Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar balsuojate Seimo rinkimuose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tarptautinis projektas – neįkainojama patirtis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-02-28
Projekto logotipas – autorinis kretingiškio Edgaro Žiobako darbas, kurį projekto dalyviai balsuodami pripažino geriausiu.

Kretingos rajono švietimo centro, kuris koordinuoja tarptautinį projektą „Mūsų sveikata – ateities garantas“, atstovai apsilankė pas projekto partnerius Ispanijoje, kur ne tik vykdė projekto veiklas, bet ir aptarė būsimų susitikimų gaires.

Be kretingiškių, Ispanijoje susitiko projekto partneriai iš Turkijos, Rumunijos bei Italijos – iš viso draugėn buvo susirinkę 20 mokinių ir 16 pedagogų. Mūsų kraštui atstovavo Kretingos r. švietimo centro direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus vedėja Virginija Kvietkauskienė bei šio skyriaus mokiniai – Veronika Milašiūtė, Aušrinė Bagdonaitė ir Edgaras Žiobakas. Ispanija projekte atstovauja bendrojo ugdymo, Turkija, Italija, Rumunija – profesinėms mokykloms. Projekto partnerių idėjas į visumą sieja Kretingos rajono švietimo centras, kuris yra ne tik projekto koordinatorius, bet ir autorius, įsipareigojęs projekto dalyvius kitų metų gegužę sukviesti į baigiamąją konferenciją Kretingoje.

Mūsų kraštui bei Kretingos rajono švietimo centrui atstovavę projekto dalyviai: (iš kairės) Aurelija Jedenkienė, Edgaras Žiobakas, Veronika Milašiūtė, Aušrinė Bagdonaitė ir Virginija Kvietkauskienė.

Susitikimo Ispanijoje dalyviai nagrinėjo temą „Efektyvūs būdai išvengti nutukimo“ ir konstatavo, jog nutukimas Europoje tarp jaunų žmonių yra didelė problema ir aptarė, kokia galėtų būti jos prevencija. Išvados bei susisteminta informacija bus išleista atskiru leidiniu „Nutukimas: lemiantys veiksniai, pasekmės, prevencija“.

Bendras šokis visus suvienijo judėti.

„Ne tik daug diskutavome, bet daug ir judėjome, – prisipažino iš kelionės Ispanijoje sugrįžusios pedagogės bei jaunuoliai. – Dalyvavome lipimo į kalnus, Padelio teniso treniruotėse, bendrose ir vandens mankštose, ragavome sveiko maisto“.

Viešnagės dalyvė V. Milašiūtė prisipažino, jog tam tikra prasme teko nugalėti save psichologiškai, nes iš pradžių buvę nejauku sportuoti baseine tarp nepažįstamų žmonių.

„Iš esmės dalyvavimas tarptautiniame projekte – tai neįkainojama patirtis, ko galbūt gyvenime daugiau niekada nepatirsiu nei aš, nei mano draugai. Gyvenome ispanų šeimose, tad turėjome galimybę pažinti jų buitį, bendravimo kultūrą. Ispanai – nuoširdūs žmonės, jie džiaugėsi mus priėmę ir galėdami pabendrauti su atvykėliais iš kitų šalių“, – kalbėjo mergina. Dalyvauti projekte – vadinasi, ne tik diskutuoti užduota tema bei įgyti naujų žinių. Anot A. Jedenkienės bei V. Kvietkauskienės, projektas suteikia galimybę susipažinti su kultūriniu, archeologiniu bei istoriniu paveldu ir tradicijomis tos šalies, kurioje lankosi projekto dalyviai. Antra, – gyvi susitikimai, gyva patirtis oro uostuose, stotyse yra pati geriausia anglų kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje, kai mokiniai realiai turi pritaikyti mokyklose įgytas žinias. Be to, mokiniai pagilina ir savo bendravimo bei socialines kompetencijas, projekto dalyviai lavino ir savo meninius gebėjimus – kūrė projekto logotipą. Geriausiu, beje, išrinktas kretingiškio E. Žiobako sukurtas logotipas.

Laipiojimo į kalnus pamoka

Išvykdami namo, projekto dalyviai jau žinojo, jog kitas susitikimas rengiamas gegužės mėnesį Rumunijoje. Iki to laiko projekto partneriai turi atlikti namų darbus: parengti po tris dienos valgiaraščio variantus, nurodyti ingredientus, mitybinę vertę, gaminimo būdus, laiko sąnaudas valgiams pagaminti, o prieš išvykstant į Rumuniją – nusiųsti informaciją, kokių produktų priimančioji šalis turės nupirkti, kad būtų galima surengti sveikų patiekalų konkursą.

Kretingos rajono švietimo centro direktorės Adelės Mazeliauskienės pastebėjimu, tarptautinis projektas labai motyvuoja mokinius – jie žino, jog norint dalyvauti projekte, išvykose, reikia stengtis pažangiai elgtis, gerai mokytis, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, nepraleisti pamokų.

„Sukurti projektą, surasti partnerius, po to – koordinuoti veiklas yra nemažas darbas, tačiau jis turi teigiamos įtakos mūsų švietimo įstaigos įvaizdžiui gerinti“, – neabejojo A. Mazeliauskienė.

Ji pasidžiaugė, jog mokiniai vertina jiems suteiktą galimybę pabuvoti kitose šalyse, susirasti draugų, naujų pažįstamų. Direktorei pritarusi Veronika teigė, jog užmegztus ryšius ji stengsis išsaugoti kuo ilgiau ir su naujaisiais draugais socialiniuose tinkluose jau bendrauja bei dalinasi geromis žiniomis.

Pagal projektą „Mūsų sveikata – ateities garantas“ rengiami 2 susitikimai mokytojams bei 4 mokymo/mokymosi vizitai. Vienas pedagogų susitikimų jau įvyko Kretingoje, projektui prasidėjus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas