Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos „Tonciui“ – laureato diplomas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-05-26

Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Toncius“, vadovaujamas Andriaus Razmaus, dalyvavo suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurso „Pora už poros“ finale – Ukmergėje įvykusiame renginyje kretingiškiai buvo nominuoti mažojo laureato diplomu.

Kretingos rajono kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė, vadovaujama Andriaus Razmaus, tapo respublikinio konkurso „Pora už poros“ laureate, ir tai yra pirmas toks laimėjimas kolektyvo istorijoje.

„Tai – pirmas toks aukštas įvertinimas bei laimėjimas kolektyvo istorijoje“, – neslėpė „Tonciaus“ šokėjai, pasidžiaugę, jog kolektyvas vertinimo komisiją įtikino savo profesionalumu.

„Toncius“, kuris kitąmet švęs veiklos 20-ies metų jubiliejų, Ukmergėje sušoko šokį „Senjorų apvalcius“, kurį sukūrė kretingiškė choreografė Jūratė Kiškienė ir kompozitorius Pranas Razmus, bei Lietuvoje garsios choreografės Laimutės Kisielienės išplėtotą liaudies šokį „Spiečiaus kadrilis“.

„Kad sušoktume profesionaliai ir įtikinamai, apsišarvavę kantrybe daug dirbome ir repetavome. Mūsų triūsas buvo įvertintas – už „Senjorų apvalcių“ buvome apdovanoti diplomu kaip už išraiškingiausiai atliktą šokį“, – teigė viena „Tonciaus“ šokėjų Diana Bakstienė.

Konkursas „Pora už poros“ turi gilias tradicijas – rengiamas nuo 1969 m., kas ketverius metus. Į jo finalą pateko tie šalies kolektyvai, kurie zoniniame ture – jis šiemet vyko Kuršėnuose – pelnė I-II vietas. „Toncius“ ir zonoje skynė laurus – kretingiškiai užėmė I v.

„Toncius“ vienija liaudiško šokio mėgėjus, kuriems tai yra tapę pomėgiu, laisvalaikiu, draugyste – šokėjai neslėpė draugaujantys šeimomis, o kolektyvą sudaro įvairiausių profesijų žmonės – pedagogai, verslininkai, medikai, inžinieriai, prekybininkai. Vieni jų yra šokę mokyklų kolektyvuose, kai kurie save per šokį atradę jau brandesniame amžiuje. Šokėjai įsitikinę, jog ir jų vadovas A. Razmus moka įskiepyti meilę šokiui.

Šiuo metu „Toncius“ rengiasi Dainų šventei, kuri įvyks po metų. „Tonciaus“ šokėjai – aistringi keliautojai: su parengta programa pabuvota šalies festivaliuose „Senjorų apvalcius“, „Veliuonos kadrilis“, „Mituvos sūkuriai“, konkursuose „Klumpakojis“, „Iš aplinkui“, pabuvota Prancūzijoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Švedijoje, Malaizijoje, Kipre, Latvijoje. „Dalinamės gerąja patirtimi, susidraugaujame su kolektyvais, keičiamės vizitais, – jeigu dirbi, repetuoji, visada norisi ir pasirodyti, scenoje pajausti vieningumo jausmą, džiaugsmą pasisekus“, – kalbėjo „Tonciaus“ šokėjai.

Liaudiško šokio mėgėjus jie kviečia į tradicinį renginį – festivalį „Gintarinė klumpė“, kuris Kretingos rajono kultūros centre įvyks rytoj, gegužės 27 d., 16 val. Be kretingiškių „Tonciaus“, dalyvaus Jurbarko, Palangos, Klaipėdos šokėjai. Koncertas – nemokamas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas