Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“, vadovaujamas pedagogių Eugenijos Karkienės ir Violetos Andruškevičienės (koncertmeisterė Rima Stonkuvienė), Slovakijoje, Bratislavos mieste, įvykusiame tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse pelnė aukso diplomą ir savo amžiaus kategorijoje nuo 12 iki 16 metų tapo nugalėtoju. Choras taip pat pelnė specialų prizą už dramaturgiją.

Kretingos meno mokyklos choro „Saulainė“ choristai Slovakijos sostinėje Bratislavoje įvykusiame chorų festivalyje-konkurse pelnė aukso diplomą ir nugalėtojų vardus, o iš vertinimo komisijos išgirdo pačius geriausius žodžius

„Šis laimėjimas vainikavo mūsų choro 15 metų veiklos sukaktį, – teigė choro vadovės. – Konkursas privertė pasitempti ir mūsų pačių parinktą sudėtingą repertuarą atlikti atiduodant visas jėgas bei gebėjimus.“

Festivalyje-konkurse dalyvavusių chorų pasirodymus vertino kompetentinga komisija, kurios nariai – chorinės muzikos pasaulyje gerai žinomos asmenybės: Kristijana Fišer iš Austrijos, festivalio-konkurso meno vadovas Milanas Kolena, profesoriai Blanka Juhanakova iš Slovakijos ir Džeimsas Kimas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Mūsų nuomone, komisijos dėmesio bei įvertinimo sulaukėme profesionaliu kūrinių atlikimu, interpretacijomis, artistiškumu, programos sudėtingumu. Ir patys matėme bei, dainuojant kitiems chorams, pajautėme, jog „Saulainė“ – kitoks choras, viskuo išsiskiriantis iš kitų“, – pastebėjo E. Karkienė ir V. Andruškevičienė, kurių vadovaujama „Saulainė“ atliko šiuolaikinių užsienio autorių, lietuvių kompozitorių bei sakralinius kūrinius. Anot pedagogių, chorą sudaro chorinio dainavimo specialybės mokiniai, ir aukštai pakelta reikalavimų kartelė bei įtemptas darbas per repeticijas yra jų kasdienybė.

Choro „Saulainė“ profesionalumą įvertino ir mūsų choristus šiltai priėmusi publika. Be pagrindinio koncerto Mirror Hall Primate‘s Palace rūmuose, kretingiškiai koncertavo jėzuitų bažnyčioje, kurioje atliko sakralinę muziką, ir klarisių koncertų salėje, kur vėlgi pateikė visai kitą programą. Festivalio-konkurso dalyviams surengus papildomų koncertų, renginys pasklido po Bratislavą ir Slovakijos sostinės gyventojams bei svečiams sudarė galimybę pasinerti į įvairiatautę chorinę muziką.

Mokytojų nuomone, tikslinė išvyka bei laimėjimas labai mobilizuoja kolektyvą, kuris įgyja neįkainojamos patirties tarptautiniu lygiu, pasitikėjimo savimi, mokiniai patobulina užsienio kalbų žinias, mokosi įvertinti save bei girdėti kitus. „Atsiranda ir gilesnis ryšys, bendravimas su tėvais, kurie supranta, jog išvyka į festivalį-konkursą jų vaikui suteikia labai daug profesionalumo prasme“, – kalbėjo pedagogės. Jos apgailestavo dėl vieno – kad laimėjimai tarptautiniu lygiu mūsų rajone nevertinami kaip gabių mokinių pasiekimai: „Dalyvauti festivalyje-konkurse ir jame laimėti nėra ekskursija. Vaikams tenka didžiulis krūvis ir prieš konkursą, ir per pasirodymą, tai – nelengvas darbas, už kurį norisi sulaukti dėmesio ir įvertinimo“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas