atlikėjai – garsūs šalies bei užsienio muzikos pedagogai, kurie savo žinias perteikia jaunimui. Ir tai yra išskirtinė galimybė jauniems muzikantams iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos bei mažesnių šalies miestų ir rajonų dalyvauti atvirose meistriškumo pamokose, plačiau susipažinti su muzikos pasauliu, išbandyti savo jėgas ir gebėjimus“, – kalbėjo S. Šimkutė.

Jos žodžiais, šiemet jaunieji kretingiškiai dalyvavo lenkų kompozitoriaus Kršystofo Naklickio pamokose, o ji pati itin džiaugėsi pažintimi su ryškiausia šiųmetinio festivalio žvaigžde iš Rusijos – Maskvos valstybinio A. Šnitkės muzikos instituto docentu, charizmatiškuoju akordeono virtuozu Sergejumi Osokinu. „Svečias pabrėžė, kad Lietuva pasauliui ugdo gana aukšto lygio akordeonistus“, – tvirtino pašnekovė.

Festivalio metu taip pat rengiami bendri koncertai – šiemet Stasio Vainiūno meno mokykloje bei Palangos kurhauze buvo surengta 12 koncertų. „Juose buvo galimybė ir mūsų jaunimui groti šalia pasaulinio lygio žvaigždžių. O Palangos kurhauze man netgi teko garbė vesti įžymaus svečio S. Osokino koncertą“, – sklidina įspūdžių, pasakojo kretingiškė pedagogė.

Sigita Šimkutė ir jos mokinys Ovidijus Miežetis koncertavo įžymaus šalies akordeonisto Martyno Levickio (centre) Vilniuje surengtame festivalyje „Akordeono muzikos savaitė“.

Svari dovana rūdaitiškiams

S. Šimkutės rūpesčiu vienas Palangos tarptautinio akordeonistų festivalio renginių buvo surengtas ir Kretingos rajone – Rūdaičių kaimo žmones vieną rugpjūčio vakarą ligi širdies gelmių jaudino po apylinkes vėjo nešama orkestro „The youth accordion orchestra“ iš Sankt Peterburgo muzika.

Dirbdama dar ir Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadove, šią turtingą muzikinę dovaną S. Šimkutė įteikė savojo kaimo žmonėms. Ir ne tik jiems – sausakimšoje Rūdaičių kultūros skyriaus salėje taip pat išsiteko pasiklausyti koncerto suvažiavę svečiai iš viso Kretingos rajono, taip pat ir Vilniaus, Marijampolės, Panevėžio.

„Po kiekvieno orkestro atlikto kūrinio publika gausiais plojimais bei „bravo“ šūksniais atsidėkojo muzikantams, o jų vadovui Vladimirui Iljenkovui Kretingos krašto žmonės įsiminė kaip muziką mylintys, nuoširdūs ir didelę pagarbą muzikantams parodę klausytojai. Svečiai sakė, jog mielai čia sugrįžtų“, – kalbėjo S. Šimkutė.

Kretingiškė sakė, jog galimybė pasikviesti orkestrą iš Sank Peterburgo atsirado bendradarbiaujant su Lietuvos akordeonistų asociacija, kurios jaunimo sekcijos narė ji taip pat yra. Pirmąkart surengto projekto „Nauji vėjai“ koncertų ciklo „Akordeono tiltai. Kretinga“ talentingiausių jaunųjų Lietuvos akordeonistų koncertas Rūdaičiuose įvyko prieš trejus metus.

---

Sankt Peterburgo akordeonistų orkestras „The youth accordion orchestra“ gyvuoja nuo 1948 m., jam vadovauja V. Iljenkovas. Kolektyvas yra pelnęs ne vieną šalies bei užsienio Grand Prix, yra kviečiamas į tarptautinius festivalius, koncertus, projektus. Orkestras stebina kūrinių įvairove, trykštančia energija bei entuziazmu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas