Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Renovuota scena jau griūva

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-09-01
Kretingos kultūros centro vadovas Pranas Razmus, aprodydamas žiūrovų salės scenos įrangą, baiminosi, kad dėl išsiklaipiusių galingų mechanizmų vienądien neįvyktų skaudi nelaimė.

Vos prieš kelerius metus užbaigta Kretingos kultūros centro renovacija, tačiau pagrindinės salės scena skubiai vėl šaukiasi remonto: mat, viršum artistų galvų kabanti galinga įranga kelia rimtą grėsmę jų sveikatai bei gyvybei.

Pavojus įvertino profesionalai

Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus, aprodydamas milžiniškus žiūrovų salės scenos įrenginius, kabančius palubėje, o lubų aukštis siekia net 20 m, neslėpė, jog didžiausią pavojų šiandieną kelia išsiklaipiusios masyvios keliamosios sijos, ant kurių kabinamos dekoracijos. Žemiau šių kabo 3 galingi apšvietimo blokai.

„Bendras scenos įrangos svoris matuojamas tonomis, ne kilogramais, todėl negalime laukti, kol įvyks nelaimė“, – pateikdamas prašymą Kretingos rajono savivaldybės tarybai iš biudžeto skirti 22 tūkst. eurų scenos įrangos atnaujinimui, kalbėjo P. Razmus.

Jis tvirtino, jog dėl įrangos nesklandumų itin susirūpinęs tuomet, kai, pasibaigus garantiniam 5-erių metų laikotarpiui, atlikti jos techninę priežiūrą pasikvietė profesionalią įmonę „STS“(„Scenos techninis servisas“) iš Vilniaus. Vadovo žodžiais, scenos įrangą, kaip ir automobilį, kasmet būtina apžiūrėti, ar ji yra techniškai tvarkinga.

„Norėjome, kad įmonė „STS“, prižiūrinti daugelio šalies kultūros centrų, taip pat – „Siemens“, Žalgirio, Panevėžio arenų, Palangos koncertų salės scenų mechanizmus, imtųsi ir mūsų salės techninės priežiūros. Tačiau ši, aptikusi akivaizdžių kėlimo mechanizmų defektų, tai daryti atsisakė“, – teigė P. Razmus.

Įrangos montuotojai bankrutavo

Kultūros centro vadovo žodžiais, įmonės „STS“ atstovai atliko matavimus bei tikslius skaičiavimus, ką pirmiausia būtina pakeisti. „Už 22 tūkst. eurų būtų atnaujinta tik dalis pavojingiausių įrenginių. Kitąmet vėl prašytume lėšų. Suprantu, kad Savivaldybės biudžeto pinigais nesišvaistoma, tačiau labai svarbu, kad scenoje mūsų rajono atlikėjai bei svečiai jaustųsi saugiai“, – kalbėjo jis.

Redakcijos žiniomis, pakeisti visą kėlimo mechanizmą kainuotų per 43 tūkst. eurų.

Kultūros centro renovaciją kone dešimtmetį etapais – nuo 2006-ųjų iki 2015-ųjų pradžios – vykdė kretingiškė bendrovė „Ringesta“. Renovacija iš viso kainavo 1,8 mln. eurų, lėšų tam skyrė Kultūros ministerija bei Savivaldybė, Savivaldybės dalis – per 300 tūkst. eurų.

Bendrovė „Ringesta“ scenos įrangos montavimą patikėjo dabar jau bankrutavusiai subrangovei „Ogmios pulsas“ iš Vilniaus. Atrodytų, pasibaigė garantija, visi galai – į vandenį ir kaltų nebėra.

Tačiau P. Razmus mano kitaip: „Tuo metu, kai vyko darbai, priekaištų rangovui neturėjome, nes sumontuota įranga atitiko standartus. Reikia turėti galvoje, kad scenos įrangos projektas buvo parengtas dar anksčiau – kone prieš 15 metų, o per tą laiką paseno elektronikos bei kiti techniniai mechanizmai“.

Vadovas neslėpė, jog su panašiomis problemomis šiandieną susiduria ir kitų rajonų kultūros centrai: „Atvyksta atstovai pasižiūrėti, kaip vyko renovacija ir pasitarti, ką daryti dėl pasenusios viršum galvų kabančios galingos įrangos. Tie, kurie gamino įrangą, kažko nenumatė. Juk automobilių gamintojai taip pat nuolat tobulina savo gaminius“.

Bandys aiškintis kaltininkus

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas neslėpė, jog pirma reakcija, iš P. Razmaus išgirdus, jog jau griūva ką tik atnaujinto Kultūros centro mechanizmai, jį ir kitus rajono politikus šokiravo.

„Tačiau ramiai išanalizavę ekspertų išvadas, įvertinome, kad iš tiesų artistams vaidinti scenoje yra pavojinga. Supratome, kad surasti bankrutavusią kompaniją, kuri sumontavo įrangą, nebėra galimybės. Todėl bandysime išsiaiškinti, ar čia nėra ir projektuotojų kaltės – ar tikrai tuo laikotarpiu užteko tokių kėlimo mechanizmų, kokie buvo sumontuoti“, – kalbėjo V. Domarkas. Jis patikino, jog scenos įrangos projektą rengė Danutės Zubavičienės įmonė „Progresyvūs projektai“ iš Klaipėdos.

V. Domarkas sakė, jog taip pat nuspręsta, kad itin svarbios ir sudėtingos įrangos, tarp jų – ir Kretingos ligoninės operacinės, priežiūrą būtina patikėti ne įmonių darbuotojams, o apmokytiems kvalifikuotiems specialistams, kad, įvykus gedimui, būtų galima juos išsyk išsikviesti. „Tai kainuos, tačiau turėsime asmenis, kurie vykdys techninę priežiūrą ir užtikrins įrenginių saugumą“, – tvirtino jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas