Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Kretingos meno mokyklos mišrus ansamblis: (iš kairės) Rokas Meškauskas, Eimantas Benetis, Agnė Dubinskaitė, Edvinas Navickas ir Žygimantas Valančauskas.

Kretingos meno mokyklos jaunieji akordeonistai, mokytojos Silvos Garbaliauskienės auklėtiniai, solistai Rokas Meškauskas ir Žygimantas Valančiauskas bei mišrus ansamblis – Rokas Meškauskas, Žygimantas Valančauskas, Edvinas Navickas (akordeonai), Agnė Dubinskaitė (fortepijonas, mokytoja Silvija Stanienė), Eimantas Benetis (klarnetas, mokytojas Visvaldas Stirblys) – dalyvavo Vilniuje įvykusiame respublikiniame akordeonistų konkurse, kuriame visus lydėjo sėkmė – savo amžiaus kategorijose jie pelnė 3–iąsias vietas.

Tradicinis respublikinis Lietuvos akordeonistų konkursas, sukviečiantis gausų būrį dalyvių, rengiamas kas dvejus metus. Šiemet akordeono muzikos puoselėtojus ir mylėtojus jis sukvietė jau XII kartą. Konkurso tikslas – puoselėti bei ugdyti vaikų ir jaunimo muzikavimo akordeonu tradicijas, suteikti galimybę jauniesiems muzikams atskleisti savo gabumus, išskirti gabiausius atlikėjus ir paskatinti juos koncertinei veiklai.

Konkursas „Vilnius 2017“ yra vienas stambiausių ir populiariausių akordeonistų renginių Lietuvoje, kuris apima visas mokymosi pakopas nuo vaikų muzikos mokyklų, konservatorijų iki Muzikos ir teatro akademijos. „Respublikinio konkurso laureatai iškovoja teisę dalyvauti ir tarptautiniame akordeonistų konkurse. Tad iš tiesų labai džiaugiamės vaikų laimėjimais“, – teigė konkursui vaikus parengusi mokytoja Silva Garbaliauskienė.

Konkursas yra suskirstytas į kategorijas pagal dalyvių amžių ir atliekamus kūrinius. R. Meškauskas dalyvavo solistų C kategorijoje ir atliko klasikinius kūrinius, o Ž. Valančiauskas – F2 kategorijoje ir grojo pramoginės muzikos kūrinius. Ansamblis dalyvavo F2 (vyresniųjų) kategorijoje. ,,Parinkdama kūrinius stengiuosi atsižvelgti ir į vaikų charakterius, kuriam koks kūrinys labiau tinka, tad Rokas ir Žygimantas, kaip solistai, dalyvavo skirtingose kategorijose ir pagal amžių, ir pagal atliekamus kūrinius“, – paaiškino mokytoja.

Konkursui vaikai su mokytoja rengėsi daugiau negu penkis mėnesius. Repeticijoms rinkdavosi ir savaitgaliais. ,,Galiu tik pasidžiaugti vaikų noru ir užsidegimu rengtis konkursui. Jie patys labai daug dirbo, tobulino grojimą, tad ir pasiekė gerų rezultatų. Padeda tobulėti ir tai, kad patys moka įvertinti kritiškai savo atlikimą, supranta, kas yra ne taip, žino, kad norėdami pasiekti gerų rezultatų, turi labai daug dirbti. Įtakos turi ir tai, kad esame viena komanda, mus sieja draugiški santykiai. Džiugina ir vaikų tėvų pagalba. Jeigu tarp gausaus dalyvių būrio buvome pastebėti ir įvertinti, vadinasi, einame teisinga kryptimi“, – apie tai, kas padeda pasiekti gerų rezultatų, kalbėjo S. Garbaliauskienė.

---

1994 m. Lietuvos akordeonistų asociacijos iniciatyva padedant Muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedrai, buvo surengtas respublikinis akordeonistų konkursas, kuris dabar rengiamas kas antri metai. Svarbiausias tikslas buvo nuolat stebėti, koks yra akordeonistų lygis Lietuvoje ir skatinti jo augimą. Konkursuose dalyvauja akordeonistai iš visos respublikos – apie 150–200 vaikų: įvairaus amžiaus solistų, orkestrų, ansamblių kategorijos. Nuo 1996 m. konkursas tapo tarptautiniu. Jame dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių jaunieji akordeonistai – latviai, estai, lenkai, baltarusiai, suomiai, rusai ir kt.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas