Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miestiečius labiausiai neramina rūkaliai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-03-28

Kretingiškiai, susirinkę išklausyti mero Valerijono Kubiliaus metinės ataskaitos, karščiausiai diskutavo dėl rūkančių moksleivių, nesutvarkytų gatvių, nesaugaus eismo.

Meras V.Kubilius kretingiškius supažindino su svarbiausiais darbais ir problemomis, kurios buvo sprendžiamos 2005 m., kokie darbai laukia šiemet.

Prasideda remontų ir statybų metas

Meras patikino, kad šiemet pagaliau turės būti nugriauta autobusų stotis. Kitas šios paskirties pastatas turėtų būti pastatytas dar po metų. Tikriausiai tai bus paprastas paviljonas, kuriame ketinama įrengti kelis kabinetus darbuotojams ir šiltą salę keleiviams. Šiemet, mero tvirtinimu, pagaliau turėtų būti pastatytas viešasis tualetas. Numatyta, kad jis bus tarp J.K.Chodkevičiaus gatvės ir Pranciškonų gimnazijos stadiono. Konteinerinis tualetas pastatytas prie muziejaus, bet iki šiol jis neveikia. Kaip sakė meras, tokio tipo tualetas bus pastatytas ir turguje. Jis turėtų būti atidarytas ne tik turgaus dienomis.

Jau parinktas rangovas P.Vileišio ir S.Daukanto gatvėms remontuoti. Mero duomenimis, šiemet turėtų būti įsisavinta 2,8 mln. Lt. Šiemet turėtų būti pradėtas ir Šventosios gatvės remontas.

Gyventojai atkreipė mero dėmesį, kad vairuotojai mieste važinėja per greitai, kad ir eidami per pėsčiųjų perėjas žmonės nesaugūs, kad mieste reikėtų dar kelių perėjų ir priverstinio stabtelėjimo prie jų – vadinamųjų kalnelių. Gyventojai tikisi, kad Kretingos „brodvėjus“ – Vytauto gatvė - bus tinkamai prižiūrėta, kai nebus leista gatvėje statyti automobilių. Jie trukdo nuvalyti gatvę, todėl žmonės klampoja per pelkes.

Bendruomenės atstovai valdžiai priminė apie tai, kad upės švara turėtų rūpintis visi. Prie upės gyvena žmonių, turinčių nesandarius lauko tualetus, nors kai kurie jų neturi jokių, todėl visu geru atsikrato, kaip sugalvoję.

Tylomis pro rūkančius moksleivius

Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorės Birutos Mikienės nerimo mintys dėl rūkančių moksleivių susilaukė aktyvaus susirinkusiųjų pritarimo. Direktorė prašė policijos pagalbos drausminant prekybininkus, kurie moksleiviams parduoda cigaretes, ne tik pakeliais, bet ir po vieną cigaretę. Direktorė sakė, kad vieni pedagogai yra bejėgiai. Gyventojai, pritardami direktorei, įvardino ne vieną vietą, neretai gyvenamuosius daugiabučius namus, jų kiemus, kur moksleiviai ateina parūkyti. Kretingiškiai pripažino, kad neretai praeina tyliai pro rūkančius moksleivius, nes bijo susilaukti agresyvios reakcijos.

Bendrovės „Kretingos būstas“ direktorė Valerija Žalienė sakė nežinanti, kaip gyventojus gelbėti nuo valkatų, keliančių triukšmą daugiabučiuose, nakvojančių laiptinėse. Policija ir medikai tokių asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, neima, nes jų nėra kur dėti. Kretinga neturi nakvynės namų, nebeliko ir blaivyklų.

Ragina dirbti kartu

Pasak mero V.Kubiliaus, yra daug problemų, kurias miesto žmonės gali išspręsti tik kartu. Tačiau yra tokių, kai nežinia, ką daryti. Merui pritarė ir policijos atstovai. Policija yra nubaudusi visų kioskų, kuriuose cigaretės ir alkoholis parduodamas nepilnamečiams, savininkus. Kai kuriuos ir po kelis kartus, tačiau vieni policijos pareigūnai problemos neišsprendžia. Blaivyklos buvo panaikintos alkoholizmą įvardinus kaip ligą. O blaivyklose dirbo ne medikai, o policininkai.

Policijos pareigūnai galėjo tik pritarti B.Mikienės minčiai, kad nepilnamečiams būtų draudžiama būti viešose vietose vakare, kad jiems būtų taikomi kiti ribojimai, bet realiai to taikyti negalima, nes draudimai vertinami kaip vaikų laisvės pažeidimai. Taipogi nėra įstatymo, kuris ribotų internetinių svetainių darbo laiką. To pageidauja pedagogai, nes moksleiviai neretai bėga iš pamokų ir laiką leidžia šiose svetainėse.

Tačiau miesto žmonės nepamiršo ir to, kas gera. Viena kretingiškė pasidžiaugė apylinkės inspektoriumi Rimantu Konteniu. Moteris prašė komisariato viršininką Joną Petriką saugoti ir gerbti tokius darbuotojus – mandagius, pasitempusius ir malonius.

Rajono meras V.Kubilius neskubėjo gyventojams pažadėti, kad išsakytos problemos bus nedelsiant išspręstos. Tačiau gyventojams buvo svarbu išsakyti tai, kas neramina, išgirsti, kad meras pritaria jų nuomonei, kad prašo problemas spręsti kartu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas