Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šokėjai atliko choreografinę kompoziciją su vėliavomis.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai išsiskyrė savo įvairove ir gausa – visame rajone vyko įvairūs minėjimai bei koncertai. Į renginių juostą šįmet įsipynė ir naujos tradicijos, tarp kurių – apdovanojimas vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu bei Vasario 16-ajai skirtas protų mūšis, kuris įvyko Pranciškonų gimnazijoje.

Tradiciškai Vasario 16-ąją buvo surengta iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo. Čia, dalyvaujant kariams savanoriams, šauliams, buvusiems tremtiniams, rajono valdžios atstovams bei patriotiškai nusiteikusiems rajono gyventojams ir svečiams buvo pakelta trispalvė, sugiedota „Tautiška giesmė“, prie Nepriklausomybės paminklo padėta gėlių puokštė.

Ceremoniją, paįvairindami poetiniu žodžiu, vedė Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė bei Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas, o Kretingos rajono kultūros centro liaudiškų šokių grupės „Rangė“ šokėjai, nešdami vėliavas, atliko choreografinę kompoziciją.

Pagerbė už krikščioniškų vertybių sklaidą

Kretingos rajono kultūros centre įvykęs Vasario 16-ajai skirtas koncertas buvo pavadintas „Tėvynės meilės pakylėti“ – šie žodžiai tiktų ir pristatant renginio metu apdovanotuosius Vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu. Jis įteiktas labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ savanorei Apolonijai Bernotienei bei Lietuvių katalikų mokslo akademijos nariui akademikui Klaipėdos universiteto profesoriui habilituotam humanitarinių mokslų daktarui monsinjorui Arvydui Ramonui. A. Bernotienė ir A. Ramonas yra pirmieji pagerbti Vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu, kuris buvo įsteigtas pernai.

Koncerte tradiciškai pasirodė reprezentaciniai Kretingos rajono kultūros centro kolektyvai: kamerinis choras „Kristale“, jaunimo folkloro ansamblis „Kitep“, liaudiškų šokių grupės ,,Rangė“ ir ,,Toncius“, buvusių tremtinių choras „Atminties versmė“, vyrų vokalinis ansamblis „Žilvinas“, moterų choras ,,Svaja”, populiariosios muzikos grupė „Trelė“, liaudiška kapela „Lakštingelė“ bei svečiai – šokių studija „Ritmas“.

„Šis Vasario 16-osios koncertas yra tarsi mūsų kolektyvų ataskaita visuomenei“, – teigė Kretingos rajono kultūros centro vadovas Pranas Razmus.

Pranciškonų gimnazijos bendruomenė smagiai leido laiką dalyvaudama protų mūšyje, skirtame Vasario 16-ajai.

Vasario 16-osios proga – protų mūšis

Naują tradiciją augina Pranciškonų gimnazijos bendruomenė – čia Vasario 16-osios išvakarėse įvyko protų mūšis. „Džiaugiuosi, kad mano idėją palaikė gimnazijos tėvų komitetas, o mūsų partneriais sutiko tapti Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka. Matydami, kad renginys pavyko, tikimės jį organizuoti ir kitąmet“, – sakė gimnazijos tėvų komiteto narys Antanas Kalnius.

Protų mūšyje dalyvavo 11 komandų, kurios buvo mišrios – sudarytos iš mokinių, tėvų ir mokytojų. Klausimus parengė Kretingos M. Valančiaus viešoji bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė bei vyresnioji bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui Inga Tirevičiutė.

„Buvo įvairių klausimų apie Lietuvą – į kai kuriuos galėjo atsakyti ir penktokai, o kai kurie buvo neįkandami net gimnazistams, – pasakojo A. Kalnius. – Tačiau mūsų tikslas nebuvo pasirodyti, kokie mes protingi ir gudrūs – norėjome įdomiai ir linksmai praleisti laiką. Todėl per pertraukėles tarp turų stebėjome „Ritmo“ šokėjų, dainininkų pasirodymus, buvo dalyvių, kurie sutiko patys padainuoti karaokę.“

Geriausiai protų mūšyje pasirodžiusios trys komandos buvo apdovanotos prizais, o pirmos vietos laimėtojui atiteko ir pereinamoji taurė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas