Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Užgavėnėms parengė modernų fotostendą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-02-24
Pirmosios senovinių Užgavėnių personažais stende tapo pačios Kretingos muziejaus darbuotojos.

Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus darbuotojos šioms Užgavėnėms parengė fotostendą, etnografinės ekspozicijos lankytojus nukeliantį į praėjusio šimtmečio Užgavėnių siautulį Žemaitijos kaimuose.

Didžiulis fotostendas su išryškinta Užgavėnių karnavalo nuotrauka Vandens malūno etnografinėje ekspozicijoje įrengtas tarp tradicinių Užgavėnių „lyčynų“ – taip vadinamųjų drožtų velnių, raganų, žydelių bei kitų personažų kaukių, bei šių personažų karnavaluose naudotų įvairių muzikos instrumentų bei rakandų.

Tačiau įdomiausia yra tai, jog stende pavaizduotais personažais gali tapti kiekvienas lankytojas, – čia paliktos skylės veidams. Prie stendo lankytojams magės papozuoti ir įsiamžinti, tarsi sugrįžus į XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Užgavėnes.

„Nusifotografuoti vienu metu galės 5-7 lankytojų grupė arba po vieną – stambesniu planu. Lankytojus, ypač – mažuosius, fotografuos muziejaus gidė Roma Luotienė, kad vaikai galėtų parsinešti namo ir savo nuotraukas“, – kalbėjo Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vadovė Jurgita Paulauskienė.

Anot jos, fotostendas taps ir pagalbine priemone, vedant užsiėmimus muziejaus edukacinės programos „Tavo gimtasis kraštas“ lankytojams. „Įdomiau, per savotišką žaidimą, tarsi susitapatinę su šmaikščiais karnavalo personažais, vaikai galės geriau pažinti savojo krašto tradicijas. Tuo pačiu siekiame sudominti ir pamokyti, kaip reikėtų švęsti Užgavėnes, kad šias tradicijas jie galėtų pratęsti, rengiant karnavalus mokyklose ar bendruomenėse“, – kalbėjo J. Paulauskienė.

Tuo pat metu lankytojams demonstruojama ir filmuota medžiaga apie tai, kaip senovėje buvo švenčiamos Užgavėnės ir kaip drožiamos tradicinės kaukės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas