Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gyventojai kratosi „Bitės“ retransliatoriaus kaimynystės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-03-28
Viename iš sklypų, esančių tarp Šventosios gatvės ir geležinkelio, bendrovė „Bitė Lietuva“ nori pastatyti judriojo radijo ryšio bazinę stotį, paprastai vadinamą retransliatoriumi.

Septyniasdešimt aštuoni Šventosios gatvės gyventojai kreipėsi į rajono ir miesto vadovus, prašydami uždrausti šioje gatvėje statyti „Bitės“ retransliatorių.

Gyventojai baiminasi, kad „Bitės“ retransliatorius gali būti pavojingas jų sveikatai, kad blogiau rodys televizoriai, triks radijas.

„Mes reikalaujame, kad būtų atsižvelgta į tai, jog Šventosios, Jazminų ir aplinkinių gatvių gyventojai gyvena padidintos rizikos zonoje, todėl reikalaujame, kad būtų uždrausta „Bitės“ tinklų bokšto statyba Kretingos mieste, Šventosios gatvėje“, - nurodyta prašyme.

Gyventojų teigimu, visa procedūra buvo daroma slaptai.

Už parašą - telefonas

Pasak vyriausiojo rajono architekto Jono Petrulio, sklypas, kuriame rengiamasi statyti retransliatorių, priklauso Sigitui Gedgaudui. Jis kreipėsi į rajono Tarybą, prašydamas leisti daryti detalųjį šio sklypo planą, t.y. gyvenamajam namui statyti skirtame sklype formuoti sklypą, kuriame būtų galima statyti „Bitės“ retransliatorių.

„Abejonių buvo, - sakė J.Petrulis, - bet kai buvo pateikta nuotrauka, kur bokštas be atatampų, žodžiu garantuota, kad sanitarinė zona nepaveiks gretimybių, užsakovams rizikuojant leista rengti detalųjį planą. Visa užsitęsė, nes gretimybių savininkai nederina projekto“.

Pasak architekto, „Bitės“ atstovai jam patvirtino, kad jeigu nepavyks susitarti su gretimybių savininkais, jie atsitrauks.

Viena kretingiškių, pasirašiusių prašymą, teigė, kad „Bitės“ atstovai jai netgi siūlė veltui naudotis mobiliojo ryšio telefonu, mainais už jos, kaip greta esančio sklypo savininkės, sutikimą leisti statyti retransliatorių. Moteris, kaip ir kiti 78 pasirašiusieji kretingiškiai, atsisakė.

Paprašė suderinti planą

Sklypo, kuriame numatoma pastatyti judriojo korinio ryšio retransliacijos stotį, detalųjį planą rengė bendrovė „Progresyvūs projektai“. Bendrovės direktorė architektė Danutė Zubavičienė „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad gyventojai buvo ne kartą informuoti spaudoje apie rengiamą detalųjį planą. D.Zubavičienės teigimu, iš gyventojų nebuvo gauta jokių pasiūlymų.

Suplanuotoje teritorijoje išlaikyti visi teisės aktais normuoti atstumai. Klaipėdos visuomenės sveikatos centras pateikė raštą „Dėl poveikio visuomenės sveikatai vertinimo atlikimo“. Jame, D.Zubavičienės duomenimis, nurodyta, kad elektromagnetinio lauko galios tankis neviršija HN 81:1998 reglamentuotų dydžių. “Detalusis planas buvo rengiamas vadovaujantis galiojančiais įstatymais, teisės aktais bei visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatuose nustatyta tvarka, - teigė architektė. - Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad “Bitė”, prieš pradėdama rengti teritorijų planavimo dokumentą, atliko reikalingus tyrimus ir skaičiavimus“.

Pasak D.Zubavičienės, kad nekiltų konfliktų su gretimybių savininkais, projektavimo bendrovė paprašė, kad „Bitės“ atstovai suderintų planą su jais. Dabar kaip tik ir vyksta ši procedūra.

„Bitės“ atstovė spaudai Auksė Armonaitė patikino, kad bendrovė ieškos galimybių susitarti su gyventojais. Ji pripažįsta, kad visos baimės kyla dėl nežinojimo. 2004 m. „Bitė“ Klaipėdos apskrityje buvo užsakiusi tyrimą, kurio metu aiškintasi, ar bazinių stočių elektromagnetinis laukas gyventojų būstuose neviršija higienos normos nustatytos ribos. Buvo patikrintas 31 būstas ir aplinka prie 41 bazinės stoties. Atstovės spaudai teigimu, tyrimai parodė, kad šio lauko tankis yra net mažesnis, negu leistina.

Tikrinama sykį per metus

Minėtų stočių statybas reglamentuoja higienos normos. Kaip sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialo gydytoja higienistė Dalia Jociuvienė, judriojo korinio ryšio bazinės stotys gali būti statomos ant aukštųjų inžinerinių statinių, visuomeninės paskirties pastatų, specialių radijo ir televizijos bokštų bei radijo ryšio statinių, ant gyvenamųjų namų stogų. Naują stotį pripažįstant tinkama naudoti, išorinėje aplinkoje ir patalpose atliekami mikrobangų elektromagnetinės spinduliuotės energijos srauto tankio matavimai iki 300 m spinduliu aplink bazinės stoties pastatymo vietą. Leidžiamas mikrobangų elektromagnetinės spinduliuotės energijos srauto tankis, veikdamas neribotą laiką, nesukelia sveikatos sutrikimų ar ligos ir neturi įtakos paveldimumui. Sykį per metus, neįspėjus statinio savininko, atliekami specialūs tankio matavimai. Jeigu nustatoma, kad šio tankio leistinas lygis yra didesnis, savininkas privalo nutraukti radijo ryšio bazinės stoties naudojimą.

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis vakar „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad žmonių nuomonės bus paisoma.

„Gyventojų nuomonė mums yra svarbi, - sakė administracijos vadovas, - todėl į ją atsižvelgsime.“

V.Černeckis pažadėjo, kad bus ieškoma kompromisų.

Konkretus atsakymas gyventojams bus pateiktas vėliau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas