Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, viešėdama Aizekrauklėje, į savo naują repertuarą įpynę ir latviškų bei žemaitiškų dainų, malonių girdėti latvių publikai.

Plėsdama savo gastrolių geografiją, Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama Prano Razmaus, pabuvojo Latvijoje, Aizekrauklės miesto įkūrimo 50 metų jubiliejinėje šventėje. Kartu su ja vyko ir tarptautinis meno festivalis.

Be lietuvių, jame savo programas ir savo šalių tautinį meną pristatė vengrai, atvykę iš mūsų Savivaldybės miesto partnerio Kiškunhalašo, vokiečiai, baltarusiai, ukrainiečiai, patys latviai – visi jie susiliejo į galingą įvairaus žanro muziką, dainą, šokį suvienijusią šventę.

Kretingiškių „Lakštingelė“ šiame meno festivalyje surengė ne vieną koncertą: mūsiškiams teko koncertuoti tarybinių laikų muziejaus atidarymo iškilmėse, „Lakštingelė“ be galo šiltai žiūrovų buvo sutikta didžiojoje miesto aikštėje, o Baltų kiemelyje, kur buvo surengtas laisvo stiliaus koncertas, buvo degustuojami latgalių krašto valgiai, kaimo sodybą imituojančiame užtvare ganėsi naminiai gyvuliai, lalėjo naminiai paukščiai.

Aizekrauklė – miestas, turintis apie 10 tūkst. gyventojų, įkurtas ant Dauguvos upės kranto statant hidroelektrinę – ji ir buvo priežastis miestui įsikurti. „Buvo įdomu pamatyti, kaip aizekraukliečiai panaudojo nebaigtus statyti kultūros namus – jame įkurdino tarybinių senienų muziejų, kuriame eksponuojama viskas, kas susiję su tarybiniais laikais, – pradedant senomis pobiedomis ir volgomis ir baigiant „raudonuoju kampeliu“, – įspūdžiais pasidalino Kretingos rajono kultūros centro direktorius P. Razmus.

Jo žodžiais, didelį įspūdį kretingiškiams paliko grandiozinė eisena, į kurią, atrodė, įsitraukė visi Aizekrauklės gyventojai: bankininkai, policininkai, medikai, gaisrininkai, pedagogai, kaminkrėčiai ir daugybės kitų profesijų atstovai, gyventojai su savo augintiniais – visi į miesto šventę ėjo švęsti, būti jos dalyviais, o ne žiūrovais. „Visi pakylėti, nebuvo matyti nė vieno pavargusio ar nelaimingo veido. Žmonės džiaugėsi šia diena, gera nuotaika neaplenkė ir mūsų: visus 3 km – tiek reikėjo nužygiuoti į stadioną – dainavome viską iš eilės, ką tik beatsiminėme. Už tai sulaukėme daugybės palaikymo šūksnių“, – neslėpė kretingiškių delegacijos vadovas.

Šventinio vakaro turinys taip pat buvęs labai turtingas, ypač įspūdingai atrodė šokių kolektyvų koncertas, kuris prilygtų mūsų šalies Dainų šventės šokių vakarui. Apskritai, priminė P. Razmus, latviai turi labai gilias chorinės muzikos bei tautinio šokio tradicijas, kurias ir atspindi jų renginiai.

Kretingos „Lakštingelė“ tarptautiniam meno festivaliui Aizekrauklėje rengėsi iš anksto ir Latvijos publikai sudainavo visiškai naujų savo repertuaro dainų, kurias kretingiškiai išgirs per tradicinę „Grok, žemaiti!“ kapelų šventę, taip pat įpynė latviškų bei žemaitiškų dainų, malonių girdėti latvių publikai.

„Kiekviena išvyka ar šventė – tai galimybė pabendrauti, numatyti, kokių kolektyvų būtų galima pasikviesti į savo šventes, numanyti, kur ir pats gali būti pakviestas, be to, įvairios detalės, scenografijos smulkmenos, kitų šalių švenčių specifika yra tai, ko galima pasimokyti ir pritaikyti rengiant renginius čia, Kretingoje“, – įsitikinęs P. Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas